Rašytojų atranka!


Labas vakaras, mielieji! Vasaris kitoks mėnuo - ne tik todėl, jog jame dienų yra mažiau nei kituose mėnesiuose. Vasaris buvo ypač geras mėnuo TD blogui. Įvyko tiek daug gerų dalykų! Juos visus apžvelgsime mėnesio pabaigoje, bet aišku viena - mūsų ratas plinta, todėl rašytojų komanda turi rašyti dar daugiau straipsnių. Gauname daug jūsų prašymų, pasiūlymų straipsniams, bet darosi sunku visus juos įgyvendinti, todėl plečiame savo komandą. Norime ir vėl ją atnaujinti, norime suteikti šansą šaunioms merginoms, norite RASTI NAUJŲ talentų, todėl jau dabar skelbiame rašytojų atranką!

Jeigu kiekvieną dieną tavo akys nukreiptos į kompiuterį tik ir ieško ką čia iš to nuobodulio nuveikus, ateik į TD! Jeigu tavo galvoje kiekvieną minutę sukasi koks milijardas minčių ir jos reikalauja ištrūkti, nes kitaip sprogs - ateik į TD! Jeigu tu esi žingeidi, tau įdomi įvairi informacija, o tą informaciją tu nori parodyti ir kitiems - ateik į TD! Jei mėgsti bendrauti, dalintis mintimis, nori rasti bendraminčių ar net gerų draugų - ateik į TD! Jei norėtum, kad tavo pažymiai dienyne ties lietuvių kalbos stulpeliu būtų dar geresni - ateik į TD! Ir jei jums dar nenusibodo skaityti... Svarbiausia : jeigu trokšti išlaisvinti savyje esančią rašytoją, jeigu TIESIOG DEGI noru rašyti... ateik į TD. Tik tiek. Jeigu šiuose išvardintuose faktuose randi bent kruopelytę savęs, tai viskas. Viskas, kas gali išpildyti tavo troškimus telpa į du žodžius - ,,Teenage Dreams''.

Aš, kaip visada, mėgstu išrėžti tuziną naudingų dalykų, kuriuos duoda blog'as. Mėgstu kaip sena bobutė pasakoti tą pačią istoriją kaip aš radau save bloguose, kaip bent minimaliai išmokau rašyti straipsnius... TD bloge save rado ne viena mergina. Gal tavyje yra didžiulė rašytoja, tik ji pasislėpusi ir tu nežinai, jog ji ten yra? Ateik ir pabandyk. Taip, žinoma, visos negali mirti dėl rašymo ir būna atvejų, kai merginos ateina, pabando rašyti ir supranta - kas jau kas, bet straipsniai ne joms. Bet smagiausia, jog yra daug tokių merginų, kurios ateina, pabando, rašo, stengiasi, mokosi, tobulėja, užauga... Randa save. Randa savo aistrą. 

TD skaitytojams jau pusantrų metų rašo paauglės merginos, kurios nori būti išgirstos. Mes rašome apie viską - vaikinus, mitybą, madą, įžymybes, knygas, filmus, mistinius dalykus ir dar begalę kitų įdomių, paaugliams aktualių temų... Blog'as siekia, jog jame kažką artimo rastų kiekviena, todėl ir rašytojos rašo tai, kas yra artima jai. 


TD duoda tiek naudingų dalykų... Nenoriu vėl kartotis, sakyti, kaip tai padės mokykloje ir apskritai, ateityje, bet žinokit - tai tiesa! Be to, TD duoda šansą kiekvienai būti išgirstai dar solidisnėje aplinkoje. Mėnesio rašytojos geriausias straipsnis būna išspausdintas populiariame jaunimo žurnale ,,Justė ir Luka'', o kiekviena rašytoja savo geriausius straipsnius apie madą, sveikatą, grožį, žvaigždes ir kt., gali išvysti internetiniame, labai populiariame puslapyje grozioguru.lt. Nebloga patirtis, tiesa?

Nori pabandyti tapti rašytoja TD bloge? Šaunu! Galėsi rašyti apie tai, kas domina tave pačią. Niekas tavęs nevers rašyti apie serialus, jei jie tave verčia vemti. Rašymo temas ir kryptis pasirinksi pati! Straipsnio forma pateik tai, ką nori papasakoti savo bendraamžėms. Jei neseniai radai TD, apsidairyk ir pamatysi, koks įvairiapusis šis blog'as yra. Tas ir smagiausia - skirtingus žmones, besidominčius skirtingais dalykais jungia viena aistra, vienas tikslas, vienas pomėgis.

Aš labai tikiuosi, jog tu nugalėsi visas dvejones ir pasiryši šiam naujam gyvenimo etapui (oho, kaip rimtai skamba. Aš šiek tiek perdedu). Dar keli dalykai, kuriuos vertėtų žinoti prieš dalyvaujant atrankoje - TD bloge rašytojoms reikia rašyti lietuviškomis raidėmis. Tavo straipsniuose turi būti minimalus skaičius gramatinių, stiliaus bei skyrybos klaidų. Visi mokomės, bet kadangi mes ruošiame straipsnius žmonėms, turime turėti kažkokią kokybę. Aktyvumas taip pat reikalingas, todėl vertėtų mokėti suderinti savo laiką. Jokios priespaudos nėra, kiek laikas ir galimybės straipsnių leis parašyti, tiek, bet svarbiausia nenuvilti pačios savęs ir skaitytojų. Verta prisiminti, jog svarbiausia ne kiekybė, o kokybė. Ateidama čia turi turėti bent tikslą, o geriausiu atveju - idėjų. Būna, atrankose merginos į klausimą ,,Apie ką rašytum?'' atsako : ,,Dar nežinau...''. Pamąstyk prieš dalyvaudama ar turėtum apie ką rašyti. Ar yra sričių, kurios tave domina, kuriomis nori domėtis, apie kurias nori papasakoti skaitytojams? Be abejo, kartais temas siūlo skaitytojai, todėl idėjų galima gauti ir iš jų. Ypač paskutiniu metu gauname daug užsakymų, todėl nuobodžiauti tikrai netektų!

