Bendravimas internetu

            Turbūt daugelis iš mūsų turime internetinių draugų. O ar pamenate, kaip su jais susipažinote? Turbūt anksčiau jus vienijo kažkoks dalykas... Galbūt kartu rašėte blogą, kūrėte diskusijų forumą ar Facebook puslapį? Dauguma perskaitę tuos keletą anksčiau paminėtų žodžių tikriausiai jau atpažino susipažinimo istoriją su savo internetiniais (Galbūt dabar jau ir realiais) draugais.
            Tačiau susirasti internetinių draugų galima ne vien tik kartu kažką kuriant virtualioje erdvėje. Egzistuoja daugybė įvairių puslapių, suteikiančių galimybę rasti savo bendraminčių ir susirašinėti su jais elektroniniais laiškais, bendrauti per „Skype“ ar bet kur kitur, kur tik sugalvosite ir norėsite jūs patys, vėliau tai taps tik susitarimo reikalu.
            Deja, bet tuose puslapiuose didžiausią dalį užsiregistravusiųjų užima užsieniečiai, tad jei nesate gabus kalboms, bus truputį sudėtingiau. Tačiau užsieniečių taip nuvertinti nereikia – dažnai jie būna daug draugiškesni už lietuvius, su jais gali pasikalbėti įvairiomis temomis, apie kurias užsiminti draugams realybėje galbūt net nenorėtum ar neišdrįstum. Aišku, nebūtina pradėti atvirauti apie save vos tik pasisveikinus, nes galite nukentėti, bet vėliau tiesiog suprasite, ką galima rašyti apie save, o ko ne.
            Na ir žinoma, bendraujant su užsieniečiais galima išmokti naujų kalbų!
Daugelis žmonių naudojasi štai šiais puslapiais, nurodytais žemiau. Įspėju, kad juose nėra begalybės lietuvių, todėl geriau viską rašykite tik anglų kalba.
            Pirmasis, „Interpals“, pirmą kartą reikalauja truputį laiko, jei norėsite parašyti išsamų aprašymą apie save ar nustatyti jums norimus paieškos kriterijus, kad rastumėte tobulą draugą, tačiau vėliau viskas klostosi žymiai greičiau – apsipratus viskas pasidaro visiškai įprasta ir nesudėtinga! Beje, šiame puslapyje yra labai patogus žinučių siuntimas. Na, toks jau yra daug kur, tačiau jums tiesiog nereikės perkrauti puslapio norint sužinoti, ar kažkas jums parašė – vos tik gavus pranešimą pamatysite žinučių kiekį prie skilties „Messages“.
            Antrasis, „Penpals now“ yra labai paprasto naudojimo – tiesiog pažymi amžiaus grupę, kuri tave domina, lytį (Jei nori) ir šalį (Taip pat, jei nori) ir tau pateikia daugybę aprašymų su elektroniniais paštais. Kas tau patinka – tam ir rašai. Beje, taip pat gali įkelti ir savo aprašymą.
            Šie puslapiai yra labai populiarūs, todėl yra daug šansų, jog labai greitai ir lengvai rasite naują geriausią draugą!
            Kaip bendrauti lietuviškai turbūt žinome visi – puikiai suprantame, kas gali įžeisti žmogų, kas labiau tiktų susipažinimo pradžiai ir t.t. Tiesą sakant, bendravimas anglų kalba visiškai nesiskiria nuo bendravimo lietuviškai – tikrai suprasite, kada reiktų vartoti mandagesnius žodžius (Pavyzdžiui, kalbant su suaugusiaisiais), o kada galima parašyti ir keletą draugiškų frazių. Žinoma, pokalbį, kaip ir lietuviškai, geriausia pradėti pasisveikinimu.
            Jei rašote elektroninį laišką pirmą kartą, tačiau būsimo draugo adresą gavote ne iš jo paties,  pasakykite, kur, kokiame puslapyje radote jo duomenis – tai taikoma www.penpalsnow.com, tačiau jei susirašinėjate per „Interpals“, tokių dalykų rašyti neverta. Taip pat jei bendraujate per „Interpals“, nebūtina daug rašyti apie save tuo atveju, jei esate sukūrę išsamų aprašymą. Tiesiog nevarkite – visi norintys mato jūsų profilį, todėl patys paskaitys, o jeigu kils kokių klausimų – paklaus. Geriau pasiteiraukite, kaip jie laikosi ar patys užduokite kokių jus dominančių klausimų, tarkim, apie šalį, kurioje jūsų būsimas draugas gyvena, tradicijas, šventes ar paprašykite parašyti keletą populiariausių frazių pašnekovo gimtąja kalba. Jeigu žmogus susidomės, galite parašyti kažką apie Lietuvą ar pamokyti jį šios kalbos. Beje, rašant elektroninį laišką galite parašyti keletą sakinių apie save, tačiau per daug taip pat nerekomenduojama  – žmogui tiesiog nusibos skaityti, o ir beje, kuo daugiau jam kils klausimų – tau dažniau ir daugiau jūs susirašinėsite.
            Daugelis baiminasi bendrauti ne su savo tautiečiais tik dėl to, jog bijo, kad jų anglų kalbos žinios yra per prastos susirašinėjimui. Nesijaudinkite, būna net tokių, kurie moka tik pasisveikinimus ir pagrindines frazes, tačiau labai nori susirasti draugų iš kitų šalių ir jiems sėkmingai pavyksta. O jūs turbūt mokate tikrai daugiau. Išsirinkite tinkamą draugą, kad jūsų anglų kalbos žinios būtų panašios. Ir beje, naudotis vertėjais bei žodynais niekas nedraudžia. Greit patys pastebėsite, kad nė nesustodami jau drąsiai rašysite ilgiausius angliškus laiškus be klaidų, o ką jau bekalbėti apie kylančius anglų kalbos pažymius!

