Draugų paieška ir jos ypatumai

Dažnai būna taip, jog paauglės merginos skundžiasi, kad jaučiasi labai vienišos, nes neturi draugų. Galbūt tu perėjai į naują mokyklą, kurioje nori susirasti naujų draugų, tačiau jų paieška yra toli gražu ne sėkminga? O gal jau nuo pat mažų dienų jautiesi vieniša ir nori įsigyti draugų, kurie paskaidrintų tavo liūdną kasdienybę? Jei taip - šis straipsnis tau padės tai padaryti!

KĄ DARAU BLOGAI?
Jei esi viena iš daugelio, kurios mokykloje vaikšto be draugės, dažnai pasijauti vieniše, vadinasi, yra problema, dėl kurios tu neturi draugų. Žinoma, išsiaiškinti tas problemas yra nelengva. Juk neprieisi prie klasės draugių, ir nepaklausi, kas gi su tavimi negerai, tiesa? Tačiau yra vienas veiksmingas būdas, kurį pasitelkus gali tai sužinoti! Tau tereikia pačiai tai pajausti! Išsirink vieną merginą, kuri mokykloje arba tavo draugų būryje turi daug draugų. Atkreipk  dėmesį į tai: koks yra jos bendravimo su kitais žmonėmis būdas, kokias jos savybes galima atpažinti vos tik žvilgtelėjus į ją, ką ji veikia po pamokų ir pan. Susirašyk viską į užrašų knygelę ir pagalvok, ar turi tokias savybes, kokias turi ji. Galbūt toji daug draugų turinti mergina yra labai maloni bei paslaugi? O gal ji tiesiog užburia savo šypsena ir dėkingumu? Pagalvok, ar ir tu tokia esi ir padaryk išvadas. Be jokios abejonės, tau nereikia kopijuoti tavo pasirinkto žmogaus, tu turi būti šaunesnė už ją!

ĮGYK GERŲ SAVYBIŲ!
 • Šypsena. Yra prikurta labai daug minčių, frazių ir posakių apie šypseną. Tačiau visi jie - visiška tiesa! Šypsena yra vienas geriausių būdų, norint padaryti pirmą gerą įspūdį. Perėjai į naują mokyklą ir tikiesi susirasti naujų draugų, padaryti pirmąjį gerą įspūdį savo naujiesiems bendraklasiams? Taigi, ko lauki? Apdovanok visus pačia maloniausia ir gražiausia šypsena! 
 • Pokalbis. Labai daug merginų neturi draugų vien dėl to, jog nemoka tinkamai vesti pokalbio. Ar tau yra buvę taip, kad atsidūrusi pažįstamųjų rate, kurie vieni su kitais kalbasi, tarsi suakmenėji ir nežinai ką pasakyti? Tikriausia, kad taip, tiesa? Net ir išmokti vykusiai vesti pokalbį yra įmanoma! Visų pirma, kalbėdama su žmogumi palaikyk akių kontaktą, t.y. žiūrėk jam tiesiai į akis. Svarbiausias klausimas - ką jam sakyti, ko klausti, kaip palaikyti pokalbį? Tarkime, atsidūrei situacijoje, kuomet tau reikėtų palaikyti pokalbį su mergina, kuriai patinka kinas. Kodėl gi tau nepaklausus apie jos mėgstamus filmus ir jų kūrėjus? Gali ją netgi pakviesti kurią nors dieną nueiti į kino teatrą, pažiūrėti naują filmą! Po kino rodymo, paklausk jos nuomonės, ar jai patiko, ar nenorėtų nueiti dažniau. Jeigu reikėtų kalbėti su mergina, kuriai patinka muzika, paklausk kokio stiliaus ji klauso, pasiūlyk nueiti į koncertą. Palaikydama pokalbį domėkis merginos pomėgiais su nuoširdumu, veide išlaikyk šypseną. Ir be abejo, būk maloni! 
 • Pagyrimai. Prisimink, kada paskutinį kartą esi gavusi kokį nors pagyrimą ir kaip tuomet jauteisi? Juk tai buvo labai geras jausmas, tiesa? O apie žmogų, kuris tave pagyrė, pagalvojai tik teigiamai, ar ne? Pasinaudok pagyrimo galia ir tu! Tai gali įvykti netgi pokalbio metu. Pagirk savo bendraklasę už šaunią aprangą, puikų darbą dailės pamokoje, elegantišką išvaizdą ir pan. 
 • Dėkingumas. Ar kada nors esi savo klasės draugams, tėvams, giminėms dėkojusi už visai "paprastus" dalykus? Ne už tai, kad jie tave pagyrė, o tarkime, už jų šilumą ar meilę tau? Ne? Tuomet atmink, kad dėkingumas yra gera žmogaus savybė, kuri patinka žmonėms. Nevenk šios savybės įgyti ir tu!
KUR IEŠKOTI DRAUGŲ?

