Gyvenimas pro rožinius akinius: kiek sielų išeina tam, kad jaustųsi laisvos...

Sveiki!
Šį kartą rubrikoje „Gyvenimas pro rožinius akinius“ vėl kiek neįprasta, bet tikiuosi Jus sudominanti tema. Galbūt pavadinimas nieko Jums ir nesako, tačiau aš neabejoju, jog daugeliui ši būsena pažįstama. „Kiek sielų išeina?“ ir nebūtinai tikrąja to žodžio prasme. Daugelis tiesiog nekovoja dėl savęs ar dėl savo svajonių ir panyra į gilią tamsą, depresiją ar lieka atsiskyrę, taip neįsileisdami į savo širdį švelnumo. Tačiau ne kartą esame girdėję ir apie tai, jog žmonės negalėdami pakelti vienos ar kitos nelaimės tiesiog išeina...

Kiek sielų išeina tam, kad jaustųsi laisvos?

Kova. Štai kas svarbiausia mūsų gyvenime. Vienokią ar kitokią Jūs jau patyrėte ir dar patirsite. Tačiau kaip jau minėjau, daugelis nuleidžia rankas dar nepasiekę tikslo ir jaučiasi per daug išsekę emociškai, nenorėdami keltis ir eiti pirmyn. Iš tiesų be galo sunku kalbėti tokia tema vien dėl to, kad šiuolaikiniai žmonės dažnai nesupranta savęs ir varo vienas kitą iš proto mąstydami vien apie problemas, neįžiūrėdami kiek nuostabių dalykų nutinka panosėje.
Kad jaustumėmės gyvi, laisvi mes save kartais tiesiog per daug spaudžiame ir galop metame viską, norėdami nors kiek atitrūkti nuo realybės. Tai dažnai neišeina į gera, o kartais veda net giliau. Jei šią temą, taip pat sietume su patyčiomis, galėtume patvirtinti, jog daugelis asmenybių miršta, žlunga, išeina tam, kad netektų kankintis. Tokie įvykiai nė kiek neguodžia tų, kurie vis dėl to stengiasi užkirsti kelią vienas kito netoleravimui ir patyčioms. Tačiau juk jei pasistengtume visi argi nebūtų geriau?


Mūsų gyvenimas

Rodos, jog kartais skriejame ratu. Atradome kažką naujo, pakilome, sužibėjome ir vėl kritome, nes kažkoks įvykis mums pakirpo sparnus. Viskas vėl kartojasi, taigi logiška, jog kartais sunku stengtis dėl savęs ir kilti iš duobių į kurias krentame.
Visi turime savų problemų. Kartais jos mažos, naujų batelių didumo, kartais jos didelės, artimo praradimo dydžio ir taip viskas tęsiasi. „Toks jau gyvenimas“ ir nieko čia nepadarysi. Kiek kartų mes tai girdėjome ir kiek kartų mes tai praleidome pro ausis. Bet aišku viena - gyvenimas toks, tačiau mes labai norėdami galime jį pakeisti. Savo pasaulį visada galime tobulinti ir kurti patys. Esame priklausomi nuo jo, bet tuo pačiu ir jis priklauso nuo mūsų. O kokį pasaulį susikursi tu?


Sprendimai

Žinoma, nėra jokios bėdos kurios nebūtų įmanoma išspręsti. Dažnai tereikia pradėti nuo savęs, o toliau - pamatysi, viskas eisis vis lengviau ir lengviau.
Tie kurie vaikšto kaip „zombiai“, tie kurie jau dėl neaiškių priežasčių prarado norą stengtis ir judėti pirmyn, tie kurie pavargo ir nori sustoti - užteks! Dažnai niekas negali mums padėti taip kaip mes patys. Jei norime rezultatų - teks savyje ieškoti  vilties ir begalinio noro krislų, kurie buvo užslopinti, bet vis dar rusena. Rasti juos ir imti vėl stengtis gyventi jais. Gyventi, svajoti, siekti tikslų ir atrasti save. Ir nesvarbu, jog depresija tave neša toli toli ir nori išplėšti iš mylimo draugų ir artimųjų rato. Tereikia atsistoti, žengti pirmą žingsnį ir neabejoju, jog tie kurie nenorėjo, vėl su didžiule šypsena eis pirmyn, svajos, sėkmingai kurs savo ateitį, o svarbiausia gyvens!


Nešvaistykime laiko, ieškokime, atraskime...

Svarbus dalykas, kurį turėtume žinoti visi - laikas lemia viską, tačiau mes  galime  nuteikti savo naudai. Visų pirmiausia - ieškokite to kas Jus įkvepia ir skatina džiaugtis gyvenimu. Tai gali būti draugai, mėgstama veikla, mokslas, kelionės ir t.t. Niekada nešvaistykite laiko veikloms, kurios Jūsų nežavi, nes taip prarasite laiko, kuris Jums svarbus ieškant savęs mėgstamuose užsiėmimuose. Nepakenks ir šioks toks planelis „kokią Jūs save matote ateityje“. Taip lengviau galėsite išsirinkti kelią, kuriuo žengsite.
Antra, stenkitės suprasti save ir pasitikėti savo jėgomis, siela. Nors dažnai ir kalbama jog pasitikėjimą savyje surasti labai sunku, vis dėl to įmanoma. Svarbiausia norėti ir tvirtai tikėti tuo ką darai.


Svarbiausia ieškokite, o gautus rezultatus kreipkite ta linkme, kuria Jums norisi.

P.S. jei turite idėjų dėl sekančių šios rubrikos straipsnių išsakykite jas komentaruose. :)

Gero vakaro!

8 Komentarai

 1. man labai patiko, puikiai parašytas straipsnis

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nijole, nuostabiai rašai, Tavo temos nuostabios, ir ir... Tu pati nuostabi.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kaip visada, tiesiai į gilumą, turi talentą.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gintarija, malonu, jog taip manai. Ačiū! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nijole, Tu beveik su visais savo straipsniais įkvepi gyventi, džiaugtis ir šypsotis. Ačiū Tau. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. NU NIJOLE KODĖL MAN TAVO STRAIPSNIAI TAIP PATINKA?? Tobulai rašai, ačiū ačiū ačiū!

  AtsakytiPanaikinti