Kaip, po galais, tapti laimingai?Tu esi laiminga tiek, kiek pati tuo tiki.
Nostalgija, liūdesys. Viskas erzina, niekas nepatinka. Tau sunku įtikti, tu nesijauti pilnavertiška ir kažkam reikalinga. Prarandi gyvenimo prasmę, tau sunku suvokti savo reikalingumą. Vis neturi kuo užsiimti, tavo nuotaika keičiasi dažniau nei daina per radiją... Tavo lūpos jau sudžiuvę nuo žodžių "Ne, nenoriu, nereikia, nereikalinga, eik sau, aš negraži, aš niekam nepatinku, aš nieko nemoku". Tavo geriausias draugas yra saldainis, o pati ištikimiausia draugė - lova. Tau patinka liūdnos dainos, nes jas klausantis supranti, kad ne vien tau taip negerai gyventi. Jeigu sutinki su dauguma iš šių teiginių - tu nesijauti laiminga.
Kaip tapti laimingai? Dažnai šis klausimas man kelia šypseną. Ne, ne todėl, kad laimė yra juokinga. O todėl, kad vargu ar galima rasti šimtaprocentinį atsakymą. Dažnai sakydamos "kaip būti laimingai" mes darome sau tokią prielaidą, kad laiminga reikia BŪTI, o ne jaustis. Aš klausimą formuluočiau kitaip: "ką daryti, kad jausčiausi laiminga?" Taip skatinsime save susikurti individualų laimės receptą. Mūsų laimę griauna mūsų pačių mintys apie tai, kokios mes esame nelaimingos.  Ar ne laikas pradėti kažką keisti, kad nebereikėtų sau užduoti klausimo "kas yra ta laimė?" Žinoma, kad laikas. Pateiksiu jums laimės receptą:
Eik pasivaikščioti. Net paprastas pasivaikščiojimas gryname ore tau padės atsigauti tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Apsiauk patogius batus, apsirenk pagal orą ir pasirink nedidelę distanciją iki kokio nors parko ar nedidelio miškelio. Paeik, pasiklausyk gamtos garsų. O gali net ausinuku klausytis savo mėgstamos muzikos ir viską ką matysi - matysi kaip filmą. Visai nesvarbu, koks oras už lango, ar koks metų laikas. Gamta ramina visada ir turi priprasti kasdien save priversti "nulipti" nuo kompiuterio ir pasimėgauti ne tuo virtualiu pasauliu. Patarimas: su savimi gali pasiimti fotoaparatą ar draugę. Padarykit linksmą fotosesiją ar nusipirkę skanėstų tiesiog pasišnekučiuokite.


Rašyk dienoraštį. Nereikia dienoraščio paversti kažkokiu darbu, kurį kasdien turi atlikti. Ne, taip nebus jokios naudos ir anaiptol - laimės. Tiesiog pasidėk knygelę prie lovos ir pabandyk parašyti kasdien po vieną gerą įvykį. Taip galėsi pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies. Aptark, kaip tuos gerus įvykius gali pakartoti vėl, kaip pritaikyti kitose gyvenimo situacijose. Dienoraštyje taip pat gali rašyti prisiminimus, kurių šiukštu privalai nepamiršti. Taip pat smagu ten įamžinti sapnuotus sapnus ir juos iliustruoti. Paišyti, klijuoti - vienas malonumas. Jausiesi užimta ir neturėsi laiko galvoti apie laimę ir jos reikšmę, nes būtent tuo metu tu ir būsi laiminga, nes užsiimsi tuo, kas tau iš tiesų patinka.


