Nuo ko pradėti sportuoti?


Dažnai žmonės vieni kitų nesupranta, kodėl jie sportuoja, o tuo labiau jeigu jie sportuoja su dideliu užsidegimu. Sportas - geras laiko praleidimas. Nepradėjus sportuoti gali atrodyti, kad sportuoti reikia labai didelio užsispyrimo ir noro. Na ne koks malonumas gali būti bėgti per lietų arba po sunkaus darbo su skaudančiais raumenimis daryti keletą sunkių pratimų. Tačiau žmonės kurie sportuoja yra ryžtingi, peržengia save, sportuoja bet kokiu atveju ir jiems tai teikia didelį malonumą.


Kaip pradėti sportuoti?1. Įvairovė

Kad sportuoti būtų įdomiau, kasdien darykite vis kitokius pratimus. Pavyzdžiui pirmadienį pasirinkite keletą pratimų pilvo presui, antradienį - kojoms, trečiadienį - rankoms, ketvirtadienį - tempimo pratimai visam kūnui ir panašiai. Svarbiausia yra tai, kad sportas jums neatrodytu nuobodus ir nepradėtumėte nuobodžiauti.2. Pasižadėjimas

Po vienos ar kelių dienų sportavimo rezultato nepajusite, nedings nei keli centimetrai nuo klubų ir rezultato neparodys svarstyklės. Svarbiausia - neprarasti vilties ir nenuleisti rankų. Pasižadėkite sau, kad sportuosite kasdien mažiausiai po puse valandos ir tik po mėnesio imsite į rankas metrą ir stosite ant svarstyklių. Be to, būtina pasižymėti kūno matmenys prieš pradedant sportuoti, po to galėsite savimi didžiuotis!


3. Vaizdo pamokos

Internete knibždėte knibžda įvairiausios sportavimo vaizdo pamokos kaip taisyklingai daryti įvairius fizinius pratimus, ir netgi su įžymiais treneriais, kurie treniruoja tokias žvaigždes kaip Madonna, Taylor Swift, ar Jennifer Lopez. Taigi nieko nelaukdami susiraskite jums tinkamas kardiotreniruotes, pratimus pilvo presui, šlaunims, rankoms.


4. Apdovanojimai

Apdovanokite save "medaliu" už reguliarų sportą visą savaitę arba už naują pasiektą rezultatą. Tai gali būti  nauja palaidinė, sportiniai bateliai, ar nauja gertuvė.


5. Maistas

Savaime aišku, kad pratimai neduos jokios naudos jeigu po kiekvienos dienos užsiėmimų suvalgysite pusę gardaus šokoladinio torto, arba didelį, riebų sumuštinį iš Macdonald. Sportuojant reikia galvoti apie sveiką maistą, paprašyti tėvų, kad paslėptu visus šokoladus ar gardžius pyragus, nes jeigu paslėpsi pati, žinosi kur paslėpei ir susigundysi. Taip pat reikia valgyti kuo daugiau vaisių, daržovių, neriebų maistą ir gerti daug vandens.

6. Pasikeitimai

Važiavimą liftu keiskite į lipimą laiptais, geriau eikite pėsčiomis negu važiuokite mašina netolimą atstumą. Iš pradžių nieko panašaus daryti nesinori, tačiau tam puikiai padeda ausinukai ausyse ir po to - besikeičiančios kūno formos.

7. Daiktai

Juk ne taip sunku į matomą vietą padėti gimnastikos kamuolį, šokdynę arba svarmenis. Tada, kai dažniau juos matysite, dažniau paimsite juos į rankas, ir net nepastebėsite, kai tai tams įpročiu.


