Graži veido oda - merginos puošmena!

Visos žinome, kad oda - tai didžiausias mūsų organas. Tačiau jis ne tik didžiausias, bet ir jautriausias! O tai reiškia, kad odai turime skirti nemenką dėmesį, tiesa? O tą dėmesį reikia skirti visam šiam organui, tačiau ypatingai - veido odai! Ar žinai, koks yra tavo veido odos tipas ir kaip tinkamai reikia prižiūrėti veido odą? Jei ne - visus atsakymus į tau rūpimus klausimus, rasi straipsnyje!

VEIDO ODOS TIPAI
 • Normali oda. Dažniausiai merginų veidų spalvos, kurioms priklauso šis odos tipas, būna matinė, rausvų atspalvių. Normalų odos tipą turinčios merginos, ant veido neturi inkštirų, poros yra vos matomos, o viršutinis odos sluoksnis yra ne tik stangrus, bet ir lygus! Be to, normalios odos savininkės nesiskundžia nei paraudimais, nei odos niežuliu. 
 • Sausa oda. Sausa oda dažniausiai pasižymi savo išsausėjimu, kietumu bei šiurkštumu, mažomis poromis, įraudimu, raudonomis dėmėmis ir niežuliu. Sausos odos spalva paprastai būna itin šviesi, praradusi įprastą odos spalvą, matinė. Šio odos tipo didžiausia problema yra tame, jog jai trūksta drėgmės ar netgi riebalų.
 • Riebi oda. Riebios veido odos tipo požymiai yra blizgesys, didelės poros ir riebaluotas paviršius. Riebi oda yra gan stora, juolab tuomet, kai suvalgai ką nors aštraus ar saldaus. Jei tavo oda yra riebi, vadinasi, tavo riebalų liaukos yra per daug stropios. 
 • Mišri oda.  Jei ant tavo T zonos (smakras, kakta ar skruostai) yra daug juodų taškelių - inkštirų, o smilkinių odą ima niežulys ar tempimas, galime spręsti, kad tu priklausai mišrios odos tipui. Dėl to nereikia nei per daug džiaugtis, nei per daug liūdėti. Esi tiesiai per viduriuką! Šį odos tipą turi didžiausias skaičius žmonių. 
 • Nešvari (arba spuoguota) oda. Dėl šio odos tipo reikėtų jaudintis labiausiai, kadangi priklausyti šiam odos tipui, nėra itin malonu. Nešvarios veido odos paviršius yra itin riebus, linkęs į įvairiausius paraudimus ar uždegimus, turintis daug inkštirų, spuogelių arba pūlingų pūslelių. Taip pat šiam odos tipui yra būdingas nemalonus odos tempimas. 

VALYMAS
Nuo ko turi prasidėti tavo rytas, jei nori gražios bei švelnios veido odos? Be jokios abejonės - nuo odos valymo! Žinoma, vakare turi taipogi nepamiršti nuvalyti nuo veido susikaupusių nešvarumų ir makiažo. Taigi, kaip reikia valyti veido odą? Daugelis merginų daro didelę klaidą veidą valydamos paprastu muilu. Muilas tam netinka, nes laikui bėgant gali sukelti veido paraudimus ar niežėjimus. Tiksliau tariant, jis naikina apsauginį odos sluoksnį. Veido valymui reikėtų rinktis veido šveitiklius arba specialias veido valymo priemones. O dar geriau - kosmetinį pienelį. Tai būtų pats geriausias pasirinkimas tavo odos priežiūrai. Paimk turimą priemonę, ant delnų ištrink šiek tiek pienelio (ar kitos priemonės) ir tolygiai jį paskirstyk ant veido paviršiaus sluoksnio. Pienelį gerai įtrink, o paskui nuplauk šiltu vandeniu.

