Kaip rengti gimtadienį?

Sveikos. Trečiadienis man iš tiesų labai patinka, nes būna tik 5 pamokos! O tai reiškia kad grįžtu anksti ir galiu eiti rašyti straipsnio. Šalia didžiulis arbatos puodelis, o žodžiai teka upėmis... :)
Gimtadienis... Diena, kuri vieniems ypatinga, kitiems tik data, kuri reiškia, kad pasenai dar vienais metais. Jei esi pastarasis, straipsnis tavęs tikriausiai nesudomins. O jeigu esi tas, kuriam gimtadienis šventas reikalas, pirmyn, skaityk toliau!
Kaip pasiruošti gimtadienio šventei? Ką per ją veikti? Ką kviesti, ko ne? Pabandysiu atsakyti į visus šiuos klausimus.
Kada pradėti planuoti?
Jei esi tokia kaip aš, gimtadienį pradėk planuoti jau prieš mėnesį ar du. Jei žinai, kad viską spėsi ir nuspręsi greitai, planuoti pradėk prieš 2 savaites. tai tavo pasirinkimas.
Kas pirmiausia?
Pirmas ir svarbiausias žingsnis - tėvų leidimas. Nepradėk planuoti šventės nesužinojusi tėvų nuomonės apie tai. Savo planą išdėstyk jiems, kai jie bus ramūs, nepavargę. Geriau venk žodžio "vakarėlis". Daugeliui tėvų vakarėlis, tai kažkas nedoro, dažnas mano, kad ten gausu alkoholio ir panašių dalykų. Paklausk pas tėvus, kokie dalykai juos baugina ir išdėstyk atsakymą.
Susitark dėl šventės, jos laiko ir kitų aplinkybių. Pasakyk kur nori švęsti (namuose ar kažkur kitur), kokią dieną nori visa tai rengti. Paaiškink tėvams, kad viską sutvarkysi ir išvalysi.
Sugalvok, kaip viskas bus
Apmąstyk, ar tai bus tiesiog vakarėlis, ar bus kažkokia tema. Temų yra begalė ir tu gali sukurti jų dar daugiau! Pvz: karaokė; įžymybės; hipiai ir kiti stiliai ir t.t...
Kaip kurti pakvietimus?
Žinoma, gali tiesiog atsidaryti veidaknygę ir parašyti visiems, kuriuos kviesi, bet ar nebūtų įdomiau gauti tikrą, popierinį pakvietimą? Pasiimk tiek lapelių, kiek kviesi svečių. Gali susirasti internete ir atsispausdinti jau sukurtų ir išdekoruotų pakvietimų, teliks įrašyti ką kvieti, kas kviečia ir visą informaciją apie vakarėlį.
Ką daryti vėliau?
O tuomet, visas didysis pasiruošimas, veiklos galvojimas, maistas, gėrimai.
Sugalvok ką veiksite vakarėlio metu. Susirask žaidimų, loterijų, muzikos. Jei visa tai bus kompiuteryje, susidėk viską į vieną aplanką.
Dekoracijos. Sukurk galvoje planą, kaip viskas atrodys. Kaip puoši, kur ką statysi.
Maistas. Apsvarstyk, ko reikės iš maisto. Geriausia pirkti užkandžius, nes jūs tikriausiai nesėdėsite prie stalo, kaip per dieduko gimtadienį ir nevalgysite kažkokių "sunkių" patiekalų. Geriausia padaryti švedišką stalą, t.y viską sudėti ant stalo ir kas ką nori, tas tą ima.
Gėrimai. Gėrimų reikės pakankamai daug, nors tai priklauso nuo svečių skaičiaus. Sugalvok kokius gėrimus rinksiesi.
Apsipirkimas!
Kelias dienas prieš gimtadienį reikia viską nupirkti. Žinoma, dekoracijas ir viską kas negenda, gali pirkti kada tik nori, bet maistas negali stovėti savaitę ar dvi. Prieš važiuodama į parduotuvę pasidaryk sąrašą, kad žinotum ko tiksliai reikia.
Šventės diena
Atėjus didžiajai dienai reikia viską suruošti, sudėlioti į vietas. Jei gimtadienį darai ryte, visa tai padaryk iš vakaro. O kad nieko nepamirštum ir vėl susidaryk sąrašą ir atlikusi kažkurį punktą, jį išbrauk. Taip bus lengviau planuoti darbus. Paruošk maistą ir sudėk jį ant stalo. Gali kažkaip išdekoruoti ir lėkštes, stalą.
Gali sugalvoti kažkokį pasisveikinimą svečiams. Pvz: atidaryk duris su daug balionų ir kiekvienam svečiui duok po vieną.

Tikiuosi patiko! :) Jei ir ką pamiršau, manau esmę pasakiau. Tai tiek, iki kito karto!

P.S. rašykit, kokių straipsnių norit į mano ask.fm arba blogo ask.fm .


8 Komentarai

 1. Tikrame, profesionaliame straipsnyje niekada nebus asmeniškumų. Jei sieki profesionalumo, geriau jų niekada nevartok. Straipsnyje aprašei dalykus, kurie visiems puikiai žinomi. Rašei apie kvietimus. O kodėl negalėjai įdėti jų pavyzdžių? Rašei apie dekoracijas. Kodėl neįdėjai kokių DIY paveiksliukų, kaip reikia jų pasidaryti? Rašei apie maistą. Kodėl neparašei bent vieno kokių nors sumuštinukų recepto? Trūksta va tokių detalių. Sėkmės toliau rašant ir tobulėjant. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Simona - kai jau paviešinau, pati pagalvojau, kad reikėjo viso šito. Pakvietimą buvau padariusi, bet netyčia ne tokiu formatu ir neleido įdėti... :(

  AtsakytiPanaikinti
 3. Reikia prieš darant viską apgalvoti. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Trūko..Viskas buvo kažkas panašaus: nesakyk tėvam, kad vakarėlis, padark kvietimus, įsivaizduok dekoracijas ir padaryk sarašą.Buvo tiesiog tuščia...Šis nelabai......

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pritariu Simonai, kad reikėjo įvairių pavyzdžių, DIY ir panašiai. Bent jau man pasirodė, kad aprašei tokius dalykus, kurie ir taip visiems aiškūs: padaryk kvietimus, dekoracijas, paruošk maistą. Taip pat keistai nuskambėjo "Paklausk pas tėvus". :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Kas yra straipsnis? Abstraktus, informatyvus tekstas, kuriame nereikia visų tų dalykų, kuriuos rašei apačioje, juos sekantį katą talpink komentaruose. Vienas prastesnių tavo darbų.Rinksi lygiuotę VISADA, kuri sulygian kraštus, tvarkingiau atrodo, siūlau nenaudoti angliškų paveikslėlių lietuviškiems straipsniams, jei reikia ko, rašyk man.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Neradau jokių patarimų...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Reikėjo daugiau pavyzdžių ar kažko panašaus, nes dabar šis straipsnis pasirodė tikrai banalokas. Labai banalus.

  AtsakytiPanaikinti