Lankomiausios pasaulio šalys.


Sumasčiau šiek tiek parašyti apie mūsų pasaulio lankomiausias šalis. Ką jos turi tokio išskirtinio, kad traukia daug žmonių ten vykti. Radau tikrai daug populiarių šalių, į kurias vyksta turistai, bet parašysiu tik 10 lankomiausių ir aprašysiu kai kurias lankytinas vietas. Gero skaitymo, tikiuosi sudomins! :)

10. Meksika


Kasmet šią šalį aplanko daugiau negu 22,4 milijono žmonių. Nuo 2009 metų turistų skaičius padidėjo 4,4%.Lankomiausios šalies vietos - sostinė Meksikas, senieji piramidžių miestai - Palenque ir Teotihuacan, Oaxaca, Puerto Escondido. Turistai ten vyksta pamatyti įvairių kanjonų, Los Cabos paplūdimio, kuris yra 20 mylių ilgio. Ten yra balto smėlio paplūdimiai, prašmatnūs kurortai...


9. MalaizijaKasmet Malaizija aplanko maždaug 24.6 milijono žmonių. Per metus turistų skaičius pakilo 3,9%.
Lankomiausios šalies vietos- Pulau Langkawi, Penang, Kota Bharu, Cameron Higlands, šalies sostinė Kvala Lampūras įkurtas 1857 metais, ten yra nepriklausomybės aikštė, parlamento rūmai, įspūdingo grožio rožių ir orchidėjų parkas, mečetė, šventykla...

8. Vokietija


Praėjusiais metais Vokietiją aplankė 26,9 milijono žmonių. 
Lankomiausi miestai - Berlynas, Dresdenas, Cologne, Hamburgas.
Lankomiausios vietos - Aleksandro aikštė, Alpių kelias, Anglų sodas, Berlyno katedra, Berlyno siena ir dar daug muziejų, vienuolynų bei pilių.
7. Turkija

Turkija kasmet aplanko 27 milijonai turistų. Turistų skaičius per metus išaugo 5,9% . Daugiausiai turistų plūdo į  Ankarą Stambulą, Turkiškas pirtis, Žaliąjį kanjoną, Kretą,Kleopardo salą.
Ankara- Turkijos sostine ji tapo XX amžiuje. Ankoroje turistai dažniausiai lanko įvairius muziejus: Nepriklausomybės karo muziejų, Etnografijos muziejų, Atatiurko muziejų...6. Didžioji Britanija
Praėjusiais metais į Didžiąją Britaniją keliavo 28,1 milijono žmonių, kad aplankytų:
* Big Beną. Big Benas yra parlamento rūmų laikrodžio bokštas. Jis yra pastatytas 1858 metais ir Big Benas yra tokio tipo didžiausias laikrodis pasaulyje.
* Tauerio tiltą. Šis tiltas pastatytas 1894 metais, Tauerio tiltas turi daug neigiamu atsiliepimų, nepaisant jų turistai vis tiek nori jį pamatyti.
* Londono akį. 2000 metais atidarytas milžiniško dydžio apžvalgos ratas pačiame Londono centre. Turistams siūlomas 30 minučių Londono apžvalgos iš viršaus.
Tauerio tiltas

5. ItalijaItaliją per metus aplanko 43,6 milijono žmonių. Turistų skaičius per metus padaugėjo 0,9%.
Didžiausios minios plūsta į Venecijos karnavalą, Settimana Santa festivalį, Pompėją, trokšta įmerkti koją į Trevi fontaną.


4. Ispanija


Šalį kasmet aplanko 52,7 milijono turistų. Lankomiausios vietos- Barselona, Balearic sala, Granada, San Sebastianą, sostinę Madridą, Burgos katedrą, Karališkuosius rūmus...
Burgos katedra- įstabaus grožio gotikinio stiliaus katedra pastatyta katalikų. Ji yra Burgoso mieste, Ispanijoje. 1984 metais ši katedra buvo įtraukta į UNESCO saugomu objektų sąrašą. Katedra garsėja savo unikalia architektūra ir įspūdingu dydžiu.
Burgos katedra

3. Kinija

Daugiau nei milijardą gyventojų turinčią šalį pernai papildė dar 55,7 milijono turistų. Ir kasmet jų padaugėja 9,4 proc. Didžiausia minia traukia į Forbidden miestą, Šanchajų, pažiūrėti Terracota karių, palaipioti didžiąją siena, prie Li upės.  


