Odos priežiūra šaltuoju metų laiku


Žiemą šaltis tampa didžiuliu iššūkiu mūsų odai: ji išsausėja, o nušalus pradeda gelti. Į pagalbą atskuba įvairūs kremai, tačiau ne visi žino, kokį derėtų rinktis. Neatsakingai panaudotas kremas ne tik nepadės, bet gali sukelti  ir papildomas problemas. Kaip saugoti odą, kokį kremą rinkis, kada ir kaip naudoti - apie visa tai šiame straipsnyje.

   VEIDO ZONA

Veido oda yra labiausiai neatspari žiemos šaltukui, nes jos, priešingai nei viso kūno, negaubia storas drabužių sluoksnis. Kai oro temperatūra krenta žemiau nulio, oda išskiria žymiai mažiau riebalų ir jos apsauginis sluoksnis tampa daug labiau pažeidžiamas. Oda išsausėja: tampa šiurkšti, o, sulėtėjus kraujotakai, netenka natūralaus blizgesio. Kai iš šiltos patalpos išeini į lauką, o iš lauko grįžti ten, kur šilta, susidaro staigi temperatūros kaita, todėl ilgainiui oda gali pradėti pleiskanoti, netenka elastingumo. 

Norint išvengti odos problemų, patartina vengti pasivaikščiojimų šaltame ore. Žinoma, namuose nuolat nenusėdėsi, todėl, einant į lauką, veidą patartina patepti kremu. Neprausk veido muilu, nes jame esančios medžiagos ardo riebalinį odos sluoksnį, kuris apsaugo, o jo nepakeis joks kremas! Neprausk veido prieš pat išeinant! Geriausia tai daryti pusvalandį prieš, kitu atveju, vėjas sausins odą. Kosmetikos parduotuvėse ir vaistinėse gali rasti specialiai žiemos metui skirtų veido kremų.

             
              "Sharlotte Meentzen Winter" sezoninis
             veido kremas žiemos metų laikui
  
    "Panthenol" naktinis veido kremas
žiemos sezonui


Veido kremas, suprantama, nebūtinai turi būti pritaikytas žiemos sezonui. Tinka ir įprastas drėkinamasis, kurį galima naudoti visais metų laikais.!!! Tik nepamiršk, kad renkantis drėkinamąjį kremą, svarbu žinoti savo odos tipą! Jei tavo oda linkusi į riebumą, bet pasirinksi kremą, skirtą sausai odai, užkimši poras, dėl ko vėliau gali pasirodyti spuogai. 
"Garnier" siūlo puikius drėkinamuosius veido kremus skirtingiems odoms tipams: sausai (rožinis), normaliai (mėlynas) ir mišriai bei riebiai (žalias). 50ml kremo kaina - 20lt.

Kremą patartina naudoti du kartus dienoje: ryte ir vakare, kartais prieš išeinant į lauką. Tepant nepamiršk ir kaklo zonos! Nepatartina naudoti skirtingų kremų, kadangi juose esančios cheminės medžiagos gali sureaguoti tarpusavyje ir iššaukti alerginę odos reakciją. 


  RANKŲ ZONA

Žiemą šąla ne tik veidas, bet ir rankos. Nors dėvi pirštines, kurios apsaugo, šalto oro poveikis ir sąlytis su juo neišvengiamas. Ir į sms'ą atrašyti reikia, ir iš užsegtos kišenės raktus pasiimti... Staigi temperatūros kaita silpnina epidermio sluoksnį, oda greičiau išsausėja ir netenka drėgmės. Vandens netekusi oda susitraukia, suteikia diskomforto jausmą, tampa šiurkšti ir peršti. 

Žiemos sezono metu, rankas patartina plauti tik skystu muilu, nes jis daug mažiau džiovina odą. Naudoti reikėtų riebesnius nei įprastai rankų kremus. Beje, pigesnis tokio kremo variantas atsiperka netgi daugiau nei šiek tiek brangesnis. Norint pasiekti gerą rezultatą, sunaudojamas didesnis kiekis, todėl NE! pigiausiems rankų kremams, kurie dažnai ir gera kokybe nepasižymi. Patartina naudoti du kartus per dieną.              
                Sezoninis rankų kremas "Žiemukas"
Rankų kremas "Neutrogena"


Kūno zona

Nors storo drabužių sluoksnio dėka kūno oda neturi tiesioginio sąlyčio su šaltu oru, tai jos neapsaugo nuo šalčio. Kai būna šalta, sulėtėja kraujotaka. Sulėtėjus kraujotakai, kenčia oda: tampa grubesnė, šiurkštesnė, kartais išmeta mažais plėmais. Kad galėtum ir toliau džiaugtis elastinga bei švelnia oda, patartina naudoti drėkinamąją kūno žėlę, losjoną arba kremą. Nepatartina ilgai kaitintis karštoje/šiltoje vonioje, nes tai sausina odą.

Duše naudojamas kūno losjonas "Nivea". 

Žiema - šaltasis metų laikas. Nuolat vengti šaltuko - ne išeitis, todėl norint turėti gražią ir sveiką odą, ją reikia prižiūrėti!


9 Komentarai

 1. O mano rankos jau pradejo šaltinir trūkinėti... Reiks kur nors susirast ir nusipirkt tų kremų... O šiaip straipsnis patiko! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nu pagaliau kažkas (ir dar ne kažkas o Gintarija) parašė labai naudingą straipsnį. Spaudžiu visas tris reakcijas ir atspaudžiu tam, kad galėčiau iš naujo paspaust.

  AtsakytiPanaikinti
 3. O man informacija pasirodė per sausa ir norėjosi ilgesnio straipsnio.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patiko! Puikus straipsnis. Ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonime, straipsnis tuo ir skiriasi nuo rašinio, kad jis yra abstraktus, be kažkokių išvedžiojimų, skirtas kažką informuoti. Taip, kad viskas čiki.

  Džiaugiuosi, kad kažkam patiko. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tiesasaky, tu mane jau užknisai su savo nusiskundimais. PO KIEKVIENU STRAIPSNIU RANDU TAVO NEPASITENKINIMO KOMENTARUS. Kam skaitai, jei vis tiek žinai, kad nepatiks?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Patiko straipsnis.Visi sakiniai naudingi bei informatyvūs.Visi mygtukai straipsnio apačioj paspausti.Man gerai,kad rankos daug nesausėja,didžiausia problema su veidu,tad ties šituo reikalu pagelbėjai :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai patiko straipsnis! Bet susimaišei: mėlynas "Garnier" kremas skirtas normaliai odai, o žalias mišriai bei riebiai :D bet šiaip tai viskas gerai :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Smagu, kad patiko. Luki, tik dabar pastebėjau, skubu taisyti. Ačiū už pastebėjimą. :)

  AtsakytiPanaikinti