Sukrečiantys filmai


Šie filmai netiks linksmam vakarui su draugėmis. Netiks, jei norite pasijuokt ar tiesiog ramiai praleisti vakarą žiūrint paprastą filmą. Filmai, kurių aprašymus šiandien Jums pateiksiu, privers susimastyti. Didelė galimybė, kad nubrauksite ašarą, nes tik pamatę ar patyrę žiaurius dalykus suprantame, kad gyvenimas ne rožėmis klotas.

,,Klasė''

Šis filmas apie patyčias. Sakysite: ,,Ir vėl? Kiek galima?''. Nei viena paskaita apie toleranciją, nei vienas mokytojos grasinimas dėl patyčių taip nepriverčia susimastyti, kaip šis filmas. Josepas klasės atstumtasis. Jis nuolat patiria patyčias iš bendraklasių. Negana to, tėvai jo visiškai nesupranta. Kasparas - Josepo bendraklasis, kuris nori jam padėti. Tačiau tuomet jie dviese stoja prieš visą klasę. Jie stumdomi, mušami ir kitaip žeminami. Neapsikentęs Kasparas pasiūlo Josepui atkeršyti. O tada ir būna pralietas kraujas. Šis filmas sukurtas Estijoje ir yra paremtas tikrais faktais. Aprašymas gali nesudominti, tačiau filmo siužetas nepaliks abejingų.
,,Prekyba žmonėmis''

Užtenka perskaityti pavadinimą ir suprasite apie ką šis filmas. Amerikietė paauglė Anita džiaugiasi atostogomis Azijoje, Prahoje gyvenanti vieniša motina Helena tikisi, kad naujas užmegztas romanas su užsieniečiu suteiks jai daugiau perspektyvų, šešiolikmetė Kijevo moksleivė Nadia svajoja apie modelio karjerą. Visų jų gyvenimus kardinaliai pakeis žmonių supirkinėtojai. Puikiai organizuoti sekso vergių aukų tinklo agentai savo aukų tyko visuose pasaulio kampeliuose. Suviliotos ir į spąstus pakliuvusios merginos nugabenamos į Niujorką. Čia merginos žeminamos, žalojamos ir prievartaujamos. Tai įtraukiantis bei šokiruojantis filmas, kuris dar kartą parodo, kad naivumas gali apversti gyvenimą aukštyn kojom. ,,Lilija amžinai''

Tai dar vienas filmas apie sekso vergiją. Kaip pasakė viena puiki mokytoja: ,,Tai skiepas nuo naivumo''. Lilija gyvena gan skurdžiame rajone. Ji nori kartu su savo mama ir jos nauju draugu išvykti į Ameriką, tačiau jie ją palieka alkoholikei tetai Anai. Išvykus Lilijos mamai, teta išvaro merginą iš jos buto ir apgyvendina purviname, prišnerkštame bendrabučio kambaryje. Lilija skursta, jai niekas nepadeda, mama atsisako jos globos, o draugė apkaltina ją šlykščiais dalykais. Tačiau kai atrodo, jog nebėra jokios išeities, Lilijos gyvenime pasirodo Andrėjus. Jis nori jai padėti užsidirbti pinigų ir pasiūlo jai kelionę į Švediją, kurioje jie galės kartu dirbti bei gyventi. Tačiau nuvykus ten nuvykus, Lilija perduodama į sutenerio rankas. Mergina prievarta įtraukiama į prostitucijos verslą. Šis filmas paremtas tikrais faktais. Tai teko išgyventi lietuvei Danguolei Rasalaitei. Daugiau apie ją galite paskaityti ČIA
,,Knygų vagilė''

Šis filmas nuo praeitų tuo, jog jame nėra tiek daug žiaurumo. Tačiau tai nereiškia, jog filmas nuobodus ar nepamokantis.  Filme pasakojama Lizelės istorija Antrojo pasaulinio karo metu. Nacistinė Vokietija žudo tūkstančius žmonių, ardo šeimas. Taip nutiko ir pagrindinei šio filmo herojei. Jos tėvai buvo išvežti į konsentracijos stovyklą. Mergaitę dėl pašalpų priglaudžia Hansas ir Rosa. Nerimą dėl savo ir tikrųjų tėvų likimų mergaitė numalšina skaitydama knygas, o ramybę randa jas vogdama ir dalindamasi jomis su kitais. Pavyzdžiui po įtėvių laiptais įkurtoje žydų slaptavietėje gyvenančiu dailiu žydų vaikinu. Tai filmas apie draugystę, viltį, žmogiškumą, gyvenimą ir mirtį mažoje gatvelėje.


,,Laumės vaikas''

1928m. Los Andželas. Vieniša motina Kristina Kolins saulėtą pavasario popietę išleidžia savo sūnų Valterį į kiną. Bet sūnus negrįžo. Visos Jungtinių Valstijų policijos pajėgos ieško berniuko, tačiau veltui. Tokios paieškos trunka iki rugpjūčio. Tuomet į policijos skyrių ateina berniukas ir praneša: ,,Aš esu Valteris Kolinsas''. Kristina pamačiusi berniuką ištaria: ,,Tai ne mano sūnus''. Moteris reikalauja grąžinti jai jos sūnų, tęsti paieškas, tačiau ji pripažinama psichine ligone ir išvežama į psichiatrinę ligoninę. Ten ji žalojama, kankinama, o daktaras tikina, jog išleis tik tuomet, kai pripažins, jog jai buvo grąžintas jos sūnus. Kristina to net nežada daryti, tačiau su kunigo pagalba jai pavyksta ištrūkti iš ligoninės. O tuomet policijose skyriuje pasirodo kitas berniukas, kuris papasakoja žiaurią istoriją, kuri glaudžiai susijusi su Kristinos sūnumi. Šis filmas apie kovą, viltį ir ieškojimą to, kas tau brangu. 


Taigi, dvi valandos praleistos žiūrint filmą gali labiau ''suveikti'' nei nuolatiniai tėvų ir mokytojų pamokymai.

10 Komentarai

 1. Pastebėjau keletą klaidų. O šiaip įdomus straipsnis, dar galėčiau pridėti prie sąrašo filmą "Blogis", kuriame vaizduojamos patyčios mokykloje. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iš visų šitų filmų mačiau tik "Laumės vaikas". Filmas tiesiog nuostabus, labai patariu visiems jį pažiūrėti! Geras straipsnis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Cyperbully dar labai geras.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Klase tikrai geras filmas, patariu ir as paziureti :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Esu iš šito sarašo mačiusi beveik visus filmus ir tikrai galiu kiekvieną iš jų rekomenduoti, nes visi - labai geri.

  AtsakytiPanaikinti
 6. O man tokie sunkūs filmai nepatinka, kažkaip keistą atmosferą sukuria, nesmagu. Ne, ne...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Patarčiau dar pažiurėti filmą "Pykšt,pokšt tu negyvas :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Visus filmus rekomenduoju pasižiūrėti ! :)

  AtsakytiPanaikinti