2. Jungtinės Amerikos valstijos 


Svajonių šalį kasmet nori pamatyti 59,7 mln. turistų, praėjusiais metais jų buvo 8,7 proc. daugiau. Žymiausios lankytinos vietos – Didieji ežerai, Carhenge muziejus, Nebraska, Atlanta, Vašingtonas, Baltieji rūmai, Denalio nacionalinis parkas...
Baltieji rūmai- tai yra oficiali prezidento rezidencija. Jie buvo pastatyti 1792-1800 metais. Pirmas kuris apsistojo Baltuosiuose rūmuose buvo prezidentas Johnas Adamas.
1. Prancūzija 

Kas met į Eifelio bokšto pamatyti atvyksta apie 76,8 mln. pasaulio žmonių. Akivaizdu, jog Prancūzija turi savo ištikimų turistų ratą – jų skaičius per kelerius metus pastovus. Visus juos vilioja Vallee Blanche slidinėjimo kurortas, Paryžiaus muziejai, Mont St-Michel salos pilis, garsieji Épernay regiono burbuliukai, Gujan Mestras austrės ir kitas skanus maistas.

8 Komentarai

 1. Aviečių Uogienė.2014 m. vasario 4 d. 15:05

  Visų pirma, klaidos žodžiuose:
  Sumasčiau - sumĄsčiau, nuo žodžio mąstyti; žodžiai su šia šaknimi "mąst" (ypatingai būtojo kartinio laiko veiksmažodžiuose šaknies galas iš t keičiasi į č, ir pan.) visuomet turės nosinę raidę.
  Kas met - turi būti sujungta. Tai, galima sakyti, trumpinys nuo "kas metus", sujungtinis žodis.
  Sakiniai:
  "Ką jos turi tokio išskirtinio, kad traukia daug žmonių ten vykti." - keistas, gal net nelogiškas ir čia nereikalingas sakinys, kurio struktūra irgi verčia gerokai suabejoti žurnalisto - šiuo atveju, Tavo - gabumais rašyboje. Manyčiau, jį reikėtų išbraukti, o jei ne, tai bent gale parašyti klaustuką ir šiek tiek pakeisti, tarkime: "Ką jos turi tokio išskirtinio, kad pritraukia šitiek daug žmonių?" ir pan.
  Kalbant apie šalių aprašymus. Būtų puiku, jei nebūtų taip sausa. Žinok, kad nelabai kam ir įdomu, kiek žmonių daugiau Kinijoj apsilanko nuo tų ar anų metų. Ir, be to, galėjai aprašyti, kas ten ta Nebraska, Carhenge muziejus ir kiti lankytini objektai - juk ne visi viską žino, o straipsniai ir yra tam, kad informuotų, plačiau papasakotų.
  Ir kam taip nusmulkinai tą šriftą, po galais?!
  Sėkmės tolesnėje rašyboje, Ugne! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis sudomino, tačiau reikėtų ištaisyti kelias atidumo klaidas. Mano nuomone, rimtesniuose straipsniuose nereikėtų dėti šių ":)", rimčiau atrodytų dedant "alt+1". Sėkmės toliau, Ugne. Laukiu kitų tavo straipsnių. (:

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis sudomino, tačiau reikėtų ištaisyti kelias atidumo klaidas. Mano nuomone, rimtesniuose straipsniuose nereikėtų dėti šių ":)", rimčiau atrodytų dedant "alt+1". Sėkmės toliau, Ugne. Laukiu kitų tavo straipsnių. (:

  AtsakytiPanaikinti
 4. Iškart norisi prisikabinti prie "garsieji Épernay regiono burbuliukai". Pavyzdžiui aš, kaip skaitytoja, nežinau kas tai yra ir būtų malonu išvysti arba tikslų paaiškinimą ar jų nuotrauką. Nes perskaičiusi tokį "faktinį" straipsnį - mažai ką sužinojau. Blogai, kad turėjau "googlinti" tai, kas man buvo įdomu. Taigi, drįsčiau teigti, kad straipsnis nebuvo straipsniu. Labiau - suvestine ar kaip čia pasakius. Na, bet kokiu atveju ačiū už įdėtą darbą. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puikus straipsnis, klaidų negaliu matyti, nes mano akyse jos išsitaiso : D
  bet labai norėčiau visa tai aplankyti c:

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aviečių uogiene, parašyk man į FB (Vilija Jankūnaitė), turiu pasiūlymą :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man buvo per daug nuobodu. Sausi faktai su skaičiais. Sutiksiu su jau komentavusiųjų nuomone-galėjai aprašyti tą šalį su vietomis, o ne nurašyti nuo kažkur statistiką.
  Buvo klaidelių, ir nesupratau, kam tą šriftą sumažinai.
  Ir tema daug kartų apšnekėta.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Išdėstymas šiek tiek nepatiko, tie paveikslėliai labai jau netvarkingai. Klaidas gal ir galima praleist pro akis, bet stenkis mažiau jų daryti :)
  O šiaip tai visai patiko, sužinojau keletą naujų faktų :)

  AtsakytiPanaikinti