Būdai, padėsiantys išsaugoti motyvaciją sportuojant!

Žiūrint televizorių pastaruoju metu daug girdime kalbant, kad artėja pavasaris. O pažiūrėję į termometro stulpelį matome, kaip pamažu kyla šiluma. Vadinasi, pavasaris iš tiesų artėja! O juk tai pats geriausias metas apsiauti sportinius batelius ir pasižadėti pradėti bėgioti. Deja, daugelio merginų pasižadėjimai baigiasi vos po kelių dienų. Kaipgi reikia išsaugoti motyvaciją sportuojant? Skaityk ir sužinok!

RAŠYKITE SPORTO DIENORAŠTĮ
Ar ir tu esi iš tų, kurie niekada nieko nėra girdėję apie sporto dienoraščio rašymą? Pasirodo, kitose šalyse tai yra itin populiaru ir žinoma! Šis būdas tau ne tik padės išsaugoti motyvaciją, bet ir sudarytų pagrindą tavo pasiekimų įvertinimui, padėtų suprasti ar sportuoji reguliariai. Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti gan sudėtinga, bet iš tiesų taip nėra! Norint rašyti sporto dienoraštį, savaime supranta, kad tau prireiks užrašų knygutės. Tam puikiausiai tinka darbo kalendorius. Ką gi reikia rašyti į sporto dienoraštį? Rašyti reikėtų treniruotės planą, treniravimosi laiką (t.y. kiek laiko truko tavo treniruotė), kaip ji tau sekėsi, kokia yra tavo savijauta po treniruotės, kokioje vietoje sportavai ir panašiai.

SPORTUOKITE SU PARTNERIU
Yra atlikta labai daug apklausų, pagal kurias galima spręsti, jog daugelis sportuojančių žmonių, tuo mieliau užsiima kartu su savo treniravimosi partneriu. Susirask tokį ir tu! Tai gali būti tavo geriausia draugė ar draugas, giminaitis arba netgi šeimos narys. Bet visgi, rinkdamasi sporto partnerį neapsirik! Pasirink žmogų, kuris nė iš tolo neprilygtų tinginiui, o sportavimas su juo tau būtų malonus. Sportuoti bus dar įdomiau, jei kartu su partneriu susidarysite bendrą treniruotės tvarkaraštį, o jūsų sportavimo tikslai bus tokie patys. 


SKAITYKITE KNYGAS APIE SPORTĄ
Nuėjus į knygyną ar biblioteką galima rasti begalę šaunių knygų apie sportą. Žinokite, kad net ir knygų skaitymas apie sportą gali išsaugoti motyvaciją sportuojant! Taigi jei nežinai ant ko leisti pinigus, nusipirk knygą apie sportą! Juk skaitant knygas tu galėsi įgyti daug naujų žinių ir patarimų apie sportą, o motyvacinės iliustracijos sukels teigiamų minčių ir visa tai skatins tavo norą sportuoti. Jei knygos nėra tavo geriausios draugės, gali žiūrėti filmus apie sportą! Tai lygiai toks pat puikus motyvacijos šaltinis.

APDOVANOKITE SAVE
Kai tavo sporto dienoraštyje bus antraštė: "Aš pasiekiau savo tikslą!", nepamiršk pasilepinti ir apdovanok save! Galbūt šiandien per treniruotę tau pavyko įgyvendinti daugiau planų nei tikėjaisi? O gal atsikratei kelių nereikalingų kilogramų? Visai nesvarbu ką tau pavyko įgyvendinti, svarbu, kad dėl kokių nors dalinių tikslų esi patenkinta ir didžiuojiesi tuo. O už savo pasiekimus turi apdovanoti save! Gal tai bus atpalaiduojantis savaitgalis baseine? O gal apdovanosi save šauniu kino vakaru? Apdovanok save tuo, kas tavo manymu veide sukeltų šypseną. Tačiau savęs apdovanojimai negali būti treniruočių praleidimai, mažesnis pratimų kiekis ar panašiai. Ir nepamiršk, kad savo pasiekimais turi didžiuotis. Nesvarbu, ar jie labai dideli, ar visai maži.

