Šveicarija - keisti įstatymai ir talentingi tenisininkai!

Šiandien Jums norėčiau papasakoti apie šalį, kuri mane itin žavi - gražus kraštovaizdis, malonūs žmonės, pramogų apstu. Šveicarija yra viena turtingiausių Europos šalių, o sąraše "Kur buvo geriausia buvo gyventi 2013 metais Pasaulyje?" užėmė net trečią vietą (rezultatus lėmė darbingumas, šalies kainos, žmogžudysčių skaičius, medicinos pažangumas ir t.t.)!


PAGRINDINĖ INFORMACIJA APIE ŠVEICARIJĄ
 • Gyventojų skaičius - 7 785 600 mln;

 • Valstybinės kalbos: vokiečių k., prancūzų k., italų k., restormanų k;
 • Sostinė - Bernas;
 • Piniginis vienetas - Šveicarijos frankas.
Pristatomieji filmukai apie Šveicariją:


ŽYMIAUSI ŠVEICARIJOS ŽMONĖS

Stanislas Wawrinka ir Roger Federer
Jeigu Jūs besidomit lauko tenisu - šiuos vardus Jus tikrai žinote. Stanislas yra trečioji Pasaulio raketė (kitaip sakant - trečias žaidėjas, kaip geriausiai Pasaulyje bežaidžiantis tenisininkas), o Roger'is - aštuntoji (palyginimui - geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis yra 150-oji raketė). Šie vardai šiuo metu labai garsina Šveicariją ir per paskutinį Pasaulio tenisininkų suvažiavimą, kuris vyko Australijoje ir baigėsi prieš kelias dienas Wawrinka laimėjo pirmąją vietą (nugalėdamas pirmąją raketę - Rafael'į Nadal), tuo tarpu Federer'is pralaimėjo Nadal pusfinalyje. Puikūs rezulatai!

Henri Dunant


 Gimęs 1828 m. gegužės 8-ąją (juokas juokais, bet po 184 metų būtent gegužės 8-ą dieną buvo įkurtas "Teenage Dreams" blog'as!) Ženevoje Henri Dunant per savo gyvenimą nuveikė daug - ir tuo metu, kai dar nebuvo interneto - Šveicarijos vardą sužinojo daug žmonių. Verslininkas ir Tarptautinio Raudonojo kryžiaus įkūrėjas (ši organizacija padėjo sužeistiems žmonėms, paliktiems likimo valioje (tuo metu vyko daug mūšių ir medikai nespėjo visų gydyti)), gavo pirmąją Pasaulyje Nobelio taikos premiją, be to savo lėšomis yra išleidęs knygą "Prisiminimai apie Solferną (toje vietoje ir vyko mūšiai)", kurią išplatino visoje Europoje. Įtakingiausieji karaliai, politikai šią knygą pripažino ir tuo metu ji sulaukė didelio populiarumo.

Max Frisch
Garsus šveicarų architektas, rašytojas bei dramaturgas buvo labai įdomus žmogus. Žmonės, kurie su juo bendravę, sako jog vienintelis jo blogas įprotis - rūkymas. Tačiau savo didžiais darbais jis pranoksta visas silpnybes - jo kūryba pakeri, jo asmenybė užburia. Karjeros pradžia prasidėjo vos metus universitetą (studijavo germanistiką) ir nusprendus, jog jis nori rašyti - dirbo žurnalistu, o 1933 m. gavo užduoti pabūti reporteriu - keliavo į pietryčių Europą, o savo įspūdžius aprašė knygoje (kuri yra išversta ir į lietuvių kalbą!) "Jurgas Reinhartas. Vasariška lemtinga kelionė". Pakeliavęs po Pasaulį nusprendė, jog nori studijuoti architektūrą. Vėliau viskas įvyko greitai - nuosava architektūros firma, nauja knyga, šeima... įdomu tai, kad per DVI savaites sukūrė kelias pjeses, kurios buvo pastatytos Ciuricho teatre. Labiausiai jį išgarsino trys knygos - "Štileris", "Tarkim, aš Gantenbeinas" ir "Homo faber".

Lankytinos vietos

Jeigu viešėsite Šveicarijoje, nepamirškite aplankyti šių stulbinamų vietų, kurios Jums tikrai paliks įspūdį!

Titlio tiltas
Daugiau nei prieš metus Šiaurės Alpėse buvo pastatytas 100 metrų ilgio ir 1 metro pločio "beždžionių tiltas", kuris yra įtaisytas tarp didelių kalnų ir yra 3238 metrų virš jūros lygio. Aplinkui jį driekiasi nuostabiausieji vaizdai, tačiau pažvelgus žemyn matoma gili praraja, o pažengus žingsnį tiltas pradeda siūbuoti. Per šį tiltą sugeba pereiti tik žmonės, kurie nebijo pavojų, o po jį pavaikščioję sako, kad tai pats baisiausias ir ekstremaliausias tiltas Pasaulyje. Ar Jūs išdrįstumėtute pabėgioti ir pašokinėti ant Titlio tilto, kurio statybos kainavo net 4 milijonus litų?

"Bernina" ekspresas
Keturios valandos viešajame transporte - skamba nuobodžiai. Tačiau jeigu autobusą išmainytume į traukinį, o nusibodusi kraštovaizdį pakeistume į 200 nuostabiausių tiltų, 55 tunelius, senovines pilis, giliausius tarpeklius, alpes ir skaidrias upes bei 2253 metrų aukštyje "Bernina" kalnų perėją? Taip, taip - organizatoriai žada, jog visas keturias valandas Jūs negalėsite atplėšti akių nuo lango ar paleisti fotoaparato iš rankų! Traukinys važiuoja iš Chur miestelio Šveicarijoje, tačiau kelionė baigiasi jau Italijoje, Tirane. Įdomu tai, jog daugelis objektų, kuriuos pamatysite yra įtraukti į UNESCO saugomų vietovių sąrašą! Skamba itin įdomiai!

