Šiurpiausios pasaulio vietos

Pasaulyje yra labai daug gražių vietų, yra keistų vietų, tačiau yra ir labai šiurpių vietų, kurias aplankyti net gi ne visi išdrįsta! Ar žinojai, kad pasaulyje egzistuoja lėlių sala, kuri patenka į kraupiausių pasaulio vietų penketuką? Ne? Tuomet kviečiu tave pasinerti į kelionę, kurioje galėsi aplankyti šiurpiausias pasaulio vietas, skaitant šį straipsnį!

LĖLIŲ SALA
Turbūt perskaitę pavadinimą mintyse įsivaizduojate gražų parką, kuriame galima paganyti akis į dailias lėles, tiesa? Turiu jus nuliūdinti, nes realybė yra visiškai priešinga. Čia grožio jūs neišvysite, nes ši sala atrodo lyg ką tik nužengusi iš siaubo filmo. Kraupioji lėlių sala yra įsikūrusi Meksikoje, Meksiko mieste. Ši sala dar kitaip yra vadinama kaip Meksikos turistinė įdomybė, kadangi ši vieta kasmet sulaukia daug drąsių lankytojų. Ant šioje saloje esančių medžių yra iškabinta begalė šiurpą keliančių lėlių. Be to, lėlių sala turi savo itin įdomią legendą! Prieš 50 metų gretimos salos pakrantėje žaidė maža mergaitė. Bežaisdama, deja, mergytė nuskendo. Žvejys, visuomenėje kaip keistuolis pagarsėjęs Donas Julianas Santana, kartą bežvejodamas toje saloje, vandenyje rado lėlę. Kitą dieną ir vėl atvykęs čia žvejoti, rado dar vieną lėlę. Kas kart atvykęs čia pažvejoti Donas vandenyje vis rasdavo lėlę. Prisirinkęs tiek lėlių pradėjo jas kolekcionuoti ir kabinti ant medžių. Legenda pasakoja, kad taip ir prasidėjo lėlių salos gyvavimas.

APLEISTA SIEROS KASYKLA
Matsuo Kouzan arba dar kitaip vadinamą kasyklą - vaiduoklį galima aptikti Šiaurės Japonijoje. Ši sieros kasykla savo gyvavimo laikais buvo laikoma kaip viena didžiausių tokio tipo kasyklų. Jos veikla buvo itin sėkminga.  Savo veiklą kasykla pradėjo 1914 metais, o 1972 metais buvo uždaryta. Kadaise, kai kasykla dar veikė, jos barakuose gyveno net apie 15000 žmonių. Kasykla yra uždaryta jau apie 42 metus, ir dabar čia atvykusieji mato šiurpų vaizdą, kadangi kasykla yra bauginančiai apleista. O baugesį sukelia ne tik apleista kasykla ar apgriuvę pastatai, bet ir miglotas rūkas, kuris nuo šios vietovės niekada nepasitraukia. O dėl didelio rūko kartais net labai sunku rasti šią vietą turistams..PARYŽIAUS KATAKOMBOS
Paryžius mums asocijuojasi kaip meilės miestas, kurį iš visų pusių supa gražūs vaizdai. Bet ar esi girdėjusi apie šiurpiąsias Paryžiaus katakombas? Paryžiaus katakombos yra labai didelis tunelių labirintas, kuris driekiasi po šio miesto gatvėmis. Tačiau tai nėra paprasčiausias tunelis, kadangi šių katakombų sienose yra išdėliota begalė mirusių ir čia palaidotų žmonių kaulų. Žmonės čia buvo pradėti laidoti jau 18 amžiuje. Kai per didelio žmonių mirčių skaičiaus nebuvo kur laidoti žmonių, jų palaikai buvo pradėti gabenti į katakombas. Ši vieta, kurioje kaip žmonės sako, vaidenasi, labai traukia turistus iš viso pasaulio. Juk šios kapinės yra apipintos daugybe legendų ir įdomių istorijų! HELINGLIO LIGONINĖ
Helinglio ligoninė savo gyvavimo laikais buvo viena didžiausių to meto ligoninių Anglijoje. Šioje ligoninėje buvo ne tik gydomi žmonės, kadangi Helinglio ligoninė turėjo ir atskirą psichiatrijos skyrių, kuriame buvo laikomi itin psichiškai pamišę pacientai. Ligoninė buvo atidaryta 1903 metais ir gyvavo šiek tiek daugiau nei 90 metų! 1994 metais ligoninė buvo uždaryta.Tiesa, Helinglio ligoninėje buvo atliekama pacientų lobotomija ir itin žiaurios elektrošoko procedūros. Dabar didžiulis ligoninės pastatas yra gerokai apleistas. Vos žvilgtelėjus į apgriuvusių sienų ir šiurpių palatų nuotraukas, per kūną tarsi perbėga baimės šiupuliukai... Juk ne veltui dabar šis apleistas ligoninės pastatas yra laikomas kaip viena šiurpiausių ir baisiausių vietų pasaulyje. 


