Mano mėgstamiausių knygų TOP- 5


Taigi sugalvojau šį kart parašyti apie savo mėgstamiausias knygas, sudominti jus knygomis ir gal net šiuo straipsniu paskatinti jus skaityti jas.
Laisvalaikiu mėgstu skaityti knygas ir esu jų perskaičiusi tikrai nemažai ir rekomenduosiu kelias ir jums.
Taigi nieko nelaukdami pradėkime!

1. Lauren Oliver "Kai aš žuvau"


Labai sunku yra išrinkti geriausia knygą, bet manau, kad ši knyga yra mano labiausiai mėgstama.

Tai yra romantinė knyga su šiek tiek fantastiniu ir neabejotinai realiu gyvenimo situacijų deriniu, nenuspėjamais siužeto vingiais.
"Kai aš žuvau" - tai knyga apie abiturientę Samanta Kingston. Ji yra viena populiariausių merginų mokykloje, kai ir trys jos geriausios draugės. Įžūlios ir pasipūtusios, jos be sąžinės graužaties žemina kitus ir puikuojasi savo pranašumu. Be abejo, Samanta susitikinėja su bene populiariausiu mokyklos vaikinu. Samantai ir jos draugėms atitenka beveik viskas kas geriausia mokykloje- stalelis valgykloje, patogiausia vieta mokyklos mašinų stovėjimo aikštelėje. O draugių gyvenimas nenuspėjamas ir pilnas nuotykių.

2. Tammara Webber "Lengvai"


Su vaikinu išvažiavusi studijuoti į universitetą, Žaklina nė negalvojo, kad po metų jis ją paliks.
Žaklina jaučiasi sugniuždyta, vieniša, įskaudinta, tariami draugai jos vengia. Ji kelias savaites neina į paskaitas nenorėdama pamatyti savo buvusiojo ir pirmą kart jai gresia egzamino neišlaikymas.
Per Helovyno vakarėlį, Žaklinai išėjus iš namelio, iki mašinos ją atseka ir užpuola vienas brolijos narys. Tik netikėtai pasirodęs nepažįstamasis išgelbsti merginą.
Užpuolikui nesiliaujant persekioti merginą, jai reikia rinktis: pripažinti pralaimėjus, arba duoti užpuolikui atkirtį. Lukas pasiryžęs ją ginti, bet jis turi savų paslapčių.

3. Veronica Roth "Divergentė" 


Beatričė Pior gyvenana Čikagos visuomenėje, kuri susiskirsčiusi į penkis luomus išpažystančius tam tikras vertybes: Eruditų (protingųjų žmonių), Teisuolių(vertinačių sąžiningumą), Bebaimių(drąsių žmonių), Taikingųjų(draugiškumą), Nuolankiųjų(nesavanaudiškumą). Kiekvienais metais šešiolikmečiai po Pasirinkimo ceremonijos nusprendžia kuriam luomui tarnaus, jeigu pasirinksi kitą luomą, savo šeimos daugiau neišvysi, taigi Beatričei tenka rinktis- likti su šeima ar paklusti širdies balsui. Jos sprendimas nustebina visus, net ją pačią.
Mergaitei tenka daug išgyventi. Ji pasivadina Triče ir mėgina suprasti kas yra jos tikrieji draugai ir mąsto kur nuves jos simpatija žaviam, kartais pašėlusias vaikinui. Tričė turi didėlę paslaptį, kurią atskleidus iškiltu pavojus jos gyvybei. Sužinojusi, kad jos visuomenėj gresia žlugimas, mergaitė supranta, kad jos paslaptis gali išgelbėti mylimus žmones arba pražudyti ją pačią.

4. Veronica Roth "Insurgentė" ( "Divergentė" 2 dalis)


Tričės iniciacijos pabaiga turėtu būti švenčiama, ji pagaliau priklauso pasirinktam luomui.
Tačiau ta diena baigiasi siaubingais įvykiais. Skirtingas vertybes pripažystantys luomai žengia prie artėja prie karo slenksčio. Tuo metu atsiskleidžia kas kieno pusę palaiko, atsiveria senos paslaptys, o sprendimai įgyja dar didesnę jų galią. Jų nebepakeisi. Tričė slegiama liūdesio bei kaltės ima abejoti ir Tobijumi. Mergina kuo toliau tuo labiau suvokia savo divergentiškumą,bet nežino ką gali prarasti juo naudodamasi. 
Kiekvienas sprendimas turi atoveiksmių. Prasidėjus neramumams Tričei Pior vėl tenka gelbėti mylimus žmones ir savo pačios gyvybę.Be to ją kamuoja kaltė bei sielvartas, ramybės neduoda ištikimybės luomui ir širdies reikalų klausimai. 

