Neįtikėtinos gamtos grožybės


Ne paslaptis, kad žmonės sukuria neįtikėtinus kūrinius, pastatus, tačiau nė vienas iš jų negali aplenkti tikrojo gamtos grožio. Fantastiška, neįtikėtina, nuostabu - šie žodžiai kuo puikiausiai tinka apibūdinti vietoms, kurios susiformavo be žmogaus pagalbos ir kurias pamačius netenkama žado. Įvertinkite tai patys:


Milžinų kelias (Giant's Causeway), Šiaurės Airija
Šalia Atlanto vandenyno įsikūręs Milžinų Kelias laikomas vienu netikėčiausių bei keisčiausių gamtos stebuklų visame pasaulyje. Jį sudaro daugiau nei 40 000 stulpelių, kurių yra 46 cm pločio ir 1-2 m aukščio. Žinoma, ši turistų mylima vieta ne visada atrodė taip. Mokslininkų nuomone, šis darinys susiformavo po paskutinio ledynmečio, prieš maždaug 15 000 metų. Tam prireikė daugiau nei 60 erozijos metų, kol magma suskilinėjo geometriškai tiksliai ir sudarė šiuos stulpelius. Taip pat 1986 metais Milžinų kelias buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.Pamukalė (Thermal Springs, Pamukkale), Turkija 
Apsidairykime po pietvakarių Turkiją, Didžiojo Mendereso slėnį, kuriame puikuojasi nuostabios mineralinės versmės. Šiame karštame, mineralais prisotintame vandenyje žmonės maudėsi jau daugiau nei prieš tūkstantį metų, o dabar šis vieta - vienas svarbiausių Turkijos turistų objektų. Ir ko nesužavėtų šis nuostabus slėnis, kuriame puikuojasi kalkių baseinai. Jie susiformavo mineraliniam vandeniui, kuriame gausu druskų, kalcio, magnio sulfatų ir bikarbonatų, tekant didžiuliu greičiu (400 litrų per sekundę) žemyn kalnų šlaitais. Pamukalė į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta 1988 metais.Hvitserkur, Islandija
Kasmet tūkstančiai žmonių keliauja į Islandijos šiaurėje įsikūrusį Vatnsnes pusiasalį, kad pamatytų nuostabųjį Hvitserkur. Žmones ypatingai žavi jo forma - vieni spėlioja, kad tai monstras, o kitiems jis panašus į slibiną. Bet kuriuo atveju, tai paprasta uoliena, kurioje šiuo metu yra net trys skylės. Norėdami sustabdyti tolimesnę eroziją, žmonės betonu sutvirtino uolienos pagrindą. Taip pat nuotraukose matyti balti dryžiai, kurie iš tiesų yra paukščių išmatos, lašančios žemyn. Būtent dėl šių dryžių-išmatų uoliena buvo pavadinta Hvitserkur - balti marškiniai.


Fingalo Ola (Fingal's Cave), Škotija
Ola, pavadinta 18-ojo amžiaus epinės poemos herojaus vardu, gali pasigirti geometrinių stulpelių gausa, kurie primena Airijos Milžinų Kelią. Šis jūros urvas įsikūręs negyvenamoje saloje Staffa, kuri priklauso Škotijai. Fingalo Olą suformavo jūra, kurios bangos prieš milijonus metų tiesiog išdaužė olą. Įdomu tai, kad olos viduje yra daugybė taisyklingų šešiakampių stulpelių. Taip pat yra didžiulis arkinis stogas, kuris padidina vandenyno garsus. Deja, laivai negali įplaukti į olą, tačiau vietinės kompanijos siūlo ekskursijas į Staffa salos apylinkes.