AKODESEVA
Akodeseva - tai prekyvietė (turgus), kuri įsikūrusi Vakarų Afrikoje. Šiame itin keistame ir daug turistų bauginančiame turguje prekiaujama itin ne eilinėmis prekėmis. Užėję į šį turgų mes matome begalę įvairiausių mumifikuotų gyvūnų dalių ir kaulų, kurių kiekvienas čia apsilankęs gali įsigyti už nemenką sumelę pinigų. Iš ties neeilinės prekės, tiesa? Tačiau baisiausia yra tame, jog mumifikuoti gyvūnai atrodo lyg... gyvi? Galbūt dėl šios priežasties yra oficialiai raginama turistus nesiartinti prie šios itin šiurpios ir nerimą keliančios prekyvietės. Kad ir koks baisus vaizdas tai bebūtų, šio turgaus veikla nėra pasyvi. Anaiptol! Vos tik atėjus prie šio turgaus vartų, jus pasitiks turgaus vadovas, kuris tuoj pat pasiūlys jums kelionę po šį paslaptingumu apipintą turgų. AOKIGAHAROS MIŠKAS
Kaip reaguotumėte, jei pasiūlyčiau jums kelionę po mišką kuriame jūs pabuvoję neabejotinai pamatytumėte bent kelis lavonus? Skamba baisiai, ar ne? Tačiau realybė būtent tokia ir yra. Aokigaharos miškas esantis Japonijoje dar kitaip yra vadinamas kaip savižudžių miškas. Šiame miške mėtosi pilna savižudžių palaikų, kurie ateina čia nutraukti savo kančių ar kokių nors kitų problemų kupiną gyvenimą. Viskas prasidėjo nuo to, kai vienas rašytojas išleido novelę, kurioje pasakojama kaip du novelės veikėjai ateina nusižudyti į šį paslaptingą mišką. Po novelės pasirodymo prekyboje į mišką pradėjo plūsti šimtai savižudžių, kurie čia užbaigdavo savo gyvenimus. Nuo 1950 metų čia nusižudė daugiau kaip 500 žmonių! Valdžia visaip bandė sustabdyti vis didėjantį savižudybių skaičių, tačiau, rodos, niekas nepadėjo.. O ar Jūs išdrįstumėte apsilankyti kurioje nors iš šių vietų? Kuri vieta jums pasirodė pati šiurpiausia ir baisiausia? 

Iki susitikimų!
Simona Š. 

----------------------------------------------------
Labai vargau su šiuo straipsniu, tad labai laukiu Jūsų nuomonių ir įvertinimų komentaruose! Nebūkite pasyvūs! :)

Ir jei netingite, spauskite ČIA ir atsakykite į pateiktus klausimus. Nuoširdus ačiū! 

15 Komentarai

 1. Straipsnis labai patiko! Mano nuomone, nebuvo sausas ir tikrai patraukiantis akį. Viską "vainikavo" (:D) nuotraukos, kurios tikrai baisios :D Visos vietos šiurpokos, bet labiausiai šiurpino HELINGLIO LIGONINĖ.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis patiko! Tačiau tikėjausi daugiau vietovių, kadangi pačiai teko lankytis tokioje vietoje, kuri priskiriama šiurpiųjų grupei, tad iškart ieškojau jos pavadinimo, bet, deja, neradau :>

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man tai visos vietos buvo šiurpios ir tikrai nenorėčiau nė vienoje apsilankyti! O šiaip straipsnis labaaaai patiko! Matosi, kad įdėta daug darbo! Šaunuolė, daugiau tokių straipsnių!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Simona tu esi tikra šaunuolė! Straipsnis man labai patiko, likau sužavėta. Esi labai gabi mergaitė. Didžiausios sėkmės kuriant straipsnius!!!! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kadangi labai patinka tokios vietos tai norėčiau apsilankyti lėlių saloje, toje apleistoje kasykloje ir helinglio ligoninėje :o (jaučiu, kad kažkas pagalvos kad nesveika aš :D) Labai patiko, toks stiprus straipsni !!! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Vertas dėmesio straipsnis, uff. Žiauriai šiurpus man tas miškas būtų, visa kita gal ir ištveriama :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas - ačiū už gerą žodį! :)
  Silvija - dėkoju! O kokia toji tavo aplankyta vieta? :)
  Austėja - labai tau ačiū! :) Pažadu, panašaus tipo straipsnių iš manęs dar tikrai bus!
  Anonimiškas - labai labai ačiū! :)
  Simona - ačiū, malonu girdėti. :) Žinai, aš irgi norėčiau aplankyti tas vietas. Ypač Helinglio ligoninę. :D
  Agne - Labai ačiū! :) Man tas miškas iš visų straipsnyje pateiktų vietų irgi atrodo žiauriausias. Uch...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Baisios vietos... :D Aš kadangi bailė esu, tai tik su grupe žmonių ar linksmais draugais sutikčiau čia kažkur važiuot, nors tikrai norėčiau. :D Straipsnis kaip visada puikus. :) Apie lėlių salą jau kažkada buvau girdėjus, o apie kitas vietas sužinoti buvo labai įdomu, ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aš taipogi viena nė už ką nesiryžčiau aplankyti kažkurios iš čia paminėtų vietos. Baisu.. :D Ačiū už komentarą! :))

  AtsakytiPanaikinti
 10. Labaai patiko šis straipsnis :) Apie kai kurias vietas jau buvau skaičiusi, o kai kurios labai nustebino, ypač tas turgus...:o

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kad net nežinau ar išdrįsčiau kelt koją kur nors...Tos aprašytos pirmosios trys vietos kraupiausiai skamba...brr...
  O šiaip tai tą straipnį tuoj pat ''suvalgiau'',kadangi nebuvo aprašyta nuobodžiai.Ir matosi,jog dėjai pastangų į šį straipsnį.Ačiū!:)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Akvile - labai ačiū, džiaugiuosi, kad patiko! :)
  Egle - ačiū labai! :)

  AtsakytiPanaikinti