Šiljono pilis
Romaninio-gotikinio stiliaus pilis, kurią supa Ženevos ežeras kadaise buvo Savojos tvirtovė ir kalėjimas, kuriame bausmę atliko vienas žymiausių šveicarų istorikų - Francois Bonivard. Tryliktame amžiuje pastatyta pilis yra nepažeista, o didikų apartamentai ir slaptieji tuneliai lygi šiol stebina lankytojus. Šiam pastatui dedikuota įvairiausių istorijų, kurių tikrai nebus nuobodu klausyti... na, o jei vis dėl to Jūsų nedomina įvairūs pasakojimai, akis kaip jau matote iš nuotraukos tikrai bus kur paganyti!

Lavo vynuogynų terasos

Didžiausias Šveicarijos vynuogynas (800 hektarų) yra įsikūręs Ženevos ežero krante. Žmonėms, kuriems patinka turistiniai žygiai dviračiu, įvairūs kaimeliai - ši vieta tikrai patiks. Įdomu tai, jog šie vynuogynai klesti jau nuo vienuoliktojo amžiaus!

Berno baubas arba "Vaikų rijikas (Kindlifresser)"
1546 metais pastatyta skulptūra, vaizduojanti vyrą ryjanti vaikus iki šiol gąsdina vietinius... niekas tiksliai nežino, su kokiu tikslu į Berną atkeliavo šis netradicinis meno kūrinys, tačiau yra trys teorijos, kodėl ant fontano stovi baubas:
 1. "Vaikų rijikas" skelbė įspėjimą žydų tautos žmonėms;
 2. Tai yra garsus mitologijoje veikėjas - Kronas (pagal legendą Kronas iš tėvų išgirdo, jog jį sužlugdys jo paties vaikas, tad visus šešis gimusius vaikus Kronas suvalgė (tik čia yra netikslumas - vienas vaikas yra ryjamas, o maiše savo eilės "laukia" trys vaikai));
 3. Čia pavaizduotas Berno įkūrėjo kunigaikščio Berchtoldo vyresnysis brolis. Jis pamanė, jog savo žinomumu jį pražlugdys jaunesnis brolis ir išprotėjo bei pradėjo valgyti miesto vaikus.

Įdomūs faktai
 1. Šveicarija yra pirma visame Pasaulyje pagal mažiausią nusikalstamumo lygį (100 000 gyventojų tenka 0,5 žmogžudystės);
 2. 23% Šveicarijos gyventojų yra užsieniečiai!;
 3. 86% Šveicarijos gyventojų, kuriems yra 25-64 metai, turi auštosios mokyklos diplomą;
 4. Šveicarijoje priimtina už prekes atsiskaitinėti eurais, tačiau grąžą Jums visada atiduos frankais (kai lankiausi Šveicarijoje su šeima, mus pačius buvo ištikusi panaši situacija - užsukome į vietos kavinę išgerti kavos ir su savimi turėjome stambią euro kupiūrą, kurią norėjome iškeisti. Visą grąžą atidavė frankais!);
 5. Šveicarijoje yra neteisėta pasakyti, jog kažkada įvyko holokaustas;
 6. Galbūt augini savo namuose vieną jūrų kiaulytę? Jeigu persikraustytum gyventi į Šveicariją - nedelsiant turėtum nusipirkti antrą, nes laikyti vieną jūrų kiaulytę yra DRAUDŽIAMA;
 7. Šveicarija neturi vieno prezidento - šaliai vadovauja septynių narių vykdoma taryba;
 8. Šveicarijoje yra politinė partija "PowerPoint", kuri skatina kuo mažiau naudoti šią programą profesionalioms prezentacijoms;
 9. Šveicarijoje yra advokatas, kuris užsiima gyvūnų bylomis ir juos atstovauja teisme;
 10. Dalai Lama turi mažiausią vynuogyną Pasaulyje, kuris yra Šveicarijoje. Jis susideda iš trijų vynuogių medelių.
Tiek šiam kartui,
Tikiuosi straipsnis patiko ir sužinojote naujų dalykų apie Šveicariją!
Simona A.

Rašdama straipsnį rėmiausi šiais informacijos šaltiniais - mytrips.lt, kelioniumanija.lt, balsas.lt, expatica.com, kickassfacts.com, atpworldtour.com
Nuotraukos iš - mytrips.lt, brownsoccer2011eurotour.blogspot.com.com, pigus-skrydis.lt, balsas.lt

8 Komentarai

 1. Kaip norėčiau tuo ekspresu pavažinėt.. :D Su tom jūrų kiaulytėm tai irgi geras. Keisti įstaymai, iš tiesų. :D Buvo keletas žioplų klaidėlių, kaip kad nesudėtos nosinės ar panašiai, bet šiaip man labai patiko! Tiesa, žodis "Pasaulyje" ar kitokios jo formos nėra rašomos iš didžiosios raidės! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis neprailgo, buvo įdomu skaityti. :>

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš kaip ir Simona labai norėčiau pavažinėti tuo ekspresu.. Norėčiau nuvykti į Šveicariją, nes ji tokia keista šalis man atrodo, o keistenybės mane tikrai traukia. Labai geras straipsnis :))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įdomu skaityti, o ir skaitymas neprailgsta. Labai patiko. Na, o į pačią Švediją nuvykti išties norėčiau. Šaunuolė! ☺

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikrai turi išsiskirančių dalykų kaip,kad neturi prezidento ir t. t.
  Geras straipsnis :).

  AtsakytiPanaikinti