Nustok lyginti. Visada kažkur pasaulyje bus toks, kuris už tave geresnis, daugiau moka, yra turtingesnis, gražesnis. Tačiau turėtum atminti ir tai, kad yra ir kitas žmonių lygis - prastesnis už tave. Tu net negali įsivaizduoti, kiek merginų žiūrėdamos į tave galvoja "Oh, kad aš būčiau į ją panaši" Ir nesakyk, kad taip nėra, nes tu to nežinai. Tu nežinai, ką kiti iš tiesų galvoja apie tave ir ko tau gali pavydėti. Gyvenk savo gyvenimą. Ne kitų. Pagaliau sugebėk ištarti "Aš esu nuostabi. Aš esu graži. Aš moku. Aš galiu." Kiekvieną dieną tai kartok sau garsiai. Ir žiūrėk, gal jau nebereikės kitų punktų.
Dažniau sakyk "taip". Tavo gyvenime tiek daug galimybių, į kurias tiesiog negalima atsakyti "ne". Jeigu tave kur nors kviečia - sutik. Niekada nemanyk, kad kažkas, tau pasakius "ne" vistiek kalbins iki tol, kol sutiksi. Geriausia iš karto sakyti "taip" ir mėgautis. Teigiami atsakymai ir pozityvus požiūris į viską, kas yra aplink tave - darys tave labiau save pasitikinčia ir patyrusia mergina. O kai būsi susidraugavusi su savimi, tau bus lengva perprasti kitus, su jais bendrauti ir tapti laiminga. Kai tapsi laiminga, galėsi mokyti kitus, kaip tokiais tapti ir pasakysi savo padarytas klaidas, kad niekas daugiau niekada jų nekartotų.Iš tiesų paprasčiausia tapti laimingai - dalintis laime su kitais. Gali tiesiog gera nuotaika užkrėsti kitus. Iškepti savo mėgstamiausią pyragą ir pavaišinti namiškius ar labai gerą kaimynę. Padėk draugėms ir draugams ruošti namų darbus. Užstok bejėgį ir tikėk savo jėgomis. Atmink, kad patys geriausi daiktai gyvenime - ne daiktai. Pamilk save. Įsiklausyk į tai, ką sako tau artimi žmonės. Rytais atsikelk su šypsena veide. Nebijok bandyti ir lengvai reaguok į nepavykusius dalykus. Ignoruok tuos žmones, kuriuo dedasi žiną apie tave daugiau, nei tu pati. Mokykis iš savo praeities klaidų, tačiau gyvenk ateitimi. Atleisk sau. Leisk kitiems tau padėti. Siek savo svajonių. Būk dėkinga už viską, ką turi. Perskaityk knygą. Surask savo viduje optimistę. Širdyje išlik maža mergaite. Dažniau. sakyk "ačiū". Būk maloni nepažįstamiems. Tikėk stebuklais. Džiaukis gyvenimu. Kartais klausyk ne tik proto, bet ir širdies. Daryk tai, ką mėgsti.
Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką! Dalyvauk rubrikoje, gauk 3 taškus! Rink taškus, tapk aktyviausiu mėnesio skaitytoju ir laimėk portretą!

30 Komentarai

 1. Labai pozityvus, įdomus, bei naudingas straipsnis :)Ačiū tau! :) Spaudžiu visas tris reakcijas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tai buvo straipsnis, kurio man šiuo metu labai reikėjo, ačiū :)Esi nuostabi rašytoja :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai labai dėkoju jums abiems, merginos. Jauskitės laimingos ir reikalingos! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipnis man patiko. Spaudžiu visas reakcijas. Sėkmės rašant kitus straipsnius.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai patinka toookie straipsniai ! Ypač rytais taip pozityviai nuteikia :) Taip ir tooliau ! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Simona, puiku, kad nusiteiki pozityviai nuo pat ryto. Džiugu tai girdėti. Labai. Mat aplink pilna liūdnų ir nelaimingų. :/

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tikrai, užtaisei pozityvo nors savaitės pradžiai, išsisaugojau paveikslėlį su banginiu.:D
  Pateikei tikrai gerų variantų, kaip praskaidrinti sau nuotaiką, naudosiuos :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Aviečių Uogienė.2014 m. vasario 2 d. 13:06

  Straipsnis puikus, tačiau ar pati tu vadovaujiesi tuo, ką čia parašei? :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aviečių Uogiene. Gėda man prisipažinti, tačiau negaliu prisiversti. Dabar, rašydama straipsnį, prisiminiau save ankščiau. Kokia aš buvau dėkinga, laiminga, ką veikdavau. Dabar to neliko, tad norėjau viską... Grįžti retrospektyviai. Ir manau, pati naudosiuosi šiuo straipsniu, nes persirašiau jį į dienoraštį. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 10. SUŠAUDYSIU VISUS, O YPATINGAI SAVO MAMĄ IR JOS EL. PAŠTĄ, DĖL KURIO MANO ILGAS KOMENTARAS NUĖJO ŠUNIUI ANT UODEGOS.

