Elektrinasi plaukai! Kaip to išvengti?Daugelis merginų, ypač tos, kurios turi ilgus ir tiesius plaukus, šaltuoju metų laiku skundžiasi nemenka problema – įelektrintais plaukais.  Plaukai, stojantys piestu, vos tik perbrauki šukomis ar apsivelki megztinį, tikrai nėra pats maloniausias pojūtis (ir, tiesą sakant, vaizdas) Žemėje, todėl kol šildymo sezonas vis dar čia ir problemų su „elektriniais“ plaukais neatsigina tikrai nemaža dalis merginų, siūlau Jums keletą būdų kaip to išvengti. Tačiau pirmiausia vertėtų susipažinti su pačia problema.


Plaukų elektrinimasis vyksta dėl fizikos dėsnių. Trintis sukuria statinį krūvį, taigi proceso metu Tavo plaukuose atsiranda teigiamą krūvį turinčių dalelių, na, o kadangi visi plaukai įgauna teigiamą krūvį, jie pradeda vienas kitą stumti ir visa šukuosena pasistoja piestu. Tačiau iš tiesų, norint apsaugoti savo plaukus nuo šios ganėtinai opios problemos pakanka žinoti, jog visą tai gali sukelti du veiksniai: tai pernelyg sausas šildomų patalpų oras arba tiesiog paprasčiausio plaukų džiovintuvo „netaisyklingas“ naudojimas. Todėl, jei visgi naudojiesi šiuo prietaisu ir Tavo plaukai žiemą be paliovos elektrinasi, vertėtų susimąstyti, ką darai ne taip.

Gali būti tiesiog taip, jog tu džiovini plaukus pernelyg stipria srove ir per arti laikai džiovintuvą, o tokia patirtis plaukams tikrai ne į naudą. Šitaip džiovinant ką tik ištrinktus plaukus jų struktūra yra pažeidžiama, plaukai išsausėja. Todėl, jeigu tik turi galimybę, šio daikto geriausia išvis nenaudoti, o vietoje to plaukučiams leisti išdžiūti patiems. Gal tai ir sukels kokių nors nepatogumų, tačiau Tavo plaukai Tau tik padėkos!

Na,  o jeigu nenaudoji plaukų džiovintuvo, ir dėl plaukų elektrinimosi yra kaltas pirmasis variantas – sausas šildomų patalpų oras – siūlau pasinaudoti keletu patarimų, kaip išlaikyti šukuoseną tvarkingą:

Ø Plastiko šepečiams ir šukoms – ne! Būtent jie ir padeda įelektrinti plaukus, tad verčiau jau nusipirk šepetį, pagamintą iš natūralių medžiagų (medžio).
Ø Pirkdama plaukų priežiūros priemones žiūrėk, kad tavo išsirinkti produktai papildomai drėkintų ir maitintų vitaminais, ar pasižymėtų antistatiniu poveikiu. Nesirink tokių priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio, kadangi alkoholis sausina plaukus.
Ø Plaunant galvą stenkis gerai sudrėkinti sausus plaukus. Galima naudoti balzamus ir kaukes, kurie maitina plauką bei sulaiko drėgmę.
Ø Vos tik iš lauko (t.y. iš šalto oro) įeini į patalpą, nepradėk šukuoti plaukų, kadangi statinis efektas itin stiprus būtent šiuo momentu.
Ø Verta žinoti, jog elektrinimąsi puikiai gali „nuimti“ papurškusi plaukus plaukų laku. Tik nepamiršk, jog tie plaukų lakai už keletą litų netinka, kadangi tikrai nėra kokybiški, o juk nekokybiški produktai gali visą padėtį dar labiau pabloginti.

Vienas puikus šio amžiaus atradimas, kurį jau minėjau šiek tiek aukščiau - tai antistatinis šampūnas. Drėkinantis šalčio ir sauso šildomo patalpų oro pažeistus plaukus, jis puikiai tinka toms merginoms, kurių plaukai neklusnūs ir be perstojo elektrinasi. Šią priemonę galima nusipirkti bet kuriame prekybos centre, vaistinėje ar kosmetikos parduotuvėje.


Tiesa, nors daugiau ar mažiau žiemą elektrinasi visi plaukai, tai ypatingai gresia neprižiūrimų, silpnų, plonų plaukų savininkėms. Tad, jeigu Tavo plaukai iš tiesų nėra vieni stipriausių, pats laikas susirūpinti kaip juos sustiprinti. Be abejonės, Tu gali užeiti į artimiausią parduotuvę ir įsigyti plaukų priežiūros priemonių, tačiau šįkart visgi siūlau keletą paprastučių plaukų kaukių receptų. Netingėk ir išbandyk
!


