Įdomūs istoriniai faktai


Retas žmogus, kuris nuoširdžiai gali pasakyti, jog pasaulio istorija ir tai, kas vyko ankščiau - jam įdomu. Galbūt ir tu nesi didelė istorijos pamokų mėgėja, bet juk čia - ne istorijos pamoka. Praeityje yra įvykę tikrai įdomių ir dėmesį patraukiančių dalykų. Tuoj pat tuo įsitikinsi!

Eifelio bokšto grožio ir patvarumo paslaptys
Garsusis Paryžiaus simbolis ir pasididžiavimas - Eifelio bokštas perdažomas kas septynerius metus, norint apsaugoti jį nuo rūdžių. Tam prireikia net 25 dažytojų, kurie net 15 mėnesių dažo Eifelio bokštą ir tam sunaudoja iki 1500 dažų teptukų. Taip pat šis pastatas esant kaitriai saulei šiek tiek pakrypsta, kadangi ta pusė, į kurią kaitina saulė, truputį išsiplečia. Šiam pastatui reikia daug priežiūros, be kurios Eifelio bokštas jau senai būtų virtęs senu, nereikalingu, aprūdijusiu geležiniu šlamštu. Toks Paryžiui ir jo turistams jis nebūtų reikalingas.


Gražioji ir dailioji, tačiau "geležinę" ranką turėjusi Elžbieta I
Neteisingas tas, kuris teigia, jog ankščiau moterys turėjo daug mažiau drabužių. Faktas yra tas, kad praeityje moterys per dieną persirengdavo ne vieną ir ne du kartus! Pusryčiams, pietums ir vakarienei buvo skiriami vis kitokie drabužiai. O kur dar susitikimai, pokyliai ir pan. Kuomet 1762 metais mirė pati Rusijos imperatorė Elžbieta I, jos spintose buvo net penkiolika tūkstančių suknelių!

Keletas įdomių faktų, kurių nežinojai apie Leonardą Da Vinčį:
Leonardas užtruko 10 metų, kol nupiešė Monos Lizos lūpas. Jis neturėjo nei žmonos, nei vaikų. Jo laikais popierius buvo labai brangus ir buvo sunku jo gauti, todėl jis prirašydavo kiekvieną lapą, rašė itin smulkiai, kartais net tekstą ant teksto. Da Vinčis buvo vegetaras. Jis įsibraudavo į kapines ir vogdavo žmonių kūnus, kad galėtų studijuoti žmogaus anatomiją."Žadintojo" profesija
Kol dar nebuvo išrasti žadintuvai, pasaulyje gyvavo "žadintojo" profesija. Juo būdavo žmogus, kuris privalėdavo nustatytu laiku eiti per gatvę pas savo klientus ir barškindavo jiems į langus tol, kol jie pabusdavo. Sakyčiau, gana rizikinga profesija, mat iš miego pažadintas žmogus gali netyčia paleisti į "žadintoją" iš šlepetės! Šis profesija gyvavo iki praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio.


Kodėl žmonės pradėjo piešti?
Pamiršk visas teorijas, kurias girdėjai ankščiau, kad žmonės ant uolų piešė tam, kad pavaizduotų savo gyvenimą ar kasdienybę. Išaiškėjo, kad piešiniai olose - žmonių protiniai vaizdiniai (haliucinacijos). Ant plokščios erdvės perteikiama tai, kas gimsta galvoje. Kai tik pradedi piešti kažką nematyto, visiškai iš savo fantazijos - gali būti, jog esi transo būsenoje. Kai tik žmonės tai suprato, pasaulyje atsirado daug fantazijos išreiškimo būdų - menas, dizainas, filmai, televizija ir kt.

Galilėjus buvo tikras kietakaktis!
Nors pats Galileo Galilėjus vaizduojamas ir traktuojamas kaip geraširdis senukas, iš tiesų jis buvo priekabus intelektualas. Jis išjuokdavo kiekvieną, kuris nesutikdavo su jo nuomone. Jis naudojo tokius žodžius kaip: "kvailelis", "nesveikas durnelis", "niekingas debilas". Dar vienas įrodymas, kad išvaizda apgauna ir protingas žmogus ne visada būna geras žmogus ir ne visada supranta savo elgesį.Argi tai nestebina? Ir nesuprantu kodėl tokių faktų reikia ieškoti ir knistis giliai, kad sužinotum? Juk tai įdomu, tai įkvepia, skatina domėtis ir kurti kažką naujo. Visi šie faktai ir kitos linksmos ir įspūdingos istorijos turėtų būtų publikuojamos, platinamos ir žinomos. Na, dabar tu jau šiek tiek praplėtei savo akiratį ir kai kurie faktai, kurie tave nuoširdžiai pribloškė ir sudomino, išliks ilgam.

8 Komentarai

 1. Galima šaltinį sužinot? Nes faktai pasirodė įdomūs, bet įdomu ir tai, kiek tame tiesos. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 2. http://netiketa.weebly.com/index.html ir http://www.sekmestechnologija.lt/category/idomus-istorijos-faktai/ .

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis puikus ir tikrai informatyvus, bet turiu pastebėjimą ateičiai: žodis "nesu" rašomas su viena "e" reide. Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man labai patiko straipsnis, gerai padirbėta, Dovile! Nei vieno fakto iki šiol nežinojau, bet ačiū, kad apšvietei mane. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Vau vau vau!! Dovile tu tiesiog tokia tobula! turi menines sielos, tikrai tikrai gerai bei puikiai parasiai. Man niekur nebuvo matyti bei girdeti sie faktai! dekavoju, visi 3 mygtukai apacioja esantys apacioje paspausti jau!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Gerai padirbėjai, bet Galilėjaus laikais nebuvo žodžio ,,Debilas" :D

  AtsakytiPanaikinti