5. Stephenie Meyer "Sielonešė"


Filmas ir knyga šiek tiek skiriasi, bet man abu labai patiko.
Žemę užvaldo keisti padarai- sielos. Jos apsigyvena žmonių kūnuose, atjungia jų kūnus ir paverčia marionetėmis- sielonešiais. Žemėje telike vos keletas žmonių, kurių dar nerado ir jie slapstosi. Melani Straider sugaunama ir į ją įkūnijama kita siela vardu - Klajoklė. Prieš atvykdama į žemę siela buvo perspėta, kas jos gali laukti- žmoniški pojūčiai, skaudūs prisiminimai... Negana to Klajoklė suvokia, kad Melani neišnyko. Pavergtoji užverčia sielos mintis apie savo mylimąjį- Džaredą. Klajoklė nejučia pasiduoda tam jausmui. Melani irgi turi tikslą- žūtbūt apsaugoti mylimąjį Džaredą ir brolį Džeimį. Abiherojės leidžiasi jų ieškoti. Kaip joms seksis toliau? Kaip klostysis tokių skirtingų būtybių santykiai?

18 Komentarai

 1. Pilnai sutinku su 1. Nerealiausia knyga <3

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nei vienos dar neskaičiau, tačiau apie šias knygas girdėjau daug gerų atsiliepimų, labiausiai sudomino "Sielonešė".
  Patiko, spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. siaubinga, visi aprašymai nukopijuoti is jau esanciu knygu aprasymu. geda.

  AtsakytiPanaikinti
 4. copy copy copy. ech...

  AtsakytiPanaikinti
 5. deja, bet nieko nekopijavau, aprašiau savais žodžiais :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šis straipsnis ne TD tinklaraščio pobūdžio. Va jei rašytum "Knygos, kurias privalai perskaityti!" ir rašytum ne pirmu asmeniu, būtų kitaip. Bet pačios knygos sudomino. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Apie "kai aš žuvau" jau buvo rašyta :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Palyginau aš šiek tiek,anonime,nera nukopijuota visiškai,parašytas aprašymas labai panašiai, bet parašyta savaip, savais žodžias sakyčiau.Kaip pastebėjau ji naujokė, nesmerkit taip žiauriai :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ačiū už rekomendacijas, kaip tik ieškau įdomių knygų, manau pasinaudosiu tavo patarimais:>

  AtsakytiPanaikinti
 10. Nė vienos nesu skaičiusi knygos, bet aprašymai sudomino ;)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Skaičiau 2 knygas iš 5. "Kai aš žuvau" tai labai faina,siūlau perskaityti visiems. :) Man bent asmeniškai "Sielonešė" nelabai patiko, bet kiekvieno skirtingas skonis. :)
  Geras straipsnis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Pakeisti kai kurie žodžiai, kai kur sakiniai kitaip suformuluoti, tačiau esmė išlieka ta pati: kai rašei šį straipsnį,aiškiai buvai įsijungusi kokį knyguklubas.lt ir nuo jo tirškinai visus aprašymus:)
  Negerai taip, uoj ne.

  AtsakytiPanaikinti
 13. 3-5 knygas jau esu skaičiusi ir labai patiko, o pirmąją tik noriu skaityti . Kadangi knygomis labai domiuosi, šiam straipsniui 10 c:

  AtsakytiPanaikinti
 14. Pasirinkta gera, naudinga tema (ypač man), bet, kaip ir sakė Gintarija, reikėjo viską pateikti šiek tiek kitaip. Tai turėjo būti ne ,,Mano mėgstamiausių knygų TOP'', o, kaip ir minėjo, lyg ir privalomų (netiesiogine prasme) perskaityti knygų sąrašas, kurioje, prie pasakojimų, būtų ir tavo nuomonę. Anyway, pasirinkai neblogas knygas. ,,Kai aš žuvau'' man buvo per daug ištempta, bet man labai patiko šios knygos idėja ir šiaip, gerų minčių čia radau. ,,Divergentė'' ir antra jos dalis man yra kažkas tobulo, perskaičiau abi dalis labai greitai ir man LABAI patiko, visiem rekomenduoju. Tos antros knygose nesu net akyse regėjus, spėju būtų įdomu paskaityt, o apie ,,Sielonešę'' daug gerų atsiliepimų esu girdėjus, todėl manau reiktų pabandyti abi šias knygas. :) Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Aš taip pat apie antrą knygą nesenai sužinojau iš draugės ir labai man patiko, todėl parašiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Kadangi esu toks žmogus kuris nemėgsta knygų - manęs šis straipsnis nelabai sudomino. Nei vienos knygos nesu skaičiusi, o girdėjusi tik apie Divirgentę. Manau, kad gal būt jeigu kada nors kažkas atsitiks jog man pradės norėtis skaityti knygas ir dar geriau - jas pamėgsiu.. tikrai perskaitysiu šia knygą. Galėjai straipsnį šiek tiek kitaip pateikti, nes vient pamačius atrodo viskas labai nuobodžiai. :)) Bet spaudžiu vistiek visas tris reakcijas.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Na nesu skaičiusi neivienos knygų iš šitų. O kadangi labai mėgstų skaityti ir aprašymai sudomino manau artimiausiu metu pagriebsių kokią ir perskaitysiu iš šito sarašo :)

  AtsakytiPanaikinti
 18. Pritariu dėl straipsnio pateikimo. Trūko prinokusių darbo vaisių.

  AtsakytiPanaikinti