        BANANŲ IR MIGDOLŲ KAUKĖ
Ko mums prireiks?
      ·         Gerai išnokusio banano
      ·         Migdolų aliejaus

Bananą sumaišyk su keliais lašais migdolų aliejaus. Gautą masę tolygiai paskirstyk ant visų plaukų, ir palaikyk 15-30 minučių, po to nuplauk lengvu ir švelniu šampūnu.

 JOGURTO KAUKĖ
Ko mums prireiks?
      ·         1 kiaušinio
      ·         6 šaukštų natūralaus jogurto

Atskirk kiaušinio trynį nuo baltymo, baltymą išplak iki putų ir sumaišyk su natūraliu jogurtu. Gautą masę įmasažuok į plaukus ir palaikyk 15-30 minučių.
Po to plaukus galima perplauti lengvu šampūnu.

        KEFYRO KAUKĖ
Ko mums prireiks?
     ·         Kefyro (stiklinę)
     ·         Šaukšto ricinų aliejaus
     ·         Šaukšto alyvuogių aliejaus
Viską sumaišyk ir tepk ant plaukų; laikyti apie 40 minučių. Kaip visad – nuplauk su lengvu šampūnu.

Užsitepus kaukę patartina užsidėti plėvelę ir rankšluostį, kad jeigu netyčia         kur nors prisiliestum, netektų valyti. Sėkmės stiprinant plaukus!

Informacijos šaltiniai: delfi.lt, alfa.lt, draugauki.me 
Nuotraukų šaltiniai: pinterest.com


17 Komentarai

 1. Ačiū, dabar žinau kodėl man namuose plaukai nesielektrina, o mokykloje - stovi stati. ;D
  Mat mokykloje naudoju plastikinį šepetį, o namuose - medinį. Ačiū. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai patiko! Naudinga, panaudosiu patarimus :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Džiaugiuosi, gal visgi tas pirmas blynas ir ne toks prisvilęs. :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. labai geri patarimai ! reiks pabandyti : D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai daug klaidų šiame straipsnyje ir skyrybos, ir žodžių naudojimo. Skaitant susidaro netvarkingumo įspūdis. Trūko nuotraukų.
  Straipsnio temą ir bendrą išdėstymą parinkai šauniai, bet įspūdį bjauriai gadina klaidos. Ištaisyk!
  Mano vertinimas 7 iš 10 (dėl daugybės klaidų, nors išdėstymas ir rašymas labai patiko).
  Sėkmės toliau! (:

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū, Simona, už kritiką - būtent tai ir norėjau perskaityti :) tačiau gal visgi galėtum maždaug nurodyti kur tos skyrybos klaidos? Perskaičius darkart kažkaip neatradau, gal tiesiog neatidi buvau. O dėl žodžių naudojimo - taip, suprantu, gal ir buvo tokių, kurie nepritiko. Tačiau gal vėlgi galėtum išvardinti tas pagrindines klaidas, kad kitąkart žinočiau ko nedaryti? Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man patiko straipsnis. Sklandziai destai mintis. Bet tau labiau reikia padirbeti su dizainu :). Po to viskas bus tobula. Sekmes* ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. ačiū, straipsnis man labai tinka, pabandysiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonime - oo taip, tas dizainas. Prasikeikiau, kol nors tokį padariau, bet dabar teks tikrai ilgiau prie jo pasėdėti, nes rezultatas anaiptol nedžiugina :D ačiū už komentarą:)
  Ug Ne, džiugu! :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Patiko, aktualu. Ačiū až patarimus.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Bananų kaukės nepatariu...
  Nebent norit plauti galvą kokią valandą.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Negaliu pasigirt, kad pati bandžiau, bet draugė pabandė, ir lyg nesiskundė. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Mano plaukai labai stipriai elektrinasi ir manau, kad kada nors reikės tą kefyro kaukę pasidaryti, nes tikrai įdomi. Beje, yra šiek tiek klaidelių :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Tikrai šaunus straipsnis. Tik man kyla vienas klausimas, korio atsakymo neradau :( Pas mane tiesūs plaukai, bet kai išplaunu juos ir atsikeliu kitą rytą, jie būna tokie sausi, slenka, labai greitai tampa susivėlę ir negražiai susigarbanoja, kaip man tai sutvarkyti? Išieškojau visus internetinius puslapius, niekur nėra man atsakymo :(

  AtsakytiPanaikinti
 15. Gal... nežinau. Nueik pas kirpėją ir pasiteirauk, visgi savo srities specas turėtų žinoti :)

  AtsakytiPanaikinti