PASIDALINKITE SAVO TIKSLAIS
Tikriausiai, kad kiekvienas žmogus pradedantis sportuoti prieš tai nusistato sau tikslus, kuriuos stengsis pasiekti į pagalbą pasitelkiant sportą. Kodėl gi tau nepasidalinus savo tikslais su kitais žmonėmis? Papasakok apie tai draugei, mamai ar kitam artimam žmogui. Apie tai, kad pradedi sportuoti taip pat gali paskelbti kokiame nors socialiniame tinkle. Ar tau iškilo klausimas, kaip tai susiję su motyvacija? Pasidalinusi su kitais žmonėmis savo tikslais, tu stengsiesi jų siekti visomis jėgomis, nes nenorėsi nuvilti sau artimų žmonių. Taip pat gali nutikti taip, kad pasakiusi draugams apie savo ketinimus, jie panorės prisijungti prie tavęs. Taigi tai dar vienas puikus būdas, norint susirasti treniravimosi partnerį ir išsaugoti motyvaciją sportuojant.

APSILANKYKITE VARŽYBOSE AR PASKAITOJE
Didesniuose miestuose, kur yra sporto rūmai ar stadionai, kiekvieną mėnesį vyksta įvairios sporto varžybos: ir bėgimo, ir šuolių, ir dviračių, ir dar daug kitų rungčių. Bent kartą per mėnesį nueik į patinkančios rungties varžybas! Kad būtų smagiau, pasikviesk draugę ar net kelias. Stebėdami varžybas žavėkitės
rungtyniaujančiais sportininkais, įsivaizduokite dieną, kuomet sporto dėka pasiekiate tokį lygį, kaip ir jie. Sveikatos biurai taip pat dažnai organizuoja paskaitas apie sportą. Nueiti paklausyti paskaitų reikėtų dėl tokių pačių priežasčių, kaip ir dėl skaitomų knygų ar žiūrimų filmų apie sportą.

Sportuokite ir nepraraskite motyvacijos!
Simona Š. 

*Komentuok šį straipsnį ir gauk 1 tašką. Dalyvauk rubrikoje ir gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "TD" blog'o skaitytoju ir laimėk portretą!*

12 Komentarai

 1. Tas su sporto dienoraščiu labai patiko! Pasidarysiu tokį! O straipsnis labai patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 2. darysiu sporto dienoraštįįįį!!!!<3 Simona, man tavo straipsniai apie sportą visada patiko, patinka ir patiks!: * Visos trys knopkės paspaustos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai patiko straipsnis, puikūs patarimai ir yra motyvacijos : )

  AtsakytiPanaikinti
 4. VA, orginalus straipsnis! Dauguma rašo, kaip pradėti, kaip sportuoti taisyklingai, bet apie opią problemą - motyvacijos išlaikymą - mažai kas kalba. Šaunuolė. Be priekaištų, visos 3 reakcijos jau nuspaustos. :) LABAI patiko!! Beje, sporto dienoraštį vedžiau, buvo paskui gaila mest sportą, kai pamačiau, kiek jau padarius buvau. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Va , čia man šis straipsnis. Nes visada būna, kad pasižadu pradėt sportuot ir kartais neištveriu nei dienos. Be to su tuo dienoraščiu tikrai geras dalykas. :)) Spaudžiu visus tris mygtukus.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pastebejau, kad menesio rasytoju skyrelyje ant Simonos Š. Yra parasyta, kad ji vasario menesio rasytoja. O juk yra sausio menesio rasytoja!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Pastarasis anonime, čia taip dėl to, nes Simona greičiausiai ir vasarį taps mėnesio rašytoja :DDD

  AtsakytiPanaikinti
 8. Austėja - labai ačiū, sėkmės vedant sporto dienoraštį. :)
  Agota - be proto smagu tai girdėti. :) Ir tau linkiu sėkmės vedant dienoraštį!
  Gintarija - uhh, kiek daug gražių žodžių! Džiaugiuosi tai girdėdama. Ačiū už komentarą, kuris veide sukėlė plačia šypseną. :)
  Migle - ačiū tau! :)
  Paskutinieji anonimai - rodos, įsivėlė klaida. Artimiausiu metu ji bus ištaisyta. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tema labai puiki! Man labai patiko. Super, super, super. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Puikiai! Dažnai tikrai pritrūksta motyvacijos, viskas pabosta, tad ši informacija iš ties naudinga.:)

  AtsakytiPanaikinti