TONIZAVIMAS 
Po valymo veido odą dar yra labai svarbu tonizuoti. Tonizuoti odą geriausiai tinka tonikai, losjonai arba veidui skirtas vanduo. Svarbu yra tinkamai pasirinkti kažkurią priemonę, iš paminėtųjų. Sausai odai geriausiai tinka losjonai, kadangi jų sudėtyje nėra alkoholio, kuris kenkia šiam odos tipui. Jei tavo oda spuoguota - rinkis tonikus, kurie yra pritaikyti būtent šiam odos tipui. Prieš renkantis priemonę, nepatingėk paskaityti jos sudėties ir išsirinkti tą, kuri būtų puikiausiai pritaikyta tavo odos tipui! Veido odą tonizuoti yra labai paprasta. Tereikia ant vatos diskelio užlašinti turimos priemonės ir švelniai nuvalyti veidą ir kaklą.APSAUGA
Jei perėjai veido odos ir valymo etapą, vadinasi, tavo oda jau yra pasiruošusi apsauginių kremų naudojimui. Dieniniai kremai apsaugo tavo odą nuo įvairių aplinkos teršalų, pavyzdžiui, dulkių, bakterijų ir pan. Specialistai pataria nepirkti kremų, kurie yra pritaikyti naudojimui tiek dieną, tiek naktį. Pats populiariausias ir geriausias variantas yra pusiau riebūs dieniniai kremai. Jie yra tinkami todėl, nes visų pirma - tinka ne tik normaliai odai, bet ir kitiems odos tipams. Juose yra pakankamai vandens, kuris neleidžia odai išsausėti. Taip pat yra rekomenduojami drėkinamieji kremai, kurių sudėtyje dažniausiai yra aliejaus ir vandens mišiniai.

MAITINIMAS
Veido oda dieną, kaip jau minėjome, turi būti apsaugota dieniniais kremais, o naktį odą reikia taipogi palepinti maitinamaisiais kremais. Jie reikalingi, nes naktį, kuomet mūsų kūnas ilsisi, o oda atsipalaiduoja, atsiveria bei kvėpuoja poros. O būtent maitinamieji kremai, padeda stimuliuoti šiuos procesus. Šie kremai yra dviejų rūšių - aliejiniai ir naktiniai. Maitinamųjų kremų dėka mūsų veido oda taipogi nepraranda šviežumo ir drėgmės. Tačiau jei kremais nepasitiki, prieš miego metą gali pasidaryti maitinamųjų veido kaukių, kurių receptų apstu interneto platybėse.

PUOSELĖJIMAS
Visos aukščiau išvardintos veido odos priežiūros procedūros, užtikrintai padeda prižiūrėti veido odą. Bet visgi, norėdama būti patraukli, turėtum papildomai puoselėti savo veidą. Puoselėti veido odą puikiausiai tau gali padėti įvairūs kompresai ar veido kaukės - košelės. Kompresai yra padaromi iš kuo įvairesnių pievoje augančių gėlių ar žolelių. Kompresai yra tikrai labai veiksmingi, tačiau prieš jų naudojimą nepamiršk gerai nuvalyti makiažo. Kaukės arba košelės taipogi tinka veido puoselėjimui. Jų yra pačių įvairiausių - drėkinamųjų, gaivinamųjų, raminamųjų, šveičiamųjų ir pan. Kaukių galima įsigyti kosmetikos parduotuvėse arba pasigaminti namuose. Kompresų ir kaukių receptų namų sąlygomis, gali rasti ČIA

Iki susitikimų!
Simona Š. 

*Komentuok šį straipsnį ir gauk 1 vieną tašką. Dalyvauk rubrikoje ir gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "TD" blog'o skaitytoju ir laimėk portretą!*

10 Komentarai

 1. Ouw, geri patarimai.
  Taip, atrodo jog oda - niekis, tačiau jai priežiūros reikia labai daug. Daug pastangų dedu į savo veido odą, tačiau tinkamų rezultatų pasiekti sudėtinga. Tačiau nepraraskim vilties. :>

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šaunu ! Naudingi ir puikiai paaiškinti patarimai

  AtsakytiPanaikinti
 3. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nesismulkinant: naudinga ir informatyvu, super :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kaip visad liuks :) Tik man norėjosi daugiau paveikslėlių :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Išvada: sutepk visų rūšių priemones ir vaikščiok su chemijos pažeista oda.

  AtsakytiPanaikinti
 7. MHM, juk straipsnyje autorė rašė ir apie kaukes, ir apie kompresus. Kiekvienas renkasi tai, kas jam atrodo geriau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Galvojau, kad jau išnarsčiau šią temą po kaulelį, bet vis dėlto buvo tai, ko nežinojau! Šaunuolė, reakcijos keliauja pas tave. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Straipsnis puikus, bet norėjosi ir man šiek tiek daugiau paveikslėlių :) Naudingi patarimai. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Na, man pakanka nusiprausti veidą ryte ir vakare drugnu vandeniu, prieš einant į mokyklą pasitepti drėkinamuoju kremu ir mano veido oda yra švelni bei lygi..:) Pasisekė, nes mano oda beveik priklauso "normaliųjų" grupei.
  Puikus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti