Keisčiausi pasaulio muziejaiNesi didžiausia muziejų mylėtoja? Tikriausiai ne kartą jų lankymas kėlė nuobodulį ir norėjosi kuo greičiau eiti iš ten. Šis keisčiausių muziejų sąrašas turėtų įtikinti, kad muziejai gali būti įdomūs, nepaprasti ir keisti.


Pieštukų muziejus Anglijoje


   Viename nedideliame Anglijos miestelyje, pavadinimu - Kesviksas, yra muziejus, pavadintas daiktu, kuri tikriausiai naudojame kasdien. Šiame muziejuje lankytojai kviečiami leistis į ilgą ir įdomią kelionę, kurioje sužinos pieštukų gamybos istoriją. Taip pat šiame muziejuje yra rekordinio dydžio pieštukas, kurio ilgis siekia septynis su puse metro, ir jis sveria pusę tonos.

   Kiekvienais metai šis muziejus sulaukia 80 000 tūkstančių lankytojų. Muziejuje galima pamatyti pieštukus, kuriuose yra įmontuoti kompasai su Vokietijos žemėlapiu, jie buvo naudojami Antrojo pasaulinio karo metu.

Mumijų muziejus Meksikoje  1896 - 1958 metais netoli Meksikos esančiame miestelyje valdžia nusprendė įvesti kapinių mokestį. Mokestis buvo nedidelis, o nepasiturintiems žmonėms buvo galima mokestį sumokėti palaipsniui. Tačiau jei susimokėti giminaičiai negalėdavo, numirę žmonės būdavo ekshumuojami ir pastatomi tam tikroje vietoje smalsių miestelio gyventojų akims.
  1958 metais šis mokestis buvo panaikintas. Visgi miestelio verslininkai sumastė vietą kur buvo laikomos mumijos paversti į muziejų. Ten galima rasti 119 mumijų, jų tarpe ir mažiausią mumiją visame pasaulyje. Vieni žmonės mano, kad muziejų vertėtų uždaryti ir žmonės palaidoti kaip derėtų, o kiti mano, kad uždarius šį muziejų miestelio ekonomika ir šlovė kristu.


Tualetų muziejus Indijoje


Šiame muziejuje įmanoma sužinoti visą tualetų atsiradimo istoriją. Įvairūs eksponatai buvo surinkti iš įvairiausių šalių ir atgabenti į Indijos miestelį Deli. Muziejo savininkai siūlo pasidairyti po šių kasdieninių ir nepakeičiamų daiktų gausą ir istoriją. Pasak muziejaus išmanytojų, tokio įdomaus tipo muziejų pravartu aplankyti sanitarams, dizaineriams ir tiesiog paprastiems besidomintiems žmonėms.

 
Avanos plaukų muziejus Kapadokijoje
Šis neįprastas muziejus įsikūres keramikos parduotuvėje pavadinimu "Galip". Čia yra eksponuojami plaukų mėginiai, kuriuos paliko daugiau negu 16000 moterų. Eksponatų ten tiek daug, kad plaukų mėginiai dengia muziejaus sienas ir lubas. Prie kiekvienos plaukų sruogelės yra prisegtas lapelis, kuriame parašyta, kam priklauso plaukai ir jos gyvenamoji vieta. Muziejaus lankymas yra nemokamas. Du kartus per metus - birželio ir gruodžio mėnesį, pirmasis klientas, kuris ateina į "Galip" parduotuvę, gauna proga išrinkti plaukų sruogą, kurios savininkei dovanojama kelionė ir atostogos Kapadokijoje. Tokia alternatyva turistus vilioja ir moterys užsukusios į muziejų pasižvalgyti, palieka plaukų sruogą, su viltimi, kad laimės atostogas. Parazitų muziejus Japonijoje

Japonijos sostinėje yra vienintelis visame pasaulyje muziejus skirtas parazitams. Tiksliai neaišku, kodėl šiems parazitams buvo skirtas muziejus, bet jame yra daugiau negu 300 vabzdžių, kirminų ir kitokių parazitų. Lankytojų mėgstamiausias parazitas yra kaspiniuotis, kurio ilgis siekia 8,8 metro, o pasak muziejaus darbuotojų buvo išimtas iš skrandžio žmogaus, kuris suvalgė nepatikimos kokybės sušį. 

Drąsiausiųjų muziejaus lankytojų laukia išsami informacija parašyta lentelėse prie kiekvieno parazito, vaizdinė medžiaga ir įdomūs pasakojimai apie juos. Kad ir kaip keista būtų, šią vietą lanko daug jaunų porų iš Tokijo, nors romantika tai ir nekvepia, bet turbūt yra  įdomu.4 Komentarai

 1. Hm... Gaila, bet netobulėji. Tema - puiki. Tačiau...
  1) Gramatinės klaidos. Matosi, jog skubėjai, arba rašei nesusikaupusi. Nes Deli - Delį, sumastė - sumąstė. Perskaityk dar sykį, manau, jog visas susirasi pati, be kitų pagalbos :D;
  2)Skyrybos klaidos. Taip pat trūksta atidumo. O tiksliau - kablelių. Perskaityk. Atidžiai;
  3)Straipsnis. Pasigedau pabaigos. Jos tikrai reikia. Nes straipsnis atrodo neišbaigtas. Kažkokio tai baigiamojo žodžio, kaip antai - "O kokių keistų muziejų žinote JŪS?". Taip pat šaltinių. Nes manau, kad pati tikrai visko nesugalvojai :D;
  4)Dizainas. Nuotraukos. Reikia šiek tiek paplušėti su jų išdėstymu. Nes atitraukia nuo straipsnio, atbaido skaitytojus, netvarkingai atrodo. Taip pat netraukia ir lygiuotė. Pasirink tą, kuri sulygiuoja pastraipą/tekstą iš abiejų pusių, o ne tik iš vienos ar per vidurį :).
  Tai tiek patarimų šį kart. Tikiuosi, kad labai nesupykai, jog tiek tave apkroviau. Tiesiog. Reikia pastangų. Viena yra parašyti straipsnį, kita - jį pateikti. Maždaug 50 proc. straipsnio sėkmės būtent lemia tas "nereikšmingas" dalykas - dizainas. Kitą sykį pasistenk labiau, nepaskelbk įrašo jo neperskaičius dar keletą kartų ir labiau nepadirbėjus su dizainu :). SĖKMĖS! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iš tiesų, temą pasirinkai tikrai tikrai įdomią. Tačiau, kažko man pritrūko tavo straipsnyje.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taip, klaidų yra gana nemažai, bet pats turinys man patiko! Su dizainu taip pat reikėtų stipriai padirbėti, nes išsidarkiusios nuotraukos atrodo labai netvarkingai. Kitą kart, kai norėsi įdėti į straipsnį daugiau nuotraukų, iš jų padaryk koliažą. O šiaip, šaunuolė esi, jog stengiesi tobulėti! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tema parinkai puikiai. Nesugebėjai jos pilnai išpildyti, nes bent jau man - tikrai kažko trūko (matau, kad ne tik man). Radau keletą rašybos klaidų. Manau, kad Tau tektų šiek tiek patvarkyti dizainą, nes viskas tikrai ne taip jau gerai atrodo. Sekmės tobulėjant :)

  AtsakytiPanaikinti