Kolekcionavimas

Tikrai esi girdėjusi apie kolekcionavimą - besaikį vienokių ar kitokių dalykų rinkimą. Kolekcija - ne verslas, o aistra. Kai atsiranda noras kažką kolekcionuoti, kartu atsiranda ir suvokimas, kad kai kurie daiktai tau yra svarbūs, labai patinka ir tu nori jų turėti daugiau ir daugiau. Bet kartais atsiranda maža problemėlė: noriu kolekcionuoti, bet dar nežinau ką... Padėsiu jums susitvarkyti su šia dvejone, pateikdama pasiūlymų, ką galėtumei kolekcionuoti. Atmeskim pašto ženklus ir monetas... Tai jau atsibodę. Imkim šviežieną:

Atvirukai. Vienas iš pačių įdomiausių kolekcionavimo daiktų. Atvirukai visada keičiasi, jų yra pačių įvairiausių ir tiek rūšių, kad viena pati neaprėpsi. O ir panaudoti juos galėsi bet kada, kai tik pabos kolekcionuoti - galėsi išsiųsti artimiesiems ir draugams švenčių proga. O kaip smagu jais mainytis su kitais deltiologistais (taip vadinami atvirukų kolekcionieriai)!Lėlės. O kodėl gi nepradėjus rinkti lėlių? Nesvarbu, kad tai gana vaikiška, tačiau tu nebūtinai turi jausti norą tas lėles perrengti ir su jomis žaisti. Tiesiog pirkti lėles tam, kad pilnėtų tavo kolekcija. Tai nebūtinai turi būti rankom siūtos lėlės. Gali kolekcionuoti tas, kurios guli dabartinėse parduotuvių lentynose. Nors lėlių kolekcionavimo rūšių yra daug ir jų kolekcionuotojų dar daugiau - kertu lažybų, kad nežinojai, jog lėlių rinkėjai vadinami plangonologistais.Pliušiniai meškiukai. Tos, kurios dar nenori atsisveikinti su šitais vaikystę primenančiais, mielais, švelniais žaislais, gali pradėti juos kaupti palėpėje ir jų neišmesti. Kaip tik, kiekvienas "meškis" suteiks jaukumo, švelnumo ir gerų emocijų. O dar, įsivaizduok, kaip gera būtų įgriūti į šūsnį baltų, rudų, rožinių meškiukų... Pasaka. O jei žaisliukai nusibos arba nebeturėsi kur jų laikyti, galėsi padaryti pliušinukų akciją ir išdalinti juos vaikų namų gyventojams ar šiaip vaikams.


Komiksai ir knygos. Panapiktagrafistai - šis sudėtingas pavadinimas, kurį skaičiau triskart, kol ištariau normaliai, reiškia tik komiksų kolekcionuotojus. Gali rinkti ne tik komiskų knygutes. Kaupti įdomu ir knygas ir paprastus žurnalus, kuriuos paprastai nusiperki paskaityti. Tai labai įdomu ir vertinga. Vienas dalykas, kad lavini savo skaitymo įgūdžius, fantaziją, rašybą ir turtini savo iškalbą, kitas dalykas - seniai skaitytos knygos ar komiksai po kelerių metų tampa vėl įdomūs.


Gėlių herbariumai. Gėlės... Jos tokios nuostabios ne tik išvaizda, bet ir kvapu. Tačiau tokio gležno dalykėlio kaip gėlė - ilgai su savimi nepalaikysi. Ji nuvysta ir grožis išblėsta. Bet yra vienas bet. Visada galima pradėti kurti savo gėlių herbariumą. Tai knygose suspaustos ir išdžiovintos gėlės, jų žiedlapiai ir lapai. Dažniausiai yra renkamos laukų ir pievų gėlytės, kadangi jos smulkios. Smagus užsiėmimas, plius - ilgiau pabūsi gryname ore. Džiovintos gėlės praverčia gaminant rankų darbo atvirukus!