16 Komentarai

 1. Banalu kaikuriose vietose ir aplamai cia rasoma apie svetaines o ne apie bendravima internetu. Dar vienas minusiukas, nerasyk centrine linija visur, pradzia t.y. izanga turi buti mano manymu necentruota. Dar kaikas, man nepatiko pabaiga, tiksliau jos net nebuvo, mano manymu. Nu bet kuriuo atveju linkiu tau sekmes rasyme juk visgi naujoke esi ir manau pramoksi daug ko.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Iš tikrųjų šiame įraše iš vis centrinio lygiavimo nebuvo, turbūt taip atrodo tik dėl naujų pastraipų pirmų eilučių :D
  Dėkui už patarimus! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. ah, atsiprasau tuomet, Irmina :)
  man siek tiek rezia aki toks lygiavimas taciau cia tik manoji nuomone

  AtsakytiPanaikinti
 4. "Daugelis baiminasi bendrauti ne su savo tautiečiais tik dėl to, jog bijo, kad jų anglų kalbos žinios yra per prastos susirašinėjimui. " :DDDDD prajuokinai cia. Gal daugelis bijo del to kad suzinoje ju adresa gali ir nesamoniu prirasyt but iskrypeliai o jei ir is kokios netoliese salies apiplest namus. Irasas nepatiko nes viskas taaaaaip nelogiska...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Įrašas geras .Viskas čia puiku ,sudomino ,jau seniai man reikėjo tokių svetainių :)
  Ir toliau rašyktokius gerus straipsnius

  AtsakytiPanaikinti
 6. Vadinasi reikės mažinti atitraukimą... :D

  Nežinau, dėl ko jūsų draugai ir pažįstami baiminasi (Gal būt iš vis nesibaimina?) bendrauti su užsieniečiais,tačiau mano draugų rate dažniausiai išgirstu pasiteisinimą, jog jų anglų kalbos žinios nėra pakankamai geros.
  O dėl to, kad nebūtų apiplėšimų - bendraukit su užsieniečiais iš kitų žemynų :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. būtum gera reklamos agentė, nes db į šiais svetaines grandinėm plūs paaugliai. :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Hmm... Keista. Kodel toks mazas sriftas? Negi tu kopijavai? Perziurejau kitus straipsnius - sriftas ir raides zymiai didesni uz tavo. Ka gi. Nauja rasyoja atejo, o jau kopijuoja...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonime, nuo ko ji kopijuoja? :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. Šį straipsnį rašiau atrankai į rašytojas, o ten buvo reikalauta viską pateikti MS Word programa.Turbūt žinot, jog ten numatytasis šriftas yra Calibri, o TD bloge - Arial, o jų dydžiai skirtingi. Kad ir kaip bandžiau suvienodinti su kitais blog'e rašomais straipsniais, deja, nelabai pavyko. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kokie bjaurūs man tie žmonės, kurie tik ir ieško prie ko prikibt. Nekalbu apie tuos, kurie išsako argumentuotas pastabas. O pats straipsnis man patiko. Pateiktos dvi svetainės ir apie kiekvieną pakomentuota kur kas kaip. Aišku, visada visiems yra kur tobulėti :)

  http://gabijasun.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 12. O man straipsnis kaip tik labai patiko! Buvo tikrai įdomu skaityti. Apie vieną svetainę žinojau seniau, bet apie kitą išgirdau tik dabar, todėl straipsnis davė naudos. O šriftas ir lygiuotės man taip pat netrukdė skaityti, o tai reiškia, jog viskas buvo gerai. :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Visų pirma, skaitytoją turi patraukti straipsnis. Jsi turi būti vizualiai išvaizdus, intriguojančia ar įdomi, orginalia antrašte. Trūksta paveikslėlių, išskirtų antraščių. Rinkis lygiuotę, kurioje abu kraštai tampa lygūs. IR lietuviškai ne blogas, o tinklaraštis, visas tinklaraštininkų lietuvių pasaulis šią klaidą daro. ;D

  AtsakytiPanaikinti
 14. Buvo gana nuobodu skaityti: pirma, tai nepanaudojai jokios vizualios informacijos; antra, kai kurie patarimai tikrai gana vaikiški ir neapgalvoti (bent man taip pasirodė); trečia, tekstas neišraiškingas, vienodas, nėra eilučių išskirstymo ir manau, kad galėjai apibūdinti dar kelis puslapius... Man labai patinka šitas: http://www.studentsoftheworld.info :) Jų tikrai yra nemažai!

  Sėkmės tobulėjant, tikiuosi, kad bent kiek padėjau!

  AtsakytiPanaikinti