Antspaudų pasaulyje!

Rankdarbiai - puikus laiko išnaudojimo būdas, atgaiva sielai, gera dovana, užsiėmimas, gyvenimo būdas, nuotykis, eksperimentavimas... Na, žodžių šiam užsiėmimui apibūdinti tikrai nestinga. Kadangi savomis rankomis galima padaryti labai labai daug, šį kartą kviečiu jus į štapmų pasaulį! Šiame straipsnyje sužinosite apie antspaudų gamybos technikas ir panaudojimo būdus.

Antspaudai gali būti gaminami iš...
 • Trintukų. Tereikia nusipirkti norimo dydžio paprastą trintuką ir jį išraižyti! Jums reikės: trintuko, rėžtuko arba peiliuko ir tušinuko (su kuriuo nusipiešite paveiksliuko linijas). Gaminimo eiga labai paprasta: išsirenkate paveiksliuką, nusipiešiate jį ant trintuko taip, kad aiškiai matytųsi linijos ir priklausomai nuo to, ar norite, kad štampuojant matytųsi tik paveiksliuko kontūrai, ar ir vidus, išraižote.
 • Vyno butelių kamščių. Šie štampai bus gana maži ir nelabai lygaus paviršiaus, bet pasitelkus fantaziją visko galima prigalvoti. Tad norint pasigaminti šiuos antspaudus reikės vyno butelio kamščio, peilio ir tušinuko. Gaminimo būdas toks pats kaip ir štampų-trintukų.
 • Bulvių. Šie antspaudai yra trumpalaikiai - t.y. išskaptuotos bulvės per keletą dienų supus, todėl antspaudai iš bulvių yra vienkartiniai. Bet privalumas tas, jog bulvių turime kiekvienas ir jas pjaustyti labai lengva! Na, o gaminimo būdas toks pats, kaip ir aukščiau išvardytų štampukų.
 • Obuolių. Tokie antspaudai, taip pat kaip ir bulvės, yra vienkartiniai. Bet vėlgi - obuolių galime įsigyti visi, o tai ir yra šių štampų privalumas. Be to, antspaudai iš obuolių nereikalauja daug darbo - tereikia perpjauti obuolį pusiau, ištepti dažais ir pirmyn!
 • Pirštų, rankų. Sakysit, vaikų žaidimai, bet net ir iš pirštų antspaudų galima sukurti meno kūrinį! O be to, tai taip pat labai paprasta. Pirštas, dažai (guašas, akrilas) ir antspauduojamas paviršius - daugiau nieko nereikia.
 • Medžio. Bene gražiausi ir patvariausia antspaudai gaminami iš medžio. Tokius antspaudus gaminti bus sunkiau, reikės aštraus peilio ir rėžtuko. Ir pirmieji bandymai, ko gero, nepavyks, bet daugiau pasitreniravus rezultatai labai džiugins!


 Bet tai, žinoma, ne vieninteliai antspaudų gaminimo būdai. Mat antspaudai yra toks dalykas, su kuriuo galima žaisti, kaip tik norima: įvairios formos, struktūros buitiniai daiktai, vaisiai ir daržovės, tėčių įrankių dėžutės ir mamų sagos, iš daugybės dalykų galima pasidaryti štampų, tereikia šiek tiek vaizduotės ir drąsos! Be išvardintų dalykų siūlau išbandyti ir pusiau perpjautą apelsiną, pripūstą balioną (dažais ištepamas norimo dydžio baliono šono plotas ir ištepta dalis spaudžiama prie popieriaus), sagas, vinių galvutes ir akmenų kraštus. 


Antspaudų naudojimo būdai:
 • Atvirutėms. Juk rankų darbo atvirutės pačios gražiausios ir mieliausios širdžiai, ar ne? Tad štampuotos atvirutės atrodys įdomiai, estetiškai ir svarbiausia, kad jos bus jūsų gamybos!
 • Medžiaginiams pirkinių maišams. Kad į parduotuvę eiti būtų kuo linksmiau, galima pasidaryti linksmą pirkinių maišelį! Pvz.: antspaudus-obuolius pamirkome į tekstilinius ar akrilinius dažus (pastaruosius po to dar reikės prilyginti, kad nenusiplautų) ir priantspauduojame visą maišelį. Ta-da, štai ir jūsų mielas bei gražus, o ne plastmasinis ir atsibodęs, maišelis!
 • Įvairiems rankdarbiams. Jei mėgsti užsiiminėti rankdarbiais, niekada negali žinoti, kur, kada ir ko tau gali prireikti, todėl antspaudai tikrai nepamaišys ir  puikiai tiks daugelyje rankdarbių rūšių.
 • Dienoraščiams, idėjų knygutėms. Ne vienas žmogelis, rašantis dienoraštį, jį papildo įvairias piešiniais, nuotraukomis, daiktais, o ne tik aprašinėja kasdienius įvykius, todėl štampai puikiai tiks į spalvotų dienoraščių kūrimo kompaniją!
 • Laiškams. Tie, kurie susirašinėja popieriniais laiškais, rašydami ant tuščio balto popieriaus lapo gali jį pagyvinti šiokiais tokiais antspaudukais - ir laiškas atrodys gražiau, ir skaityti bus smagiau!
 •  Medžiagai, pakavimo popieriui. Puiki išeitis, kai nori supakuoti dovaną, bet neturi gražaus pakavimo popieriaus. Gali tiesiog išantspauduoti popieriaus lapą ir štai, jau turi kur įpakuoti savo dovaną!


Apskritai antspaudus galima pritaikyti įvairiuose dalykuose, todėl vėl pakartosiu - viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos. Sėkmės antspaudaujant!

Iki greit,
Aušrinė :)

10 Komentarai

 1. Labai geras straipsnis! Man pačiai patinka rankdarbiai, todėl sudominai su tais antspaudais. Reiks pasidaryt :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Viskas puiku,nenuvalkiota,puikios ''Pasidaryk pats/i'' įdėjos. Šaunu,tik gal kiek su teksto bei iliustracijų išdėstymu reiktų padirbėt,bet čia tik menkas priekabis.Šaunu!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Viskas puiku, kaip tik išdėstymas patiko, nematau, kur tobulėti jo atžvilgiu. Vis dėlto likai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū, smagu, kad patiko :)) Vis dėlto likau!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai gerai sugalvotas straipsnis. Tema tikrai nebanali, išdėstymas šaunus. Net nežinau ką galėčiau pakritikuoti, viskas šauniai :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Super!
  Labai daug idėjų, patarimų.
  Vien iš nuotraukų prisisėmiau labai daug įkvėpimo.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai įdomus ir ne sausas straipsnis :) Be to, klaidelių kaip ir neradau. Dabar žinau, ką veiksiu likusią dienos dalį... :D

  AtsakytiPanaikinti