Man baisu, jog aš neišgąsdinčiau jūsų, bet tiesiog noriu, jog dalyvautų merginos, kurios žino kas yra ,,atsakomybė''. Aš tikrai siūlau pabandyti. Už nesėkmę per galvą niekas neduos. Žinoma, TD, kaip ir visur, yra piktų dėdžių (t.y. anoniminių komentatorių), kurie paslėpdami tapatybę mėgsta specialiai teršti kito darbą, bet su kritika reikia išmokti susigyventi.

Mažiau kalbų, daugiau darbų! Atsidaryk savo el.pašto laukelį ir parašyk atsakymus į šiuos klausimus :
Patarimas : negailėkite klaviatūros, vieno žodžio atsakymai retai kada sudomina

1. Vardas, amžius
2. Tavo rašymo patirtis (blogai, konkursai, mokykla, laikraščiai, tavo santykiai su kūryba ar rašymu ir t.t.).
2.1. Jeigu neturite patirties, t.y. su rašymu nesate susidūrę, kodėl norite tai išbandyti? 
3. Iš kur sužinojai apie TD blogą? Jei čia esi ne pirmą kartą, ar seniai čia lankaisi?
4. Apie ką norėtum rašyti?
5. Apibūdink save trim žodžiais.
6. Pasakyk vieną TD pliusą ir vieną minusą. Kaip būtų galima sustiprinti pliusą ar atrasti naujų gerų dalykų? Ką reiktų daryti, jog pavyktų panaikinti tą minusą?
7. Kodėl pasirinkai rašyti į TD blogą?
8. Rašymas man - ....................... (pabaikite sakinį) 
9. Ką surasti, ko išmokti, ką suprasti, ko pasiekti norite TD bloge? Įvardink savo lūkesčius ir tikslus!
10. El.paštas, į kurį siųsti pakvietimą priėmimo atveju.
11. Jūsų kontaktai (skype, facebook) Viešai jie nebus platinami. Priėmimo atveju būsite pridėtos į skype pokalbį, kur bendrauja visos rašytojos ir taip pat tapsite TD rašytojų grupės feisbuke nare.

Iš atsakymų dažnai galima susidaryti nuomonę apie jus kaip apie žmogų. Tai irgi svarbu, nes jūs būsite komandoje, jei norėsite - komunikuosite su rašytojomis ir taip pat neišvengiamai, bent minimaliai bendrausite su skaitytojais, todėl jūsų asmeninės savybės yra šiek tiek svarbios. Visą tą ,,šiek tiek'' nurungia jūsų sugebėjimas rašyti straipsnius, teikti informaciją, dalintis mintimis ir prikaustyti akis prie kompiuterio ekrano, todėl kartu su atsakymais turėsite ir prikabinti mums savo parašytą straipsnį. Jį rašyti galite bet kokia tema. 

Svarbus dalykas - straipsnis turi būti word formatu.  Neskubėkite, pagalvokite, kur geriausiai atskleistumėte save. Laiko yra daug. Rinkite informaciją, pritaikykite iliustracijas, rašykite tekstus. SVARBIAUSIA - jokio kopijavimo. Negali būti nei vieno sakinio iš interneto. Sakydama ,,nei vieno'' turiu omeny visiškai nei vieno. Informacija naudojamės, bet kiekvieną sakinį turime perrašyti savais žodžiais.

Jeigu reikia patarimų, visada galite rašyti tiek man,  tiek visoms rašytojoms, kurių kontaktus rasti nesunku. Šį kartą žiūrėsim kritiškiau, rašytojas rinksim atsakingiau, kadangi norime kelti kokybės kartelę, bet pasistengus galima nesunkiai ją peršokti.

Atsakymus į klausimas ir prikabintą straipsnį word formatu siųskite el.paštu teenagedreamsinfo@gmail.com iki  vasario 28d. Kovo 1d. visoms priimtoms merginoms bus nusiųsti pakvietimai rašyti į blogą su visa reikalinga informacija.

Turbūt tiek norėjau jums papasakoti. Labai laukiam naujų talentų, naujų rašytojų. Raskite savyje žvėrį, pilną minčių ir idėjų. Dalinkimės tuo, ką mėgstame. 

Aš pažadu, jog pabandžiusios rašyti jūs nenusivilsite. Kažką gausite. Taip, TD blogas reikalauja daug laiko, bet iš blogo jūs gausite milijoną kartų daugiau.

Laukiam dalyvių!
Vilija


7 Komentarai

 1. Kaip suprantu straipsnis apie bet ką? :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. ,,...todėl kartu su atsakymais turėsite ir prikabinti mums savo parašytą straipsnį. Jį rašyti galite bet kokia tema. '' Taigi taip, straipsnis gali būti bet kokia tema, nekopijuotas svarbu. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dalyvauju! (P.S. dar neisiunciau!) ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. O kaip jeigu aš išsiunčiau be straipsnio prisistatymą .

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai norėčiau, bet nesu užtikrinta.. Tai ir blogiausia, tiesa? Na, tokiu atveju galiu tik palinkėti sėkmės dalyvaujančioms ir šiam nuostabiam blog'ui! Jūs pačios geriausios blogų rašytojos!

  AtsakytiPanaikinti