TD blykstė: aksominio balso savininkė - Lana Del ReyAksominis balsas, retro stiliukas ir svaiginančios, gilią prasmę turinčios dainos, verčiančios vis spausti „replay“ mygtuką. Kas tai? Žinoma, tai – Lana Del Rey, ir šiandien vienos Teenage Dreams blogo lankytojos (o gal lankytojo) prašymu TD blykstėje kalbėsime būtent apie ją.


Elizabeth Woolridge Grant – amerikiečių dainininkė bei dainų autorė, tiesa, labiau žinoma Lanos Del Rey slapyvardžiu. Atlikėja gimė 1986 metų birželio 21 d. Leik Plesido (Lake Placid) mieste, Niujorke, tačiau dabar gyvena Škotijoje.

MEILĖ MUZIKAI, PIRMIEJI ŽINGSNIAI IR NETIKĖTA ŠLOVĖ

Savo meilę muzikai Elizabeth atrado dar mokyklos laikais. Tiesiog paėmė į rankas gitarą ir netikėtai suvokė, kad su tomis šešiomis stygomis gali užkariauti visą pasaulį. Tiesa, pirmieji žingsniai į šią stulbinamą šlovę, kurią turi dabar, jai nebuvo pernelyg sėkmingi: atlikėja ilgai kūrė savo įvaizdį, it padėvėtas kojines kaitaliodama sceninius slapyvardžius: čia ji May Jailer, čia – Lana Rey Del Mar ar  Sparkle Jump Rope Queen,  o čia jau – Lizzy Grant. Tačiau 2011-aisiais pasaulis ją pagaliau pažino kaip Laną Del Rey, sukūrusią vos per penkis mėnesius nuo įkėlimo į youtube svetainę 20 milijonų peržiūrų susišlavusį vaizdo klipą, skirtą dainai „Video games“. Visiškai nesitikėto populiarumo susilaukęs klipas buvo režisuotas pačios dainininkės. Momentai iš filmų, animacinių filmukų, gyvosios gamtos vaizdai, galų gale, pačios jos įrašai – visa tai sutilpo į keleto minučių trukmės vaizdo įrašą, susižėrusį tiek simpatijų.
Lanai Del Rey netrūksta taip vadinamo „vintažo“. Jos muzikoje susimaišo nemažai skirtingų stilių, ypatingai jaučiama šešto bei septinto dešimtmečio amerikietiškos kultūros įtaka. Ir visgi, juk nieko keisto: pati Elizabeth save vadina gangsteriškąja Nancy Sinatros versija, o kaip įkvėpimo šaltinius įvardija Kurt Cobain, Britney Spears, Elvis Presley bei James Morrison. Be to, ne taip jau ir senai atlikėja atskleidė, kodėl pasirinko būtent Lanos Del Rey slapyvardį. Lana – tai užuomina į praeito amžiaus pirmojoje pusėje gimusią aktorę Laną Turner, o Ford del Rey pavadinimu buvo pavadintas ’80 – ųjų automobiliukas. Tai tik patvirtina dainininkės susižavėjimą XX amžiumi, kas veikiausiai ir tapo jos arkliuku, nešančiu į šlovę.

