Vaikų grožio konkursai. Miela ar perdėta?

Pasaulyje itin populiarėja nauja vaikų grožio konkursų mada. Trimetės mergaitės yra aprengiamos, sušukuojamos ir išdažomos lyg suaugusios moterys. Mamos, kurios ruošia savo dukras šiems konkursams, įvardija tai kaip šeimos užsiėmimą, tarsi mergaitė lankytų krepšinio ar šokių treniruotes. Anaiptol, šie konkursai kitiems kelia pasibaisėjimą, kaltina mamas per anksti atėmusias iš dukrų vaikystę.
Amerikoje yra kuriama laida "Toddlers and Tiaras" (liet. "Kūdikiai ir Tiaros"), kurioje yra pasakojama apie mažųjų grožio konkursų dalyvių gyvenimus. Laidoje iš arti parodoma, jog mažylės ne visada ant scenos lipa savo noru, nenori praktikuotis.
Šiuose konkursuose pirmųjų vietų nugalėtojos gauna milžiniškas, blizgančias karūnas, trofėjus ir piniginius prizus.
Konkursų sąlygos leidžia mergaičių nuotraukas stipriai koreguoti, todėl jos atrodo kaip gyvos lėlės.

Viena iš jų - Eden Wood

Eden Wood
Eden pradėjo savo karjerą būdama vos keturiolikos mėnesių. Dabar šiai konkursų karalienei devyneri, ji turi savo drabužių liniją, lėlę, knygą, begalę gerbėjų su kuriais noriai fotografuojasi ir dalina autografus. Šiuo metu gyva lėlytė yra aktorė, modelis ir dainininkė.
Nepaisant visų mergaitės laimėjimų ir pasiekimų, Wood'ų šeima gyvena mažame miestelyje, kuriame Eden tėtis turi fermą.
Pasak mamos, būdama penkerių mergaitė turėjo žymiai daugiau drabužių nei ji pati. Į penkiametės Eden konkursų aprangą buvo investuota apie 100 000 JAV dolerių.

Tačiau už gražių šypsenų ir puošnių apdarų slepiasi kita medalio pusė. 1996 metais, Amerikoje buvo nužudyta grožio karalienė JonBenet Ramsey. Mergaitė tuo metu buvo vos šešerių. Nuo to įvykio, kuriam laikui vaikų grožio konkursai buvo visiškai žlugę.

Štai keletas priežasčių, kodėl kai kuriems žmonėms, šie konkursai nepriimtini:


 • Dirbtinės plaukų sruogos;
 • Dirbtinės blakstienos;
 • Dirbtiniai dantys;
 • Dirbtinis įdegis;
 • Tona makiažo;
 • Striptizo šokėjų drabužiai.

  Reikėtų nepamiršti, kad po žodžiu "dirbtinės" slepiasi tikros, mažos mergaitės, kurių vaikystė tai nesibaigiantis realybės šou.
  Iki kito karto!
  Agota 
10 Komentarai