Nicholas Sparks ,,Įsimintinas pasivaikščiojimas''


Sveikos! Kokia nuostabi diena šiandien... Ar jaučiat tai? Gyvenimas. Tai vadinama gyvenimu. Nesvarbu kur dabar tu esi, Lietuvoje ar kitoje pasaulio šalyje, net nesvarbu koks dabar oras tavo kieme už lango, svarbiausia, jog tu turi gyvenimą.

Kitaip nei kai kas. Skaudus faktas, bet visame pasaulyje kiekvieną sekundę žmonės palieka šią žemę ir miršta. Gyvenimas - trapus dalykas. Apie mirtį kalbėti nėra malonu, bet pokalbiai šia tema reikalingi. Jie būtini mums. Kodėl? Kad pagaliau suprastume gyvenimo svarbą ir kiekvienos minutės vertę. Svarbiausia apie gyvenimo prasmę kalbėti teisingai. Šia tema ypač puikų požiūrį išreiškė amerikiečių rašytojas Nicholas Sparks.

Neabejoju, jog šio žmogaus pavardė yra girdėta daugeliui iš jūsų. Šis rašytojas - be proto garsus romanų autorius visame pasaulyje. Jo parašyti kūriniai ,,Paskutinė daina'', ,,Žinutė butelyje'', ,,Saugus prieglobstis'', ,,Amžinai tavo'', ,,Brangusis Džonai'', ,,Užrašų knygutė'' ir kitos knygos išpopuliarėjo ir tapo bestseleriais, yra išverstos į daugelį pasaulio kalbų. Įdomu tai, jog kiekviena jo knyga savo viduje slepia nepaprastą istoriją. Jos visos tokios įspūdingos! Net sunku įsivaizduoti iš kur tiek įkvėpimo, teigiamų (ir neigiamų) minčių turi Nicholas Sparks. Pats autorius sutinka su faktu, jog įkvėpimas slepiasi kiekvienoje mūsų dienos smulkmenoje. Pavyzdžiui, ,,Žinutė butelyje'' yra įkvėpta jo tėvų santykių. Dauguma knygų sulaukė tokio pasisekimo, jog yra ekranizuotos, tapo populiariais, mėgstamais filmais.

Nicholo Sparks knygų lobynas - didžiulis ir visos knygos yra vertos dėmesio, bet šiandien, su šviežiais įspūdžiais noriu rekomenduoti jums tik vieną iš jo įspūdingai parašytų istorijų.

Nicholas Sparks 
,,Įsimintinas pasivaikščiojimas''

Istorija sukasi apie dviejų paauglių gyvenimus. Džeimė ir Landonas iš pirmo žvilgsnio lyg diena nuo nakties besiskiriantys žmonės. Mergina apibūdinama kaip nuoboda, iš rankų nepaleidžianti Biblijos ir savo spintoje neturinti daugiau jokių rūbų be pilkų, plačių, senamadiškų megztinių. Ji - geraširdė, geradarė miestelio kunigo dukra, kuri į kiekvieną pagalbos šauksmą atsiliepia tik teigiamu atsakymu. Landoną autorius vaizduoja kaip eilinį populiarų mokyklos vaikiną, kuriam rūpi gera reputacija, daili mergina šalia ir nesibaigiančios linksmybės. Toks nerealus pagrindinių veikėjų skirtumas pabrėžiamas būtent tam, jog įrodytų, kad skirtumai nėra kliūtis, atvirkščiai - tai lyg magnetas.

Landono ir Džeimės visiškai niekas nesiejo. Jie buvo tiesiog tos pačios mokyklos mokiniai, o vienais metais tapo ir  dramos būrelio kolegomis. Rodos, paaugliai taip ir būtų baigę mokyklą vienas kito nepažinę, bet vieną dieną Landoną ištinka problema ir jis Džeimės paprašo pagalbos. Netikėti (o galbūt atvirkščiai, labai tikėtini) istorijos vingiai sukuria nepaprastą dviejų jaunų žmonių meilės istoriją.

Tai knyga, kuri išmoko. Tai ne tik sausas pamokslų rinkinys. Atvirkščiai, ,,Įsimintinas pasivaikščiojimas'' jautriomis, tiesiai už širdies griebiančiomis gyvenimiškomis situacijomis skaitytoją automatiškai transformuoja į geresnį žmogų. Knyga iškelia didžiąsias vertybes, išaukština meilę, pagarbą, pagalbą. Skaitydamas tokią istoriją negali nesišypsoti - paprasti, tačiau nuoširdūs autoriaus vartojami pavyzdžiai pavergs kiekvieno širdį.

,,Įsimintiną pasivaikščiojimą'' siūlau perskaityti visiems, kuriems trūksta motyvacijos keltis ryte, šypsotis, daryti gera pasauliui, žmonėms, aplinkiniams. Ši istorija parodys, jog gyvenime mes turime ką veikti, ir, kas svarbiausia, mes privalome kažką veikti, nes gyvenimas tam ir duotas. Nereikia jo švaistyti. Pats metas dabar stotis ir gyventi, ne tik egzistuoti. 


Pagal šią knygą 2002 metais sukurtas filmas ,,A walk to remember'' su Mandy Moore ir Shane West. Nuostabi aktorių vaidyba, ir, dar kartą pasikartosiu, nepakartojama Nicholo Sparks istorija sukūrė tikrai nuostabų reginį žiūrovams. 


Iš savo pozicijos pirmiausia aš siūlau paskaityti knygą, nes bent jau man, po filmo gana sunku visiškai pasitelkti į knygą, kadangi tu akyse matai nustatytus standartus, kaip viskas ,,lyg ir turėtų būti'', todėl bent jau man pradžioje patinka perskaityti knygas. Ką darysite jūs - tai jau jūsų sprendimas. Viena tikrai žinau - jūs privalote susipažinti su šia istorija. Jei neskaitėte nei knygos, neteko žiūrėti filmo, būtinai tai padarykite! ,,Įsimintinas pasivaikščiojimas'' - didžiulis rinkinys optimistiškų, pamokančių, įkvepiančių minčių.


Ar jūs skaitėte šią knygą?
O gal matėte filmą?
Ką, apskritai, manote apie Nicholo Sparks knygas?

Gyvenkime. Toks mano palinkėjimas jums šiandien. 
Vilija

4 Komentarai

 1. Filmas, kurį mačiau milijardą, tikriausiai, kartų ir visus kartus verkiau upeliais. Geriausias kada nors matytas romantinis filmas, labai giliai palietęs iš vidaus, kas šiaip man nebūdinga. Rekomenduoju VISIEMS!!!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vėl paskaičiau straipsnį ir vėl žiūrėsiu. Ir vėl nosinių reikės.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Esu mačiusi šį filmą gal kokius dešimt kartų ir tikrai, visada sugraudina be galo ir be krašto. Tai vienas iš tų filmų per kurį verki nesustodamas. Super..

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šiandien pažiūrėjau filmą. O DIEVE... Tai vienintelis filmas kuris mane sugraudino. Ir dar tikrai ilgai apie jį galvosiu. Siūlau visiems pažiūrėti.

  AtsakytiPanaikinti