  Dovile, daug kas moka gerai rašyti, bet tik vienetai turi tą rašymo dovaną, TĄ rašymo stilių. O tu jį tikrai turi! Ir humoras jaučiasi, kur jo reikia, kur reikia, ir rimtai rašai. Tavo rašymo stilių galėtų girti ne tik močiutė ar mama, bet ir visai nepažįstami žmonės, tikrai super. Banginis irgi super. Tema taip pat puiki. Žodžiu, neturiu prie ko prikibti, o tai būna retai. Šauniai tu čia. Visos 3 reakcijos jau keliauja pas tave. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Puikus straipsnis. Manau daugumai merginų jis padėjo arba padės. Pasirinkai tikrai šaunią temą.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Labai patiko! Tiesiog kiekvienas sakinys motyvuoja ką nors keisti. Tobulai :) Puikiai rašai, keep it up, gurl. :D

  AtsakytiPanaikinti
 13. Labai įdomus straipsnis, puikūs patarimai c:

  AtsakytiPanaikinti
 14. PATS GERIAUSIAS STRIPSNIS VISŲ STRAIPSNIŲ TD ISTORIJOJ.VERTAS ŽURNALO.
  AI NE,KUR KAS DAUGIAU.
  NUOSTABUS STRAIPSNIS.

  AtsakytiPanaikinti
 15. PATS GERIAUSIAS STRIPSNIS VISŲ STRAIPSNIŲ TD ISTORIJOJ.VERTAS ŽURNALO.
  AI NE,KUR KAS DAUGIAU.
  NUOSTABUS STRAIPSNIS.

  AtsakytiPanaikinti
 16. PATS GERIAUSIAS STRIPSNIS VISŲ STRAIPSNIŲ TD ISTORIJOJ.VERTAS ŽURNALO.
  AI NE,KUR KAS DAUGIAU.
  NUOSTABUS STRAIPSNIS.

  AtsakytiPanaikinti
 17. PATS GERIAUSIAS STRIPSNIS VISŲ STRAIPSNIŲ TD ISTORIJOJ.VERTAS ŽURNALO.
  AI NE,KUR KAS DAUGIAU.
  NUOSTABUS STRAIPSNIS.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Wau. Dovile, tu busima zurnaliste :o Einu pasivaiksciot :3

  AtsakytiPanaikinti
 19. eikit jus , nejuokinkit. :DD Nematau cia kazkoko tokio wow, del ko jus taip ja giret. geras straipsnis, bet tokius gerus reikia visus rasyt, kad iki zurnalistes lygio daeitum.

  AtsakytiPanaikinti
 20. Yop, Dovile. Jau seniai įsitikinau, jog kalbėti/rašyti gražiai tu moki, bet tu esi motyvacijos ir optimizmo užtaisas! Pati prigavau save, skaitant, kai paminėjai apie tuos ,,ne'', t.y. progų atsisakymus. Viskas būtų taip paprasta ir šaunu, jei vadovautumėmės tavo paminėtais punktais. Good job, Dovile. Labai labai.

  AtsakytiPanaikinti
 21. Dovile, šis tavo straipsnis vienas nuoširdžiausių straipsnių iš tų kuriuos esu kažkada skaičiusi! Tu tikrai moki motyvuoti džiaugtis gyvenimu, šypsotis ir džiaugtis viskuo, viskuo. Ačiū Tau labai už tai, kad įžiebei bent jau kelioms minutėms mano šypsena! Spaudžiu visas tris reakcijas, o jei galėčiau - paspausčiau dar daugiau. :))

  AtsakytiPanaikinti
 22. Tikrai labai įdomus ir naudingas staipsnis! :)

  AtsakytiPanaikinti
 23. Yey pasirodo aš 100% pesimistinis, tačiau nepaprastai laimingas žmogelis! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 24. Pozityvus straipsnis. Kuo toliau, Dovile, tuo daugiau randi raktą į skaitytojų širdis. Sveikinu ir... This is very good job!

  AtsakytiPanaikinti
 25. nu tu čia pavarei. tikrai matosi pastangos, matosi darbas, matosi rezultatas. Neturiu ko bepridurti. Šaunuolė esi, Dovile. Dėkui.

  AtsakytiPanaikinti