Papuošalų galia


                                      


Papuošalai imti gaminti neatsitiktinai. Gilioje senovėje buvo tikima, kad skirtingų metalų papuošalai skirtingai veikia žmogaus sveikatą ir energiją. Dauguma vis dar tiki papuošalų terapija. Mokslininkai nėra įrodę, kad papuošalai veikia žmogaus kūną, tačiau ir nepaneigė to fakto. Bioenergetikai visiškai įsitikinę, kad skirtingo metalo papuošalai skirtingai veikia žmogų. Deja, patarti, kuo tikėti kuo netikėti, negaliu. Tiesiog papasakosiu apie populiariausių metalų savybes.

Auksas
         
Auksas visuomet buvo geidžiamiausias ir brangiausias metalas. Jį vertina ne tik brangenybių mėgėjai, bet ir metaloterapijos specialistai. Pasak jų, šis metalas lėtina senėjimą. Galbūt todėl, gražiausios senovės moterys taip gausiai puošėsi auksiniais papuošalais. Specialistai teigia, jog auksiniai papuošalai labiausiai tinka brandaus amžiaus sulaukusioms moterims, kurios nori kuo ilgiau išlikti jaunomis. 
 Aukso vertę pripažįsta net tradicinė medicina. Pavyzdžiui iš aukso yra gaminami įvairūs medicinos įrankiai ir pan. Manoma, kad auksas spartina žaizdų gijimą, saugo nuo dantų ėduonies. Nuo seno tikima, kad auksas teigiamai veikia sergančius depresija, epilepsija. Taip pat manoma, jog padeda atsikratyti įtampos. 
 Verta žinoti: Nustatyta, jog grynasis auksas nesukelia jokių alerginių reakcijų, tačiau jo lydiniai gali. Todėl prieš pirkdama auksinį papuošalą, pasidomėkite jo sudėtimi. Nes pavyzdžiui galite būti alergiška baltajam auksui, o geltonasis nesukels jokios.


Sidabras

Nuo seno žinoma, jog sidabras turi antibakterinių savybių. Sidabras turi raminančiųjų savybių, todėl sergantiems hiperaktyvumu, hipertireoze ir pan. patartina dabintis jo papuošalais. Taip pat šis metalas teigiamai veikia odos būklę, nervų sistemą, mažina kraujospūdį ir skatina virškinimą.
 Verta žinoti: Jei sidabrinis papuošalas nuolat liečiasi prie nuogos odos ir patamsėja, reikėtų susirūpinti, nes tai gali būti ligos ženklas. 


Varis

Varis nėra itin brangus metalas, tačiau jo nuvertinti nereiktų. Pasak žinovų, varis turi daugybę gydomųjų savybių. Archeologai yra pastebėję, kad būtent šio metalo papuošalais gausiausiai dabinosi mūsų protėviai. Manoma, kad varis žmogaus organizmui suteikia energijos, teigiamai veikia smegenų veiklą. Taip pat gali padėti įveikti įvairius uždegimus, atgauti jėgas po sunkių ligų.
 Verta žinoti: Jei nuo varinio papuošalo patamsėja oda, vertėtų pasitikrinti sveikatą.


Bižuterija

Nepatinka taurieji metalai? Mieliau renkatės spalvotą bižuteriją? Tuomet vertėtų žinoti, kad būtent šiuos papuošalus reikėtų rinktis labai atsakingai. Bižuterija neturi jokių gydomųjų savybių, tačiau gali sudirginti ar pažeisti odą, jei papuošalas labai prastos kokybės. 
 Kita vertus... pasak bioenergetikų, bižuterija gali taip pat duoti naudos, jei tinkamai pasirinksite jos spalvą. Teigiama, jog kiekviena spalva skleidžia vibracijas, kurios veikia žmogaus organizmą. 
 • Geltona gerina regėjimą, apetitą bei virškinimą. Padeda jei kamuoja nemiga, depresija, nervinis išsekimas.
 • Balti papuošalai tinka laikantis dietos, valant organizmą nuo šlakų.
 • Žalia mažina kraujospūdį, malšina nervingumą, slopina migreną.
 • Raudona teikia energijos, tonizuoja, kelia kraujospūdį.
 • Mėlyna slopina įvairius uždegimus, mažina stresą.
 • Violetinė ypač tinka gydant nervinio pobūdžio ligas.

Tačiau visais šiais dalykais negalima aklai pasitikėti ir atsisakyti vaistų gydantis tam tikras ligas. Bet vis gi, galbūt liga pasitrauks greičiau, jei būsi pasipuošusi? Spręsti Jums, kuo tikėti, o kuo ne. 


13 Komentarai

 1. Labai patiko, tikrai. :) Dėl papuošalų spalvų, tai čia apskritai apie spalvas kalbama, kad ir kabaryje tam tirkos spalvos sienos skirtingai veiks nuotaiką. Geras išdėstymas, į ką visada labai atekreipiu dėmesį. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū labai :) Man išdėstymas visuomet svarbu :) Netvarkingo teksto juk nenorės niekas skaityti :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis geras, bet jis kpijuotas iš "anomalija.lt"!!! Va, straipsnio nuoroda---> http://anomalija.lt/2014/01/gydomasis-papuosalu-poveikis-ar-jis-realus/

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pataisysiu mielą, visų mylimą anonimą :) Iš ten, ir dar kelių puslapių yra rinkta informacija :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonime. Juk Gabija negali sukurti savo tezių ir teiginių. Visa tai jau yra ištirta ir sukurta.

  Gabija. Man straipsnis patiko, radau tikrai įdomių faktų, kurių nežinojau.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man taip pat labai patiko. Suzinojau daug ka naujo. Sauniai padirbejai! :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Straipsnis įdomus, ir negalima sakyti, jog Gabija kopijavo. Ji rėmėsi informacija, galbūt šiek tiek nuobodokai, nes viskas labai panašu kaip tame straipsnyje, bet žinoma nieko naujo neišrasi. Kitą kartą remiantis informacija siūlyčiau naudoti kelis šaltinių straipsnius ir juos sumaišyti. Taip pat venk tokio pat išdėstymo kaip šaltinyje, nes ir tame straipsnyje, ir pas tave buvo išskirta ,,Verta žinoti''.

  Bendrai paėmus neblogai, gražiai dėlioji mintis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai ačiū už kritiką ir pastabas :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tikrai metalai padeda sveikatai. Pati patyriau daug streso, jaučiausi nervinga tai man močiutė patarė sidabro panešioti. Turėjau kelias sidabrines grandinėles ant kaklo, pasirinkau vieną, kuri man labiausiai patiko ir ją pradėjau nešioti. Ne iškart bet po kažkiek laiko man išties pagerėjo, jaučiausi ne tokia nervinga ir pavargusi. Dabar visada nešioju sidabrinius papuošalus.

  AtsakytiPanaikinti