Raudonasis paplūdimys (Red Beach, Panjin), Kinija
Šis paplūdimys nė iš tolo neprimena mums įprastų paplūdimių. Vietoj platybės smėlio, Raudonajame paplūdimyje dominuoja raudonos spalvos dumblių rūšis. Iš tiesų, šie dumbliai didžiąją metų dalį būna žalios spalvos, tačiau atėjus rudeniui jie patamsėja, tampa sodriai raudonos spalvos. Šiame paplūdimyje taip pat gyvena dar 260 paukščių ir 399 laukinių gyvūnų rūšių. Raudonasis paplūdimys laikomas ne tik viena sudėtingiausių ekosistemų visame pasaulyje, bet ir didžiausia nendrių pelke. Ha Long Bay, Vietnamas 
Vietname įsikūręs Ha Long Bay apima daugiau nei 1600 salų ir kalkinių stulpų. Šioje vietoje lankytojai gali rasti įvairių urvų, viršūnių ir kitokių reljefo formų. Ši įlanka - neeilinis pavyzdys, kokį poveikį kalkakmeniui turi ilgą laiką trunkanti erozija. Deja, visos viršūnės-salos yra vertikalios, todėl tik nedaugelis čia gyvena. 1994 metais Ha Long Bay įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.


Antilopės Kanjonas (Antelope Canyon), JAV
Žiūrint nuotraukas sunku patikėti, kad šis kanjonas tikras. Tačiau tiesa tokia, kad tai natūralus gamtos darinys. Jis įsikūręs Amerikos pietvakariuose ir yra labiausiai lankomas bei fotografuojamas plyšinis kanjonas šiame regione. Taip taip, tai siauras uolos plyšys, kurį stalkalnyje išgraužė galinga tekančio vandens jėga. Skylės, įdubos bei banguoti kontūrai sukuria nuostabų įspūdį.

Plitvicų Ežerai (Plitvice Lakes), Kroatija
Plitvicos Ežerų Nacionalinis Parkas įkurtas 1949 metais ir yra seniausias nacionalinis parkas pietryčių Europoje bei didžiausias Kroatijoje. Daugiau nei milijonas lankytojų plūstą į šį nuostabų parką, kuriame puikuojasi įspūdingi kriokliai, ežerai ir urvai. Ši vieta atrodo nuostabiai ne tik vasarą, bet ir žiemą, kai visas kraštovaizdis pasikeičia: vandenys užšąla, o gamta apsigaubia žiemos baltumu. Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą Plitvicų ežerai įtraukti 1979 metais.


Jiuzhaigou Slėnis (Jiuzhaigou Valley), Kinija
Slėnis užima 230 kvadratinių mylių plotą ir gali pasigirti kalnų, ežerų gausa, fantastiškais miškais, bei kvapą gniaužiančiais kriokliais. Iš tiesų, vaizdai įspūdingi, o viskas susiformavo paprasčiausiai tirpstant ledynams. Slėnyje aptinkama daugiau nei 100 gyvūnų bei 2576 augalų rūšių. Jiuzhaigou slėnis į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas 1992 metais.Visos šios vietos tik dar kartą įrodo, kad pasaulis - nuostabus. Kai kurios iš jų tiesiog užburia, kitos priverčia suabejoti, ar toks grožis tikras. O kokia vieta jums paliko didžiausią įspūdį?

7 Komentarai

 1. Vau.Vau.Vau.
  Visos vietos iš ties žavingos. Ypatingai stebina Antilopės Kanjonas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vau.Vau.Vau.
  Visos vietos iš ties žavingos. Ypatingai stebina Antilopės Kanjonas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man irgi Antilopės Kanjonas pasirodė įspūdingiausias. Iš ties labai įsimintinas :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pritarsiu anonimui - tikrai - vau. Žiauriai gražu...

  -------
  Užsuk: dindindoli.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nuvežkite mane kas nors į Jiuzhaigou Slėnį ir mylėsiu tą žmogų amžinai.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Raudonasis paplūdimys. Čia kažkas gero. Tobulo. Žavu.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Nuostabus straipsnis!!!Spaudžiu visas reakcijas :).

  AtsakytiPanaikinti