S. E. Hinton ,,Autsaideriai''


Ar kada nors esate pasijutę atstumti, nepritampantys ar ne tokie kaip visi? Taip? Tuomet šią knygą privalai perskaityti. O jei ir nebuvai taip pasijutęs vis vien  turėtum. Ši knyga atskleidžia ne tik draugystę, bet ir kitas svarbias vertybes, kurios dažnai šiais laikais pamirštamos. Tai knyga, kurioje atskleidžiamas paauglių gyvenimas, einantis iš kartos į kartą.

 Knygos autorė S.E. Hinton parašė šią knygą būdama vos šešiolikos. Vieną dieną, einant iš mokyklos namo buvo užpultas jos draugas. O tai nutiko dėl to, kad jis buvo kitokios subkultūros. S. E. Hinton buvo pasipiktinusi tokiu žmonių elgesiu ir grįžusi namo ėmė kurti pasakojimą apie užpultą vaikiną (neapsigaukit, ,,Autsaideriai'' nėra pasakojimas apie jos draugą).  Po kurio laiko pasakojimas virto knyga. 
 Pagrindinis knygos veikėjas - keturiolikmetis Ponis. Jo tėvai žuvo, tad jis gyvena su savo broliais Deriu ir Limonadu. Be brolių, jis dar turi gaują. Visi nariai vyresni už Ponį, tačiau jį laiko protingesniu nei kiti. 
 Knygoje pasakojama apie dvi paauglių grupuotes. Sociai - turtingų tėvų vaikai vairuojantys prabangias mašinas ir vilkintys dryžuotus marškinius. Griseriai, priešingai nei sociai, nulat kovoja už savo egzistenciją. Šios dvi grupuotės nuolat kovoja. Griseriai nepradeda pirmi, tačiau jei juos užpuola - ginasi kaip išmanydami. Jie mano, kad sociai neturi problemų, o tik linksminasi. Ponis taip pat mano. Nors ir yra kitoks nei kiti griseriai. Jam patinka skaityti, žiūrėti filmus, bėgioti ir stebėti saulėlydį. Tačiau Ponis pakeičia nuomonę susipažinęs su soce Čere ir atradęs su ja panašumų: ,,Net keista darosi, kai pagalvoji – ir nuo jos verandos, ir nuo mūsų vidinio kiemo laiptelių matyti tas pats saulėlydis. Gal tie du pasauliai nėra taip jau griežtai atskirti. Saulėlydis abiejuose tas pats.''.
 Knygoje aptariamos visuomenės sluoksnių, broliškos meilės ir draugystės temos. Pasakojama pirmuoju asmeniu. Daugybė netikėtų siužeto vingių, pakeičiančių veikėjų likimą. Tiesa, kartais situacijos atrodo labai naivios. Tačiau tai visiškai suprantama, nes rašė jaunas žmogus. Skaitytojo neturėtų atbaidyti tai, kad knyga išleista 1967 m.! Ši knyga parašyta taip, kad ją būtų galimą skaityti ir po kelių dešimčių metų, nes knygos ''senoviškumas'' visiškai nejaučiamas.
  Pagal ,,Autsaiderius'' yra pastatytas filmas tokiu pat pavadinimu. Šį filmą 1983 - aisiais režisavo Francis Fordas Coppola. Filme nusifilmavo tokie garsūs aktoriai kaip Tomas Cruise'as , Mattas Dillonas, Robertas Lowesas. 

Skaičiusiųjų nuomonės:

Indrė: Man ši knyga išties patiko. Buvo labai lengva skaityti. Pradėjus skaityti vėliau nebuvo tokiu atideliojimų, kaip su kitomis : ,, gal vėliau pabaigsiu skaityti'' ; ,, ai rytoj'' ir t. t. Skaičiau aš šią knyga tada, kada turėjau laiko , norėjau sužinoti kaip klostysis toliau veikėjų išgyvenimai. Šią knygą perskaičiau per dvi dienas.
Patiko ši knyga, nes jos istorija tikrai nėra eilinė. Taip pat patiko pagrindinė mintis, kuri buvo pasakyta aprašyme.
Tikrai nesigailiu to praleisto laiko, skaitant šią knygą. Tad ir jūs nedvejokite , , ir nepagailėkite savo laiko šiai knygai.
Tai va rekomenduoju, gero skaitymo.

Gabija: Nuostabi knyga. Iš pradžių skaitėsi lėtokai, bet po to niekaip negalėjau nuo jos atsiplėšti. Knyga tikrai verta dėmesio!

Monika: Viena iš mėgstamiausių knygų ir tikrai labai gera... "Tai kultinė knyga, skirta visiems paaugliams – ypač tiems, kurie nors kartą pasijuto atstumti ar ne tokie kaip visi." - tai tikra tiesa! Šitą knygą būtina perskaityt visiems.

Ernesta: Turbūt pirmoji knyga kurią perskaičiau taip greitai. Vos tik pradėjus skaityti negali nuo jos atitraukti. Kiekvienas turi ją perskaityti ir išgyventi.

Silvija: Na, tai nėra ta knyga, kad paėmus į rankas negalėtum nuo jos atsiplėšti.Aš ją iš lėto po truputuką ir perskaičiau, tad manęs ji nesudomino, bet visų skoniai negali sutapti. Gal jūms labai patiks?

Na, o ar Jūs skaitėte šią knygą? Jei ne, būtinai perskaitykite. Nesigailėsite.


         
 

5 Komentarai

 1. Čia man vienai išeina paskutinėj straipsnio daly raidės iš straipsnio lauko? O šiaip, sudomino knyga. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sudomino knyga, bet abejoju ar perskaitysiu, nes aš per didelė tinginė knygoms :) Ačiū už straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Merginos, nepatingękite, superine knyga, o jau kiek ašarų išliejau... Tikrai labai gera :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. O ta, kuri rašėt, kad tingit skaityti, tai prisiversk ir pamatysi, kaip norėsis po jos susirasti dar kokią nors gerą ir skaityti dar ir dar :) Jei nori parašyk man, mielai patarsiu :)

  AtsakytiPanaikinti