TRYS ALBUMAI, DAUGYBĖ SCENINIŲ VARDŲ


Taigi būtent 2011-aisiais prasidėjo ta tikroji Lanos Del Rey sėkmė. Sunku pasakyti, kas visa tai įtakojo: ar naujas sceninis vardas, kurių buvo tikrai ne vienas ir ne du, ir net ne trys,  ar ta pati daina (o gal tiksliau būtų sakyti – vaizdo klipas, skirtas šiai dainai) „Video games“. O gal tiesiog pati Elizabeth pribrendo tam reikalui, atrado save ir savo stilių. Juk žinot, kaip sakoma: bus laikas, bus ir vaikas.
Tačiau, žymusis „Video games“ tikrai nebuvo pabaiga, veikiau jau visko pradžia. Kiek vėliau, 2011 – aisiais dainininkė išleido dar vieną albumą, pavadinimu „Born To Die“. Į jį sutilpo tokie singlai, kaip „Summertime sadness“, „Born To Die“, „Blue Jeans“ bei dar keletas kitų dainų. Tiesa, vėliau albumo pavadinimas buvo kiek pakoreguotas: „Born To Die: Paradise edition“. Dar dabar jis yra papildomas naujesnėmis dainomis.
Tačiau tai nebuvo pirmieji Elizabeth darbai muzikos pasaulyje. Pirmasis albumas buvo pavadinimu „Sirens“, kurį ji, prisidengusi May Jailer slapyvardžiu, išleido būdama vos septyniolikos. Akivaizdu, kad jis nesusilaukė itin didelio klausytojų dėmesio. Antrasis blynas taip pat buvo kiek apsvilęs: 2008 – aisiais ji, jau antrąkart pakeitusi sceninį vardą į Lizzy Grant, išleido dar vieną albumą, šįkart pavadintą „Lana Del Ray A.K.A. Lizzy Grant“. Jis taip pat nebuvo tas lemtingas lūžis jos gyvenime. Beje, tikriausiai vertėtų atkreipti dėmesį, kad albumo pavadinime parašyta ne „Rey‘‘, o „Ray“, ir tai visiškai nėra klaida.


 NUKRITIMAI IR PAKILIMAI

Ištikimiausiems fanams nėra paslaptis tai, kad ankstesnysis Elizabeth gyvenimas nebuvo toks pasakiškas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nepagražinta tiesa: būdama paauglė atlikėja alkoholį ir narkotikus mylėjo labiau už viską. Tačiau už tai, kad pagaliau išlipo iš liūno, ji turėtų būti dėkinga… mokyklai, iš kurios buvo išmesta būtent dėl šių priklausomybių. Tai pastūmėjo jos tėvus keturiolikmetę dukterį išsiųsti į Kento internatinę mokyklą Konektikuto valstijoje. Dainininkė iš jos išėjo tik sulaukusi pilnametystės ir pagaliau „išlipusi iš dugno“.
„Tuomet vartojau labai daug alkoholio. Norėjau gerti kiekvieną dieną, viena. Maniau, kad tai labai šaunu. Rašydama apie dalykus, kurių netekau, jaučiausi lyg rašydama apie alkoholį, nes būtent jis buvo tarsi mano pirmoji gyvenimo meilė. Žinojau, kad problema rimta, nes alkoholis man patiko labiau nei kas kita. Iš pradžių maniau, jog viskas gerai – tiesiog turiu savo „tamsiąją pusę“, tačiau vėliau pamačiau, kad toji pusė mane pasiglemžė, aš ja mėgavausi“ – viename interviu teigė Elizabeth.

Nupuolusi ir pagaliau vėl pakilusi, tuo metu dvidešimtmetė mergina, ji pabandė padėti savo likimo draugams.  

„Padėjau jiems atgauti gyvenimus, susirasti darbą, tapti tikrais visuomenės nariais. Puikiai supratau, ką reiškia kovoti su pačia savimi. Jei nedainuočiau, būčiau socialinė darbuotoja. Juk benamiai, reabilitacija nuo alkoholio ir narkotikų – tai dar visai nesena mano kasdienybė.“

LANOS DEL REY GROŽIS: FIKCIJA AR NE ?

Pati atlikėja sako, kad savo neįprastą išvaizdą paveldėjo iš tėvo. Praeitais metais paviešinta jo jaunystės fotografija leido įsitikinti, kad Lanos žodžiuose yra tiesos: lūpomis, akimis jie iš tiesų yra ganėtinai panašūs.

Tačiau kai kurie kritikai nevengia drąsiai rėžti, kad dainininkės grožis tėra dar vienas gražus chirurgų darbelis. Ir iš tiesų, palyginus Laną 2008 – aisiais ir dabar matomas nemenkas skirtumas. Visų pirma – lūpos; dabar jos akivaizdžiai putlesnės nei buvo ankščiau. Tai leidžia daryti prielaidą, kad moteriai buvo atlikta kosmetinė lūpų operacija, arba tiesiog „įdėti“ implantai. Beje, kai kurie chirurgai dar diskutuoja apie galimą nosies formos patobulinimą bei injekcijas, sušvirkštas į veidą. Na, netgi jeigu ir pačios Lanos atkakliai neigiamos klausytojų spėlionės ir būtų tiesa, negi tai tokia didžiulė nuodėmė? 

