Kaip, pagaliau, atsikratyti tingėjimo?Sėdėjimas prie kompiuterio "youtube" svetainėje ir žiūrėjimas tų pačių video, kuriuos jau matei mažiausiai 3 kartus. Ėjimas miegoti kuo vėliau vakare ir bandyti suspėti padaryti namų darbus ryt ryte. Šlamšto skaitymas žurnaluose ir savęs kaltinimas dėl neišplautų indų. Kebabo kimšimas ir savęs graužimasis dėl per daug kalorijų - visa tai yra tingėjimas. Tai ne tipinė problema, kurią vienas du ir išspręsi. Pirmiausia, turi skirti tingėjimą nuo ilsėjimosi - knygos skaitymas su arbatos puoduku rankoje ar 20 minučių pogulio per pietus - nėra tinginystės požymis. Tai poilsis. O dabar... Auksiniai patarimai, kurie gali tau padėti išvengti to žiauraus tingėjimo. Tu pirma tai sužinosi. Nusiteik rimtam skaitymui.

Norint kažką padaryti - reikia daryti
Klaida, kurią darome kiekviena - nesiimame to, ko galvojame kad nepadarysime. Suimk save į rankas. Pradėk. Pradėk mažais žingsneliais. Geriau mažais, nei iš viso nebandyti. Nenorėk visko padaryti vienu kartu. Po truputį pratinkis imtis to, ką privalai padaryti.


Neatidėliok rytojui to, ką gali padaryti šiandien
Atidėliojimai ir galvojimas, kad rytoj padarysi tai, ką privalai šiandien - kvaila. Tai tikrai kvaila. Juk esi įsitikinusi, kad rytoj tikrai to nepadarysi. Nepadarysi ir poryt. Iš tavo lūpų "rytoj" skamba kaip "niekada". Susiimk. Jeigu niekur neskubi ir ant tavęs "negriūna" kiti darbai, puikiai gali suspėti padaryti tai, ką privalai. Drabužiai, kurie mėtosi tavo kambaryje... Jie "nenusipelnė" leisti dienų ant sofos ar kėdės. Jie turi savo vietą - spintą. Indai, iš kurių valgai - privalo būti virtuvėje. Viskas turi savo vietas. Palyginkim. Juk tu, po pamokų eini į savo namus ar ne? Juk neeini pas kaimynę ar draugę ir ten ne miegi? Žinai, kad tavo vieta yra tavo namuose. Mokykloje eini į tas pamokas, kurios skirtos tau. Nelankai pamoku, kurios skirtos aukštesnei ar žemesnei klasei. Taip pat ir su darbais. Jausk atsakomybę. Išsiugdyk tą jausmą. Pagalvok apie tavęs laukiančias pasekmes. Bijok jų. Išjunk tą kvailą "man nesvarbu kas bus" režimą savyje.
Nekaltink aplinkybių ir daugiau judėk
"Paduok man...ei, atnešk...galėtum už mane...atidaryk...atsiliepk..." - kodėl negali tu? Kodėl kažkas kitas turi daryti už tave? Ne ne. Turi išmokti liepti kažką daryti... Sau! Sau tyliai mintyse. Tačiau privalai tai išmokti. O ir savo tingų užpakalį turi pakelti nuo fotelio. Kad ir kaip ten gera sėdėti - bus dar geriau, jeigu atsisėsi vėliau.


Nepaversk tingėjimo auksu
"Na štai... šiandien jau daug padariau. Rytoj galėsiu nieko neveikti!" - Rimtai? Tau džiaugsmą teikia nieko neveikimas? Tada man liūdna dėl tavęs. Tingėjimas - problema. Kodėl ją paverti kažkuo, ko reikėtų siekti darbu? Keisk mąstyseną. Dabar.


Turėk daugiau ir įvairesnės veiklos
Kad priprastum netingėti - duok sau veiklos ir pratinkis prie pastovaus "kažko veikimo". Tada vadinamąjį krūvį didink, didink ir didink... Kol tapsi - užimta ir įdomia mergina. Ir be abejo - ne tingine. Pagalvok. Tave varstys šimtai nemirksinčių akių ir aikčios: "Kokia ji nuostabi! Kokia įdomi! Lygiuosiuosi į ją. Oh, kaip norėčiau, kad būčiau bent kiek į ją panaši..." Taip. Tai tikra tiesa. Netingėsi - padarysi dvigubai daugiau. Padarysi daugiau - turėsi laisvo laiko. Laisvas laikas - užsiėmimai kuriuos mėgsti. Kai darai, ką mėgsti - esi laiminga. Laimė - gyvenimo prasmė. Surasti prasmę gyvenime - talentas. Turėsi talentą - daug pasieksi. Pasiekusi - sulauksi pripažinimo ir pagarbos. Pagarba - ramybė. Ramybė - lengvas gyvenimas. Matai, koks svarbus dalykas gyvenime yra netingėjimas imtis to, ką privalai?Tu, viską perskaičiusi, prisižadėjai laikytis nurodytų patarimų. Taip, net neįspėjau. Atsiprašau. Bet dabar šiukštu negali laužyti pažado. Ne-gra-žu! Viskas. Nuo šiol, tu jau nebe tinginė. Ištark tai garsiai. Nagi... ištark. Gerai, ištark sau mintyse, jeigu dar nedrąsu.

6 Komentarai

 1. Labai geri patarimai, aš tai visad pasiimu knygą skaityti kai nuobodžiauju c:

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ou, geras straipsnis ^^
  Praverčia... Ruošiantis muzikos mokyklos egzaminams. Rimtai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Čia tai vau.Kuo toliau tuo labiau stebini (gerąją prasme).Tsvo straipsniai tokie įdomūs,praktiški bei naudingi.Per tave pasižadėjau tokia nebebūt,o šiaip sau nieko neprisižadu :// Teks bandyti,nes esu tikra tinginė.Ok,buvau.Su tais daružais ant lovos...nereta situacija ;D
  Matosi,jog daug pastangų įdėjai.Viskas išpildyta nuo pradžios ikipabaigos.Žodžiu fainai rašai,taip ir toliau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū jums labai.

  Egle, dėkui už tokį pagyrimų "pliupsnį", kadangi mano straipsniai komentarų daug nesulaukia niekada. Na ką, tenka su tuo susitaikyti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Estera, ir kuo gi aš tave nustebinau? :o

  AtsakytiPanaikinti