Mini lankstumo testas:


1. Atsistokite - kojos suglaustos ir tiesios - lėtai lenkitės iki grindų:
Jeigu pasiekėte grindis delnais - 4 taškai
Jeigu pasiekėte grindis pirštų galiukais - 3 taškai 
Jeigu grindų nepasiekėte - 0 taškų
2. Kojos tiesios, pečių plotyje, rankos nuleistos. Lenkitės į kairę ir į dešinę, nejudindamos klubų:
Jeigu rankomis pasiekiate kojų blauzdas - 4 taškai
Jeigu pasiekiate kelius - 3 taškai 
Jeigu nepasiekiate kelių - 0 taškų

3. Gulėdamos ant nugaros bandykite užmesti kojas virš galvos:
Jeigu tiesiomis kojomis palietėte grindis - 4 taškai
Jeigu palietėte grindis sulenktomis kojomis - 3 taškai
Jeigu išvis nepalietėte - 0 taškų

Nesunku suprasti, kad surinkusios 8 - 12 taškų panelės yra pavydėtinai lanksčios, 4 - 7 taškus - lanksčios, bet beveik lankstumą praradusios, 0 - 3 taškus - deja, jums lankstumo nepakanka. Tik užsispyrimas ir kasdieninės tempimo pratimų treniruotės gražins jums sugebėjimą atlikti panašius pratimus.

Keletą pratimų :


Pritūpimai.
Kam skirta: blauzdoms stiprinti.
Lygis: pradedančiųjų.
Reikalingi reikmenys: dvi tvirtos kėdės.

Atsilenkimai.
Kam skirta: pilvo presui sustiprinti.
Lygis: pradedančiųjų.
Reikalingi reikmenys: kilimėlis.


Kojų kėlimas.
Kam skirta: šlaunų ir pilvo raumenų stiprinimui.
Lygis: pradedančiųjų.
Reikalingi reikmenys: kilimėlis.

Pirštų siekimas.
Kam skirta: kojų ir nugaros lankstumui gerinti, pilvo raumenims stiprinti.
Lygis: pradedančiųjų.
Reikalingi reikmenys: kilimėlis.Tempimas.
Kam skirta: kojų ir šono raumenų tempimui.
Lygis: pradedančiųjų.
Reikalingi reikmenys: kilimėlis.Tempimas.
Kam skirta: šono raumenų tempimui.
Lygis: pradedančiųjų.
Reikalingi reikmenys: kilimėlis ir aerobinis kamuolys.Atsispaudimai nuo kėdės.
Kam skirta: rankų raumenų tvirtinimui.
Lygis: pradedančiųjų.
Reikalingi reikmenys: tvirta kėdė.

Taigi linkiu jums sėkmės, noro ir užsispyrimo, kurios kiek nors susidomėjo sportu, ir bandys sportuoti. 9 Komentarai

 1. labai geras straipsnis ir puikūs patarimai : )

  AtsakytiPanaikinti
 2. Patiko tai, kad įdėjai testą :) O šiaip, labai aiškiai matosi, kad straipsnių rašyme tobulėji :) Sėkmės :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man taip pat labai patiko straipsnis :>
  Tik, nežinau, ar tai tiesa, bet teko girdėti, kad norint sulieknėti, vaisiais taip pat reiktų nepiknaudžiauti-nes juose yra gliukozės, ko yra ir cukruje :> bet sakau-negarantuoju, kad tai tiesa :>

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis išties puikus, man aktualu ir kita. Tačiau ateityje labai norėtųsi dar motyvacijos kažkokios, kad paskaičius tikrai eitume sportuoti. Šiaip ačiū, šauniai padirbėta ! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Neblogai, neblogai, tik pritrūko pavyzdžių (gali iš karto pasiūlyti kokių nors video iš youtube ar tam tikrų sporto rūšių) ir, kaip jau Dominyka, motyvacijos.:)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kokiose svetainėse būtų galima rasti panašios info apie sportą ?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimas- žiūrint ko tu konkrečiai ieškai, pratimų ar kokių nors patarimų?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man labai patiko šis tavo straipsnis, viskas aktualu. Kai kurie patarimai šiek tiek banalūs, bet kartais ir tokių reikia :))

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ug Ne - ir to, ir to po truputi

  AtsakytiPanaikinti