DAUGIAU NUOTRAUKŲ IR INFORMACIJOS APIE NEVA NETIKRĄ LANOS DEL REY GROŽĮ RASITE ČIA (angl. k.)

STILIUS KASDIENYBĖJE 

Nors scenoje Lana Del Rey stebina išskirtiniu vintažiniu stiliumi, kasdienybėje ji rengiasi kiek kitaip. Toks jausmas, kad gyvenime jos šūkis - patogumas. Ir nieko keisto, juk ji, nepaisant to, kad vis tik yra žvaigždė, kurią garbina šimtai tūkstančių, taip pat yra ir žmogus. KELI ATSITIKTINIAI FAKTAI

 • Kai kas sako, jog unikalų balsą Lana Del Rey „įgavo“ iškritusi iš medžio ir susilaužiusi kelis šonkaulius. Norit tikėkit, norit – ne…
 • Lana Del Rey dievina papuošalus su deimantais ir jiems išleidžia dalį savo honorarų.
 • Dar gyvendama Niujorke, dainininkė studijavo metafiziką, bet studijas galop metė dėl prasidėjusios muzikinės karjeros.
 • Po 2011 – aisiais prasidėjusios sėkmės Lana iš tiesų šovė į žvaigždžių olimpą! Jau 2012 – aisiais „Google“ ją paskelbė populiariausia moterimi internete, kurios vardas į paieškos laukelį buvo suvestas daugiau nei 722 mln. kartų. Lana Del Rey nurungė populiariąją Rihanną, atsilikusią daugiau nei 200 mln. bei kitas garsenybes: Cher, Lady Gagą, Britney Spears ir kt.
 • Pradėjus prekybą bilietais į atlikėjos koncertą Paryžiuje, visi bilietai buvo išpirkti per pusantros minutės.
 • Šiuo metu Elizabeth susižadėjusi su škotų rokeriu ir grupės ,,Kassidy‘‘ vokalistu Barrie Jamesu O‘Neillu. Abu tvirtina, kad jų jausmai prasidėjo nuo bendro susižavėjimo velioniu „Nirvana“ grupės nariu Kurt Cobain bei keletu kitų XX atlikėjų, prijaučiančių rokui.
 • 2013 - ųjų pabaigoje Lana Del Rey pristatė trumpametražį, vos 30 min. trukmės filmą ,,Tropico''. Jį gali pamatyti youtube svetainėje anglų kalba.

Ir... pabaigai. Keletas jos dainų. 

Tekste radote klaidų? Išdėstykit viską komentaruose, ačiū :)

Nerija.

   

16 Komentarai

 1. puikiai išdėstyta ir pateikta informacija !

  AtsakytiPanaikinti
 2. Monika - ačiū labai!
  DJ - kas, aš? :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. puikiai parengtas straipsnis! nors viską ir žinojau, bet gal kažkam bus naudinga. man tikrai patiko :) šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai šaunus straipsnis. Nors daugumą dalykų jau buvau žinojusi, bet pats tekstas ir jo struktūra buvo nuostabūs. Sėkmės ir toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Estera, geriausias įkvėpimas ateina skaitant tokius komentarus... ačiū! :)
  Simona, ačiūūū! Šitas straipsnis man buvo tikras vargas, jei atvirai. Nematyta, nebandyta sritis - rašyti biografijas. Tad iš tiesų džiugu skaityti tokius žodžius :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Simona, džiaugiuosi!! :)
  Not cornflower, oooi kaip džiugu. Klaidų neatradai, nes atidžiai taisiau :>>>>>

  AtsakytiPanaikinti
 7. nerija pati kritikuoji kitus del tarpu po straipsniais ir pati juos darai. nuostabu.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonime, aš kritikavau Agnę dėl tarpų tarp punktų. :) jei skaitai, skaityk atidžiau. O dėl tarpo po straipsniu atsiprašau labai, visiems pasitaiko. Ištaisysiu iškart, kai tik prisijungsiu per kompiuterį :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kai rašai straipsnį ir darai antraštes, tai ir nustatyt, kad bloggeris užskaitytų tai kaip antraštę ar bent jau paryškink raides, padaryk per vidurį. O šiaip patiko. :)

  AtsakytiPanaikinti