Arctic Monkeys - dar viena (ne)eilinė roko grupė
Beskaitant visiems siūlau paklausyti Arctic Monkeys naujausio albumo „AM“!


Išgarsėti populiariosios muzikos industrijoje - toli gražu ne žygdarbis. Užtenka gražiai atrodyti prieš kameras, viešai išsirengti daugiau nei leidžia moralės normos ir bam! - tu jau žvaigždė, „tavo“ kūrinių klauso tūkstančiai. Tačiau roko muzikos klausytojų širdžių taip lengvai nepavergsi. Šio muzikos stiliaus gerbėjams atlikėjo įvaizdis nėra svarbiausias, o su vienu įsimintinu hitu karjeros nepadarysi. Daugybė, rodos, potencialių roko grupių savo šlovės epochas kur pradeda, ten ir baigia - vietiniuose klubuose ar tiesiog purvinuose garažuose. Toli gražu ne visiems pavyksta iškilti tarp tokių roko milžinų, kaip „Nirvana“, „AC/DC“, „Red Hot Chilli Peppers“ bei panašiai. Ir vis dėlto, pastaraisiais metais daugelio paauglių , mėgstančių roką (ir ne tik) grojaraščiuose karaliauja grupės „Arctic Monkeys“ kūriniai. Dar negirdėjote apie šiuos vaikinus? Pats laikas! 

Jamie, Alex, Matt ir Nick.
Arctic Monkeys - tai britų alterantyvaus, nepriklausomo roko grupė, veiklą pradėjusi 2002-aisiais metais. Dabartiniai „Arctic Monkeys“ nariai yra Nick O'Malley, Jamie Cook, Matt Helders ir Alex Turner. Per dvyliką grupės gyvavimo metų šie vyrukai išleido 5 puikius albumus, o pirmasis jų, pavadinimu „Whatever People Say I Am, That's What I'm Not“ tapo perkamiausiu depiutiniu albumu britų muzikos istorijoje. „Arctic Monkeys“ yra laimėję daugybę įvairiausių apdovanojimų, porą kartų apgynę geriausios britų grupės titulą, dukart buvo nominuoti „Grammy“. „Arctic Monkeys“ taip pat yra laikoma viena pirmųjų naujojo amžiaus grupių, kuriai išgarsėti smarkiai padėjo internetas, o tiksliau sakant - gausūs gerbėjų komentarai bei sparčiai kuriami fanpag'ai (liet. fanų puslapiai). 

Pradžia

Viskas prasidėjo High Green'e, Šefildo šiauriniame rajone, Anglijoje.  Keturi jauni ir ambicingi vaikinai, paveikti neseniai praūžusios rokenrolo epochos ir  slapčia svajoję išgarsėti, nusprendė sukurti savo roko grupę . Vokalistas Alex Turner apie „Arctic Monkeys“ atsiradimą kalba taip: „Buvo 2002-ieji,  visi Kalėdoms gavome gitaras, todėl tą vasarą pradėjome groti mano garaže. Ten daug repetavome, o po maždaug metų persikėlėme į sandėlį“. „Arctic Monkeys“ - originalus bei visiškai neeilinis pavadinimas roko grupei. Jo autorius - gitaristas Jamie. Jis iki šiol neatskleidžia, kodėl sugalvojo grupę pavadinti būtent taip,o kiti „Arctic Monkeys“ nariai pusiau juokais, pusiau rimtai teigia, kad jis ir pats šito turbūt nežino.  Charizmatiški jaunuoliai greit užkariavo vietinių roko mėgėjų širdis ir sulaukė pripažinimo Didžiojoje Britanijoje. Žmonėms reikėjo kažko šviežio ir įdomaus, o avantiūristais neretai vadinami „Arctic Monkeys“ vaikinai puikiai atitiko to meto klausytojų standartus. Daug vidinių  nesutarimų kilo dėl muzikos stiliaus, kurį „Arctic Monkeys“ turėtų groti, nes kiekvieną vaikiną traukė skirtingos roko atšakos. Vis dėlto, šie ginčai išėjo į naudą, nes su kiekvienu albumu „Arctic Monkeys“ matome vis kitokiame amplua, kas leidžia suprasti, jog visi grupės nariai - labai išskirtinės asmenybės. 

Nick O' Malley

 • Nickas gimė 1985-ųjų liepos 5-ą dieną, dabar jam 28-eri metai. 
 • Prie „Arctic Monkeys prisijungė 2006-aisiais, pakeisdamas tuometinį vokalistą bei įkūrėją Andy Nicholson.  
 • Visą pirmąjį albumą išmoko groti per dvi dienas.
 • Jo rolė -  bosinė gitara ir pritariamasis vokalas. 
 • Likus savaitei iki pirmojo pasirodymo su „Arctic Monkeys“, Nickas susilaužė ranką, tačiau tai nesutrukdė jam sėkmingai groti. 
 • Vieno interviu metu, paklaustas, kaip jautėsi, kai gavo pakvietimą groti su „Arctic Monkeys“, juokaudamas atsakė: „Dar niekada nejaučiau tokio didelio spaudimo.“


