Kur rasti įkvėpimą?

Žmonės, kurie linkę į meną, dažnai pritrūksta įkvėpimo. Juk jeigu norint nupiešti piešinį, parašyti knygą ar straipsnį, numegzti šaliką būtinas įkvėpimas! Kur jį rasti ir kaip išlaikyti?

Maži džiaugsmai
Dažnai nesusimąstom, jog gyvename mažoje šalyje, kur nevyksta didelių stichinių nelaimių. Tad kodėl mes aimanuojam dėl didesnio skaičiaus termometro stulpelyje? Maži džiaugsmai - tai mažos smulkmenos, kurios praturtina gyvenimą įvairių spalvų. Pasivaikščiojimas parke, smulki dovanėlė, rastas litas ar bet koks kitas smulkus džiaugsmas gali padėti tau surasti įkvėpimą.

Švietimas
Besimokantis sužinome daug dalykų, todėl daromės protingesni, plečiame akiratį. Juk žinant Lietuvos istoriją, ja remiantis galime parašyti puikų rašinį! Tad kodėl mums daugiau nepasimokius, vietoj kitos mažiau naudingos veiklos?
Bendravimas
Mokėti šnekėti ir ypač klausyti gali praversti mūsų įkvėpimui. Jeigu išgirstume įkvepiančią kalbą, patys užsidegtume noru kažką nuveikti. Stenkis rasti žmogų, kuris yra be galo entuziastingas ir įkvepiantis, su kuriuo būtų įdomu pasišnekėti ir paklausyti jo kalbų.

 Renginiai
Muziejai, pobūviai, parodos ir kiti įvairūs renginiai tikrai išeis į naudą. Siūlyčiau nueiti ir į bažnyčią. Kiekviena vieta gali savaip įkvėpti sielą. Taip pat matant daug pasiekusį žmogų, norisi ir pačiam siekti savų tikslų, o tai jau didelis žingsnis. Muziejai išsaugo įvairius radinius, informaciją. Ši įstaiga gali įkvėpti tave kolekcionavimui mėgstamus daiktus.

Sapnai
Ne veltui yra legenda, kad Vilniaus sostinės įkūrimas priklausė nuo lemtingojo sapno, kurį susapnavo kunigaikštis Gediminas bemiegodamas ant Gedimino kalno. Leiskim sau gerai išsimiegoti ir susapnuoti nuostabų sapną, kuris gali tave nuvesti į teisingą kelią. Juk verta pabandyti?

 

Mėgstama knyga
Kas nuramins, jei ne mėgstama knyga? Juk mėgstamos knygos priežastis ir yra ta, jog kad ir kiek tą knygą beskaitytume, vis atrandame kažką naujo. Tad aš siūlau tau dar kartą perskaityti savo mėgstamiausią knygą. Ką gali žinoti, gal atrasi savo lemtingąjį įkvėpimą?
Muzika
Daugybė žmonių dievina muziką. Daugybė žmonių ją naudoja įvairiems tikslams. Aš siūlau ją panaudoti ieškant savojo įkvėpimo. Įsiklausyk į žodžius - daina nori tau kažką pasakyti. Na o tuomet leisk įkvėpimui ateiti pas tave ir tinkamai jį panaudok!O dabar pasakyk - kas įkvepia tave?
Geros dienos,
Greta.

8 Komentarai

 1. Aviečių Uogienė.2014 m. vasario 4 d. 12:12

  Išsitaisyk sakinį: "Juk jei norint nupiešti piešinį, parašyti knygą <...> būtinas įkvėpimas."
  Besimokantis - nėra tokio žodžio. Yra tik "mokantis", bet tu aną gali pakeisti tiesiog į "besimokant".
  Prieš jungtuką "o" - kablelis.
  Čia tavo neatidumo klaidos, tad kitą kartą siūlyčiau persiskaityti tekstą nors kartą, išsitaisyti visas nelogiškas vietas. O šiaip straipsnio tema gera, ir apskritai, man patinka, kad renkiesi rašyti tokius straipsnius, kuriuose galima gilintis į žmogaus vidų. Tačiau, vienas dalykas. Skaitydama tekstą nepajutau kylančio įkvėpimo... tekstas dėl to, kad tiesiog būtų tekstu, ir tiek.
  Kad ir kaip ten bebūtų, kaip savo metų tai rašai išties rišliai. Puiku. Sėkmės tolesnėje rašyboje (:

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pritariu Avietei. Ištaisyk klaidas ir sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis labai įdomus, ir gerai parašytas, man patiko! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Asmeniškai aš, įkvėpimo ieškau knygose, kituose žmonėse. Žmogus - gyvybė su asmenybe, kuri yra begalinė, tad... Daug tyrinėjimo.

  Straipsnis gal ir nieko sakyčiau, tik tų patarimų man norėjosi kažkokių... kaip čia pasakyti... konkretesnių galbūt. Bet šiaip, patiko ir perskaičiau su malonumu.

  Greta, elgiesi teisingai formuluodama paprastus sakinius. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man labai patiko !
  Atsakysiu į klausimą: įkvėpimo ieškau žiūrėdama DIY, tada kyla idėjų c:

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai gražus dizainas :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mano straipsnis ir nesiekė įkvėpti kažko, tiesiog aš siekiau parodyti, kur galima ieškoti įkvėpimo :)
  Dėl klaidų - paliksiu kaip yra. Čia mano netobulumo įrodymas. Leisiu sau labiau pasistengti kitame straipsnyje.
  Ačiū visiems už komentarus ir gražius žodžius! <3

  AtsakytiPanaikinti
 8. Galėjai ir nekeisti šrifto - tvarkingiau atrodytų.
  Įkvėpimą dažnai randu savo aplinkoje - eidama namo, į mokyklą, mieste ir kitur. Žmonės, jų nuotaikos - nepaprastas dalykas! :)

  AtsakytiPanaikinti