Neįprasti faktai apie žmogaus kūną


Neabejoju, kad kiekviena iš jūsų žinote daugybę dalykų apie žmogaus kūną. Tačiau neabejoju ir tuo, kad atsirastų labai daug faktų, kurių nesate girdėjusios. Tad pabandykime sumažinti nežinojimo ratą aptardamos 10 neįprastų faktų apie žmogaus kūną.

Slinkimas: Ne, ne plaukų slinkimas, o odos. O gal geriau sakyti paprasčiausias odos byrėjimas. Ar galite patikėti, kad žmogus per vieną valandą netenka net 600 000 odos dalelių. Per metus tai būtų beveik 700 gramų, o sulaukę 70 metų netektas odos svoris siekia daugiau nei 47,5 kilogramų.


Naujas skrandis: Šokiruojantis faktas, bet jūsų skrandžio gleivinės atsinaujina kas 3-4 dienas. To priežastis yra stiprios rūgštys, kurias skrandis naudoja virškinti maistui. Rūgštys yra tokios stiprios, kad galėtų suvirškinti patį skrandį. Būtent dėl to skrandžio gleivinės privalo atsinaujinti.

Liežuvio antspaudai: Ir kas galėjo pagalvoti, kad liežuvis turi antspaudus. Tačiau pasirodo, kiekvieno žmogaus liežuvis turi unikalias žymes kaip ir pirštų antspaudai. Žinoma, liežuvio antspaudai nėra taip akcentuojami vien dėl to, kad retas žmogus palieka šias žymes ant daiktų.

Kaulų skaičius: Galbūt jau yra tekę girdėti, kad suaugęs žmogus turi mažiau kaulų negu naujagimis. Taip nutinka dėl to, kad augant mūsų kaulai paprasčiausiai susijungia, todėl vos gimę mes turime 350 kaulų, tačiau subrendus jų lieka tik 206.

Bakterijos: Išgirdus šį faktą galima ir išsigąsti. Pasirodo, ant kiekvieno žmogaus odos centimetro galima rasti beveik 13 milijonų bakterijų. Laimei, didžioji dauguma šių bakterijų yra nekenksmingos.

Kraujas: Ar bent įsivaizduojate kokį atstumą kraujas turi nukeliauti kiekvieną dieną? Žmogaus organizme yra apie 95 000 kilometrų kraujagyslių.  Per šias kraujagysles širdis kasdien perpumpuoja  7500 litrų kraujo.

Seilės: Turbūt nenorėtumėte plaukioti savo seilių baseine. Bet patikėkite, jūs galėtumėte. Per gyvenimą žmogus išskiria apie   23 500 litrus seilių - pakankamai, kad užpildytumėte du baseinus.

Knarkimas: Deja deja, bet sulaukus 60 metų apie 60 procentų vyrų ir 40 procentų moterų knarks. Gera žinia, kad tas knarkimas gali būti tiesiog negirdimas. Tačiau vidutiniškas knarkimo garsumas yra 60 decibelų, kuris lygus kalbėjimo garsumai. Knarkimas kartais pasiekia ir 80 decibelų. Būtent tiek decibelų skleidžia betono gręžimas. Na o 85 decibelai yra pavojingi žmogaus klausai.


Plaukų spalva ir jų kiekis: Visos natūralios blondinės gali pasidžiaugti. Pasirodo, spalva yra susijusi su plaukų kiekiu, o šviesius plaukus turinčios merginos turi jų daugiausiai. Toliau seka juodaplaukės, rudaplaukės ir deja mažiausiai plaukų turi raudonplaukės. Žinoma, svarbiau ne plaukų skaičius, o jų kokybė.

Galvos svoris: Neabejoju, kad visos esame pastebėjusios kaip kūdikiams yra sunku nulaikyti galvas. Ir ne veltui. Jų galvos svoris sudaro vieną ketvirtąją viso kūno svorio. Tuo tarpu suaugusiojo galva sudaro tik vieną aštuntąją viso svorio.

Tiek šiam kartui. Gero jums vakaro :)


*Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse ir gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "TD" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Trise prieš mafiją". Daugiau informacijos ČIA*

8 Komentarai

 1. Daug faktų nežinomų, straipsnio tema pasirinkta gera. MAN PATINKA TAVO RAŠYMO STILIUS, ODETA. Taip ir toliau, stebink mane, laukiu naujų straipsnių.

  AtsakytiPanaikinti
 2. ohoo, tema labai įdomi, tiesiog skaityt buvo laibai keista, nes atrodo, jog pati žinau tikrai nemažai, bet labai patiko! visos trys reakcijos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Žymes, ne žymias.
  O šiaip super, patiko, pusę žinojau, pusės ne, taigi tikrai veltui nepraleidau laiko skaitydama šį straipsnį ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Džiaugiuosi, kad patiko :)
  Ah taip, vieną kartą gerai, kitą blogai parašiau :D Tuojau pataisysiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai patiko. Lauksiu daugiau tavo straipsnių :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Nežinojau keletos faktų todėl dabar pasijaučiau šiek tiek protingesnė. Keletą žinojau, bet vistiek.. :D Patiko.

  AtsakytiPanaikinti