Jamie Cook

 • Jamie dabar taip pat 28-eri metai, jis gimė 1985-ųjų liepos 8-ąją. 
 • Cook „Arctic Monkeys“ atlieka pagrindinio gitaristo bei vokalisto roles.
 • Kartą vienos įrašų studijos savininkas pareiškė, jog „Arctic Monkeys“ išleidžia per daug singlų, o Jamie jam atšovė: „Neįsivaizduoju mūsų elgiantis kaip, pavyzdžiui,  Coldplay, tai būtų tiesiog velniškai nuobodu. Jie daro trijų metų turus savo albumams ir groja tuos pačius kūrinius kiekvieną naktį. Tai turbūt veda į depresiją. Kai kurie žmonės gali taip elgtis, bet tikrai ne mes.  
 • Kolegos jį apibūdina, kaip labiausiai išsišokantį grupės narį, žinoma,  iš gerosios pusės.  


Matt Helders 


 • Mattas gimė 1986-ųjų gegužės 7-ą dieną, dabar jam 27-eri metai. 
 • Jis kolegų draugiškai vadinamas „tyliuoju ir geraširdžiu grupės diplomatu“. 
 • Mattas pasirinko groti būgnais, nes visi kiti instrumentai jau buvo užimti. 
 • Mokyklos laikais jis mėgdavo klausyti repą.
 • Mattas taip pat yra didžėjus, suremiksavęs nemažai kūrinių bei išleidęs asmeninį klubinės muzikos albumą.  
 • Vietoje grupės logotipo, ant pagrindinio būgno jis kartais užrašo tokias frazes, kaip „judrus žvėris“, „funk gali sulaužyti tau nosį“ ir panašiai. 


Alex Turner


 • Alex yra 28-erių metų amžiaus, jis gimė 1986-ųjų sausio 6-ą dieną. 
 • Turner yra pagrindinis „Arctic Monkeys“ vokalistas, gitaristas bei dainų rašytojas. 
 • Paauglystėje Alex labai žavėjosi „The Beatles“ ir troško būti toks, kaip jie. 
 • Jis, be abejonės, yra labiausiai merginų dievinamas „Arctic Monkeys“ narys.
 • Alex pasakoja apie tekstų kūrimą: „Daug parašiau naktį. Tiesiog pabusdavau, užrašydavau mintis ir eidavau toliau miegoti. Turbūt todėl dauguma kūrinių ir yra apie šį paros metą, kai nesame tokie budrūs, kaip dieną.“Įdomūs faktai apie „Arctic Monkeys“


 • Visi keturi vaikinai užaugo tame pačiame miestelyje bei yra pažįstami nuo septynerių metų. 
 • Iki 2005-ųjų „Arctic Monkeys“ nesutiko bendradarbiauti su jokia įrašų studija, nes dauguma jų norėjo pakeisti grupės įvaizdį bei kuriamą muziką, o apie tai vaikinai negalėjo nė pagalvoti.  
 • Pirmojo „Arctic Monkeys“ albumo viršelį puošia vyras, demonstratyviai rūkantis cigaretę, o ant pačio disko vaizduojama peleninė, pilna nuorūkų. Į tai labai neigiamai reagavo Škotijos sveikatos apsaugos mininsterijos vadovai. Jie manė, kad tokiu akibrokštu „Arctic Monkeys“ akivaizdžiai stiprina idėją, kad rūkyti - nieko blogo. 
 • 2006-ųjų rugsėjį savo pirmojo albumo populiarumo dėka, „Arctic Monkeys“ pateko į Gineso rekordų knygą. „Whatever People Say I Am, That's What I Am Not“ tapo greičiausiai parduodamu debiutiniu albumu britų muzikos istorijoje, antroje vietoje palikdamas legendinės grupės „Oasis“ albumą „Definitely, Maybe“. 
 • „Arctic Monkeys“ vaikinai yra dideli filmo „Ozo Burtininkas“ fanai. Į 2007-ųjų Britų apdovanojimų ceremoniją jie atvyko persirengę šio filmo herojais, taip žiūrovams sukeldami daug juoko. 
 • „Arctic Monkeys“ muzikai įtaką daro tokios grupės, kaip „The Jam“, „The Clash“ ir „The Smiths“. 
 • Bilietai į „Arctic Monkeys“ 2006-ųjų turą Jungtinėje Karalystėje buvo parduoti per vieną naktį.