 • Popamokinė veikla. Visai neseniai prasidėjo antras pusmetis - dar viena nauja pradžia. Pats metas išbandyti ką nors naujo! Pavyzdžiui, užsirašyti į kokį nors naują būrelį. Jei tau patinka fotografuoti, užsiregistruok į jaunųjų fotografų kursus, jei mėgsti padėti žmonės - pradėk savanoriauti. Į kiekvieną kokio nors būrelio užsiėmimą susirenka ir kiti būrelio nariai, o juk tai puiki galimybė praplėsti draugų ratą. 
 • Kaimynystė. Ar tavo kaimynystėje negyvena tavo amžiaus jaunimo? Net neabejoju, kad gyvena! Kodėl gi tau nepabandžius su jais susidraugauti? Juk tai visai paprasta. Tereikia sutelkti didelę drąsą ir juos užkalbinti! 
 • Renginiai. Ar dažnai lankaisi savo miesto ar miestelio organizuojamuose renginiuose? Ar žinai, kad tai dar vienas puikus būdas susirasti naujų draugų? Peržiūrėk šio mėnesio renginių repertuarą ir pagalvok, kur tau būtų įdomu nueiti. Nuėjusi užkalbink kitą renginio dalyvį, paklausk jo nuomonės apie renginį ir kas žino, gal tarp jūsų įsiplieks šaunus pokalbis?
 • Internetas. Internetas taip pat yra puiki vieta, norint susirasti draugų. Juk dabar, šiek tiek panaršiusi interneto naršyklėje gali rasti begalę pokalbių svetainių, socialinių tinklų, internetinių pasimatymų tinklapių ir pan. Vienas populiariausių yra PenpalsNow!. Tačiau toks draugų susiradimo būdas nėra itin saugus, tad neprarask savo budrumo!
 • Mokykla. Mokykla - dar vienas šaunus būdas susirasti naujų draugų. Ir tais draugais nebūtinai turi tapti klasės draugai! Tai gali būti moksleiviai iš visai kitų klasių. O gal mokykloje lankai kokį nors būrelį? Ar bandei susibendrauti su jo nariais? Ne? Tuomet ko lauki, bandyk laimę! 
 • Šeima. Taip, taip, juk net ir šeimos nariai gali tapti tavo geriausiais draugais. Gal tai bus tavo pusseserė? Jei su pussesere nepalaikai stipraus ryšio, pakviesk savaitgalį nueiti į kiną ar kavinę, pabandyk su ja susibendrauti artimiau. O gal tai bus tavo vyresnioji sesuo? O gal net ir mama gali tapti tavo drauge? Apsidairyk, aplink tave supasi daugybė žmonių, kurie gali tapti geriausiais tavo draugais! 

Linkiu didelės sėkmės naujų draugų paieškoje! Būk drąsi ir išmintinga!
Simona Š. 

*Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką, dalyvauk rubrikoje ir gauk 3 taškus! Tapk aktyviausiu "TD" blog'o skaitytoju ir laimėk portretą!*

12 Komentarai

 1. Straipsnis pateiktas labai gerai. Man patiko, tačiau ištaisyk atidumo klaidą, nes ne "maloniausias...", o "... maloniausia ir gražiausia šypsena". (: Nuostabu!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gražus straipsnis :) toks paprastas, bet kai kam galbūt labai naudingas :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Keistai nuskambėjo "įsigyti draugų" - lyg juos už pinigus gautum. :D
  Straipsnis paprastas, bet neprastas, pateikei naudingų patarimų, patiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Patiko straipsnis. aktuali tema, geras pasirinkimas, pateikti b8dai, priežastys (y)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Simokiuke, labai ačiū, klaidelę ištaisiau. :)
  Rozmari - ačiū, tikiuosi straipsnis kažkam išties buvo naudingas. :)
  Ugne - čia gal labiau perkeltine prasme tas "įsigyti". Tai rašydama turėjau omeny, kad norint jų susirasti, reikia įdėti savo pastangų. Kažkada net kažkur skaičiau, kad yra knyga pavadinimu "Kaip įsigyti draugų". :) Ačiū!
  Gabriele - labai ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. kodel man neina chatint td chate2014 m. vasario 5 d. 20:19

   SIMONA as td chate nebegaliu chatint su kitom rasytojom ir skaitytojom, bet as nei keikiaus, nei izeidinejau kazka :s

   Panaikinti
 6. Simona, atsiprašau, kad teršiam tavo straipsnio komentarus. Anonime, užbaninti yra tik trys žmonės - Armis, Skaidrė ir anonimas, išvadinęs Gintariją necenzūriniais žodžiais. Jei nori gauti unban, parašyk neanonimišką atsiprašymą Gintarijai (Gintarija Kasparavičiūtė) į fb.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai labai geras straipsnis ir labai patiko c:

  AtsakytiPanaikinti
 8. Visi patarimai šaunus nors ir šiek tiek banaloki. Man patiko straipsnis ir manau, kad kai kuriems jis tikrai galėtų praversti. Spaudžiu visas tris reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti