Netikėti būdai, kur galima panaudoti banano žievę.


Daugelis suvalgę bananą, jo žievę tiesiog išmeta į šiukšlių dėžę. Niekas nebūtų pagalvojęs, jog banano žievę dar įmanoma kur nors naudingai panaudoti, o pasirodo, jog įmanoma. Neverta skubėti jos išmesti, nes ji gali būti dar naudinga jums. Ir tikrai ne pokštams, kad kas nors užlipęs paslystų. Taigi pasidomėkime!


 • Naikina karpas. Karpų naikinimui puikiai tinka banano žievė. Vidine banano žievės pusę pridėkite prie karpos ir užklijuokite pleistru. Palikite pernakt. Procedūra patartina kartoti tol, kol karpa visiškai išnyks.
 • Poliruoja sidabrą. Dar vienas patamsėjusio sidabro spalvos atnaujinimas - su banano žieve. Žievę sutrinkite blenderiu iki vientisos masės, įpilkite šiek tiek vandens, kad masės tirštumas būtų panašus į dantų pastos. Tuomet masę kurią gavote uždėkite ant minkšto audinio ir imkitės darbo - trinkite sidabro gaminius. Nupoliravus gaminius su banano žievės košele, banano žievės likučius nuvalykite su švariu, minkštu skudurėliu.
 • Batų tepalas. Greičiausiai pastebėjote, jog bananų žievelės vidinė pusė ne tik slidi, bet ir riebi. Todėl tinka odiniams batams - ji batams suteiks spindesio ir blizgesio. Paimkite žievele ir gerai įtrinkite ją į batus, o žievės likučius pašalinkite popieriniu rankšluosčiu.
 • Nauda veido odai. Bananai odai suteikia švytėjimo, apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio, bei puikiai  maitina. Vidine bananų žievelės puse trinkite pirmiausia veidą, po to kaklą, pečius, kitas kūno dalis. Kadangi, ši priemonė padeda išvengti raukšlių, taigi išbandyti verta.
 • Dantų balinimas. Pirmiausia išsivalykite dantis dantų pasta, paskui, po maždaug 2 minučių patrinkite dantis vidine banano žievelės puse. Žievelėje pilna tokių medžiagų kaip kalis, magnis, kalcis, fosforas ir jie visi yra labai naudingi mūsų dantims, be to juos pabalina. Vėliau dantis gerai išskalaukite vandeniu, kad pašalintumėte banano žievės likučius.
 • Žaizdų gydimas. Kaip minėjau, kad banano žievė turi daug naudingų medžiagų, bei fermentų, kurie malšina nudegimų, nubrozdinimų, įbrėžimų, saulės nudegimų skausmą ir padeda žaizdoms greičiau užsitraukti. Taip pat žievė gydo ir įvairių vabzdžių, pavyzdžiui, uodų sudirgintą odą. Ką reikia daryti? Tiesiog vidine bananų žievės puse patrinti skaudančias vietas.
 • Augalų lapų valymas. Dažnai nė nepastebime, kaip greitai augalų lapai pasidengia dulkėmis ir purvu. Juos galite valyti ne tik šlapiu skudurėliu, bet ir bananų žieve. Kiekvieną lapą atskirai patrinkite bananų žievės vidine puse - jie bus ne tik švarūs, net ir gaus naudingų medžiagų.
 • Apsauga nuo amarų. Norint išvengti amarų, reikia supjaustyti bananų žievelę smulkiais gabaliukais, šiek tiek gabaliukus padžiovinti ir užkasti greta augalo, kuri norite apsaugoti nuo amarų.
 • Traša augalams. Pasirodo, jog bananų žievelė prilygsta lyg auksui augalams. Žievelė idealiai tinka rožėms, paprikoms, pomidorams. Ką daryti? Tiesiog supjaustykite bananų žievelę gabaliukais, išdėliokite aplink augalus ir užberkite žemėmis. 
 • Laistymo vandeniui pagerinti. Pamulkintos bananų žievės verta dėti į vandenį, palaikyti kelias valandas ir tada laistyti juo augalus.

Reikėtų žinoti, kad...
 1. Bananai ramina skrandį, kartu su medumi padeda atstatyti normalų cukraus kiekį kraujyje, slopina pykinimą.
 2. Bananuose gausu vitamino B, tad jie gerina protinę veiklą ir susikaupimą, stiprina nervų sistemą, didina atsparumą stresui.
 3. Bananai slopina rytinį nėščiųjų pykinimą.
 4. Bananus reikia valgyti pirmoje dienos pusėje, nes juose gausu angliavandenių.
 5. Žalias bananas - iki 150 kcal, džiovintuose bananiniuose traškučiuose - nuo 240 iki 540 kcal tarp 100 gramų produkto.
 6. Gydytojai teigia, jog šie vaisia yra vieninteliai, kurie nesukelia vaikams alergijos. 
 7. Dėka bananuose esančio vitamino C, reguliarus jų valgymas stabdo senatvės požymius.
 8. Bananai gerina širdies darbą.
 9. Bananus patariama įtraukti į kasdieninį racioną tiems žmonėms, kurie kenčia nuo depresijos, inkstų ligų, kepenų ligų.

Įdomūs faktai apie bananus:  
 1. Egipte buvo tikėta gydomąja bananų galia.
 2. Azijoje bananai buvo laikyti šventais.
 3. Ugandoje iš bananų yra gaminamas alus, kuris turi 28% alkoholio.
 4. Bananai visada yra skinami neprinokę todėl, kad jie būna skanesni, kai prinoksta nenatūraliomis sąlygomis.
 5. Bananus renka du žmonės: vienas su ilga kartimi numuša jų kekę, o kitas stovi apačioje atsukęs nugarą taip, kad kekės kristų jam ant jos, ir tada jie neša bananus į sandelį. 
 6. Be mums gerai žinomu geltonų, pailgų ir išlenktų bananų rūšies dar yra apie 40 kitokių bananų rūšių.
 7. Bananų būna ne tik geltonų, bet ir raudonų. Seišelių salos - vienintelė vieta pasaulyje, kur auga geltoni, raudoni ir net juodi bananai.
 8. Bananai naudojami kosmetikai. "Yves Saint Laurent" kasmet kaukių, kremų ir lasjonų gamybai perka po kelis šimtus tonų bananų. 
 9. Raudonieji bananai
 10. Bananus galima valgyti ne tik šviežius. Kuboje jus pavaišintų skrudintais bananais, Venesueloje - bananiniais ryžiais su pipirais ir petražolėmis. Amerikiečiai šių vaisių deda daug kur: į omletus, į košes ir į pomidorų sriubą.*Komentuok šį pranešimą ir gauk 1 tašką. Dalyvauk rubrikoje ar konkurse ir gauk 3 taškus. Tapk aktyviausiu "TD" blog'o skaitytoju ir laimėk knygą "Trise prieš mafiją". Daugiau informacijos ČIA*

7 Komentarai

 1. Straipsnis super!! Daug informacijos, faktų, panaudojimo būdų! Labai patiko, matosi, kad įdėjai daug darbo ieškodama informacijos :) (Ugne, kai bananai prinoksta, ne kaip; juk pasakoji apie laiką, o ne būdą kaip jie prinoksta!)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai įdomus ir informatyvus straipsnis! Spaudžiu visas knopkes, šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Turbūt mano mylimiausias straispsnis!!! Labai daug naudingos info radau, net užsirašiau kai ką. Šaunuolė tu :)

  http://gabijasun.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puikiai puikiai puikiai! Nerandu prie ko prikibt, tema super... viskas super!:)

  AtsakytiPanaikinti