„Arctic Monkeys“ dabar


Naujausias „Arctic Monkeys“ albumas, pavadinimu „AM“, išleistas 2013-aisiais, sulaukė tikrai didelio populiarumo, o ypač paauglių tarpe. Paklausus vaikinų apie pavadinimo kilmę, Alex atsakė: „Albumą būtume pavadinę tiesiog „Arctic Monkeys“, jeigu grupės pavadinimas nebūtų toks apgailėtinai juokingas“. Dauguma ištikimų klausytojų netgi teigia, jog „AM“ pranoksta debiutinį vaikinų albumą, kuris tikrai paliko gilią žymę britų muzikos istorijoje. Paklausius abiejų, galima daryti išvadą, kad tai - visiškos priešingybės. Tada, 2006-aisiais „Arctic Monkeys“ pradėjo su trenksmu. Jie buvo jauni, nepatyrę, agresyvūs bei kiek vėjavaikiški. Dabar jų muzika subtili, elegantiška, ritmai pastovūs, tačiau tuo pačiu kūriniai maištingi ir sunkūs. Panašu, jog „Arctic Monkeys“ „pagavo“ funk tendenciją. Patys vaikinai dabartinius savo kūrinius juokais vadina „Merginų Muzika“. „Tai muzika, kurios klausydavo mūsų merginos mokyklos laikais“ - atvirauja Alex. Taigi „AM“  albumo populiarumas tik patvirtina faktą , jog kartais tai, kas atrodo pasenę ir visai nebemadinga, išties gali būti labai šaunu. „Arctic Monkeys“ sėkmingai tęsia karjerą, su kiekvienu pasirodymu įgydami vis daugiau naujų fanų. Klausiate, kokia šių vaikinų sėkmės paslaptis? Jie - įvairiapusiški. Jų dainų tekstuose kiekvienas gali atrasti kažką savito. Jie groja roko muziką, kuri žavi ne tik šio stiliaus mėgėjus. Jie - kitokie. Dabar kreipiuosi į tave, mielas skaitytojau, nebeturi ko klausyti? Išbandyk „Arctic Monkeys“! 

* Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk portretą!

21 Komentarai

 1. Dažnai jie - "Arctic Monkeys" šmėžavo palei akis, visad mačiau jų simboliką, tad buvo įdomu sužinoti šios grupės istoriją, paklausyti jų dainų, ir nors roko ar panašios muzikos nelabai mėgstu, šie man patiko! Spaudžiu visas 3 reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Visur pilną pop stiliaus. :), bet šį kartą kažkas naujo ir įdomaus :) visos 3 reakcijos ! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus straipsnis ! Privertė daugiau pasidomėti šia grupe c:

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tere! Tu rodai klasę. Pilnas, kokybiškas aukščiausio lygio informacinis straipsnis. Jis labai išpildytas, pilnas įdomios informacijos ir kokia nereali idėja įdėt jų muziką straipsnio pradžioje! Įsijungiau ir tada net skaityti buvo įdomiau. Taip, Tere, ką tikrai tu moki daryti, tai rašyti...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Straipsnis labai geras! Net nenusibodo skaityti ir norėjosi - dar, dar, dar. Labai sudominai nors ir žinojau dauguma dalykų iš čia, nes ši grupė man tikrai laabai patinka. :)) Spaudžiu visas tris reakcijas, nes Tu to tikrai verta.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na iki šiol aš šios grupės nežinojau, nes nelabai iš domiuosi muzika. Bet straipsnis tikrai buvo informatyvus.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Na iki šiol aš šios grupės nežinojau, nes nelabai iš domiuosi muzika. Bet straipsnis tikrai buvo informatyvus.

  AtsakytiPanaikinti
 8. TERESE, šitas straipsnis vertas šimto balų! Esu NESVEIKA šitos grupės gerbėja, dainos groja all day ir all night, pagaliau apie juos ir žinau daugiau. Rašai nuostabiai, ta ir yra straipsnis, nes pati daug ką rašei, be interneto, ypač patiko įžanga. Tai vienas geriausių straipsnių, kokius esu mačius per visą TD istoriją ir tai sakau visiškai nepataikaudama! Palikau labai gerą įspūdį, nekantriai laukiu kitų straipsnių! :) Nuostabu.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Nors ir esu didelė šios grupės gerbėja, vis dėl to neteko apie ją pasidomėti kol tu neparašei šio straipsnio. Straipsnis labai įdomus.
  Viskas išdėstyta kaip ir reikia, nešokinėjama nuo vieno prie kito. Taip pat didelis pliusas tam, kad nenurašei visko aklai iš interneto.
  Spaudžiu visas 3 reakcijas!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Aš myliu šią grupę!!! Ačiū tau už išsamų, bei informatyvų straipsnį :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Straipsnis daugiau nei nuostabus! Viskas taip profesionalu ir kokybiška, sakyčiau, žymiai geriau už kitų jaunimo žurnalų apžvalgas.. Apie pačius "Artic Monkeys" žinojau jau beveik viską, bet skaityti buvo tikrai malonu. (:

  AtsakytiPanaikinti
 13. Ačiū visoms labai, tikrai malonu skaityti tokius atsiliepimus!:3

  AtsakytiPanaikinti
 14. Aukšta klasė, Terese. Labai patiko. Didelis ačiū!!! ^^
  Laukiu kitų straipsnių! (: Sėkmės.

  AtsakytiPanaikinti
 15. taip, taip taip! dievinu juos! AM vienas iš geriausių jų albumų! :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. skaičiau ir klausiau AM dainų :) labai geras straipsnis, super!

  AtsakytiPanaikinti
 17. skaičiau ir klausiau AM dainų :) labai geras straipsnis, super!

  AtsakytiPanaikinti