Iškarpos. Turbūt pameni tuos pradinukų laikus, kai buvo labai populiaru rinkti žvaigždžių iškarpas iš žurnalų ir laikraščių. O kur dar plakatų kolekcijos... Šitą vadinamąją „aistrą“ galima atnaujinti renkant ne žvaigždžių veidus, o dalykus, kuriuos taip pat gali rasti žurnaluose. Vorų, kirmėlių, driežų, paukščių ir bet ko kito, kas tau patinka iškarpos - smagus kolekcionavimo būdas. Ant sąsiuvinių viršelių, į kuriuos kasdien rašai mokykloje, kartais būna mielų kačiukų arba gražių sportinių mašinų - juos taip pat gali išsikirpti ir dėti prie kolekcijos.Tavo pačios piešiniai. Kai kuriems žmonėms baltai ir nekaltai pavydžiu, kai jie pasiknisę stalčiuose atranda ir man parodo savo piešinį, piešta prieš maždaug 8-9 metus. Kai kurie tai daro natūraliai - kolekcionuoja savo piešinius patys to nesuvokdami. Kuo ankščiau pradėsi, tuo smagiau bus pasižiūrėti į juos pralėkus keleriems metams. Kažką nupieši - sek į papkę ir kišk į stalčių, kur saugu. Ir pačiai bus smagu, ir užsiimsi kolekcionavimu. Visai nesvarbu, ar turi dailininkės ranką ar tiesiog teplioji popieriaus lape - piešinys yra tavo, tai svarbiausia. Žinoma, gali pasirinkti ir vieną temą piešiniams, pavyzdžiui: portretai, akys, gyvūnai, gėlės ir pan.

Pieštukai ir parkeriai. Kas mažai kainuoja, tačiau jų yra visokių formų ir spalvų? Pieštukai. Įvairiausių dydžių ir spalvų pieštukai tiesiog traukia akį parduotuvėje. Jeigu niekada nesusimąstei apie šių daiktų kolekcionavimą, tai tu esi normali, nes ir aš nebūčiau apie tai pagalvojus, nors tai yra gan elementaru. Jų galima prisirinkti tiek daug ir tokių įvairių, kad net akys raibsta. O jeigu kas, jais lengva atsikratyti - nusibodusius visada gali išdalinti draugams.Nagų lako buteliukai. Mes, mergaitės, negalim ramiai praeiti pro lentynas, kai iš ten žaviai blizga ir "mojuodami" artyn kviečia nagų lako buteliukai. Tai kodėl viso to nepaversti viena ir didele kolekcija? O kur dar visi manikiūrai, kuriuos galėsi pasidaryti turėdama visas paletės spalvas ir atspalvius? Abipusė nauda, tik skriauda kišenėj. Patariu neskubėti susipirkti visų spalvų iškart ir stengtis ieškoti kuo įvairesnių buteliukų. Grynai mergaitiškas reikalas.


O kurgi dar dėlionės, „skarbonkės“ nuo limonado, skulptūrėlės, kortos, lipdukai nuo bananų, plaukų gumytės, žaisliukai iš „Kinderių“ ir visokie kitokie niekučiai, kurie gali virsti nuostabia kolekcija! Tai ne tik laisvalaikio leidimas, tai kažkas, ką daryti malonu. Kodėl žmonės imasi kolekcionuoti - kiekvieno asmeninis reikalas ir priežastys. Tačiau jei nuspręsi kažką kolekcionuoti, žinok, kad esi tokia ne viena ir drąsiai tai daryk. Sėkmės pasirinkimuose ir rinkimuose!

10 Komentarai

 1. Užsiiminėju postcrossing'u tai kolekcionuoju atvirlaiskius (:

  AtsakytiPanaikinti
 2. Toks afigienas straipsnis, kad tiesiog dedu stambų ir didelį + !
  Susidomėjau kolekcionavimu ir pagalvojau, ar yra toks dalykas, kaip žiebtuvėlių kolekcionavimas..?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Simona Vanagaitė- Yra, mano mama kolekcionuoja :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Yra, aš pati kolekcionuoju žiebtuvėlius. Xddd

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai patiko! Ačiū.:)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai patiko ! Aš kolekcionuoju nuo Tymbark butelių kamštelius (juose būna parašyti žodžiai), laimės sausainių popierėlius.

  AtsakytiPanaikinti
 7. panašus straipsnis jau buvo:)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Suprantu, kad buvo, tačiau aš pasiūliau kažką naujo. Argi tai blogai? :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Labai įdomu buvo. Pati anksčiau kolekcionavau lipdukus :D. Matosi, kad stengeisi rašydama straipsnį, daug darbo įdėta :) puiku

  AtsakytiPanaikinti