Pavelk pro langą, sninga
 
                      Dažai žiemą įsisukę į rutiną ir staiga atėjus savaitgaliui nesugalvojame ką viekti. Už lango šalta, o namuose taip nuobodu, kad net galvą įskausta. Ką daryti?
                      Keisk nuomonę! Tai pirmas dalykas, kurį gali padaryti nuoboduliui įviekti. Negalvok, kad kieme šalta, o namuose nuobodu. Pagalvok ką galėtum padaryti, jog taip nebūtų. Gali prisigalvoti pačių banaliausių dalykų, tačiau tai kas banalu, dažniausiai nebūna daroma. Juk paprasčiausiai tingi išsivirti karšto šokolado ir pažvelgti pro langą arba išeiti į kiemą ir pasidžiaugti sniegu, tiesa? Štai ką aš siūlau! Paprastus, bet dažnai pamirštamus dalykus.
                      Jei kieme kandžiojasi stiprus šaltukas, namuose, prisėdusi prie kompiuterio, savo „Facebook“ profilyje gali rasti smagiausių savo gyvenimo momentų nuotraukas. Visų smagių pasisėdėjimų su draugais fotografijų nuotraukas sudėti į kalendorių, arba jas pasidaryti fotoatelje ir sudėti ant savo kambario sienos, savo dienoraštyje ar paprasčiausioje užrašų knygelėje. Žinoma visa tai užims laiko, bet juk bus smagu prisiminti ką nuveikei arba net pagalvoti ką norėtum nuveikti.
                      Žinoma namuose - jei patinka - gali užsiimti kulinarija, piešimu, muzikos remix‘avimu arba jos kūrimu, šokiais, spintos tvarkymu arba tuo kas tik šaus Tau į gavą. Užsiimk tuo, ką kartais pamiršti, tačiau vos pradėjusi – mėgaujiesi. O galbūt išbandyk tai, ko nemėgsti? Kartais pasiekus nesitikimą rezultatą, jautiesi dar labiau pamaloninta, nei viską atlikusi taip, kaip tikėjaisi.
                      Na, o jei šaltuko nebijai gali išeiti į kiemą ir paprasčiausiai daryti sniego angelus arba su draugais pasijusti architektais ir pabandyti pastatyti sniego miestą, arba nulėkti rogutėmis nuo kalniuko, arba pastatyti sniego senį. Juk jau nė neįsivaizduoji, kiek džiaugsmo teikia tokia veikla. Jau seniai to nebandei arba tai buvo atsibodę, tačiau niekas nedraudžia Tau pasijusti vaiku ir prisiminti tai, ką buvai primiršusi.
                      Taip pat gali savo mieste išeiti ten, kur 2013 metais radai geriausią kavą, sušius, blynelius, skrebučius, vaflius ar bet ką! Prisiminusi tas vietas, dar kart apsilankyk jose su draugais. Kartais nepastebi to, kas aplink tave. Juk gyvenime yra tiek malonumų, tereikia juos pamatyti, o ne ieškoti kažko, ką vėliau norėsi iškart pakeisti. Į tas pačias pačiausias vietas gali sugrįžti vėl ir vėl. Tieisog pastebėk, kaip keitiesi pats. Kaip keičiasi žmonės, kurie lankosi toje pačioje pačiausioje vietoje. Ir pamiršk visus didelius „univermagus“, ten tik sausakimša žmonių, oras sausas ir tvanku.
                      Na, o viena mano mėgstamiausių veiklų, kurias veiktum patalpoje, bet išėjusi iš namų, tai kinas, teatras, galerija ar koncertas. Su draugais namuose, mokykloje ar bendruomenių rūmuose galite suorganizuoti europietiško kino vakarą. Nepastebėsite kaip kartais sunku, bet įdomu žiūrėti į tikrą, nepagražintą ir „nesuholvudintą“ gyvenimą. Arba gali nueiti į teatrą. Teatre visuomet yra kūrinių jaunimui, kuriuos pastebėjęs suprasi, jog eiti į teatrą malonu. Galerija? Gali net pats tokią pasidaryti, tiesiog piešk, paskui pažvelk į savo darbus. Kokios emocijos atsispindi? Ką jauti žiūrėdamas į savo darbą? Ieškok savęs. Tam gyvenims yra ir skirtas.
                      Nedomina nei vienas dalykas, kurį išvardijau? Domėkis tuo, kas Tau patinka. Mėgsti Dakar‘o ralį? Pasidomės, istorijoje gali atrasti dar nežinomų dalykų. Domina futbolas? Krepšinis? O ar žinai iš kur šios sporto šakos atsirado? Kas jas taip pavadino? Pažvelk į tai, ko anksčiau nematei!
                      Nepatinka? Nuobodu? Keisk mastymą. Pasaulis turi Tau tiek pasiūlymų. Naudokis jais. Pastebėk tai, ko anksčiau nematei. Išgirsk tai, ko anksčiau neklausei. Gyvenk taip, kad nesigailėtum vienaip ar kitaip pasielgęs.
                      Su meile,
Simona

7 Komentarai

 1. Labai patiko, be priekaištų, SUPER! Labai įkvepiantis straipsnis :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai labai patiko :). Idėjos paprastos, bet nenuvalkiotos :). Tik bent jau man asmeniškai trūko visokių teksto paryškinimų..

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ačiū labai. O dėl teksto paryškinimų. Suprantu, jog kažką galbūt reikėjo akcentuoti, bet aš manau, jog visa visuma yra labai svarbi, tad kartais nerandu to, kas yra svarbiausia.
  Su meile,
  Simona

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man patinka tiek tavo rašymo stilius tiek įdėjos.Būtinai pasinaudosiu tavo patarimais ir tikėsiuos jog čia dar rašysi ilgai :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikrai turi ta rasytojos gyslele, tas jauciasi. Moki paprastus dalykus savo zodziu pagalba paversti ypatingais. Man patiko. Geros, motyvuojancios mintys. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tikrai turi kažkokį "cinkelį" straipsniams rašyti, bet visa problema yra tame, kad nemoki to išlieti TINKAMOJE temoje. Esi nepriekaištinga rašytoja, bet ieškok įdomesnių temų, nes su tokiomis temomis tikrai toli nenueisi.

  AtsakytiPanaikinti