„Tumblr“ platforma - naudinga ar žalinga?Gyvename tikrai moderniame amžiuje, kai paauglio, nežinančio, kas yra „Facebookas“, „Twitteris“ ar „Instagramas“ nei su žiburiu (o gal tiksliau būtų sakyti flaslightu?) nerasi. Šių tinklų veikimo principai bei funkcijos aiškiai suprantamos visiems, bent minimaliai gebantiems naudotis kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu.Viskas, ką turi daryti tvirtai prisiekęs socialinių tinklapių vartotojas - tiesiog dalintis geriausiomis savo 


gyvenimo akimirkomis su šimtais „draugų“ bei sekėjų; rūpintis, kad nuotraukose atrodytų lyg katik iš dangaus nužengęs („Victoria's Secret“) angelas; skelbti, kokiuose beprotiškuose vakarėliuose dalyvavo bei kokį įmantrų ir, žinoma, brangų patiekalą šiandien valgė pietums. Visi tokio pobūdžio socialiniai tinklapiai tesukuria gražią iliuziją apie žmogaus gyvenimą, kuri, deja, toli gražu neatitinka realybės. Dažnai pasitaiko atvejų, kai, rodos, idealų gyvenimą turintis paauglys, dieną savo „Facebook“ profilyje publikavęs selfie papūstomis lūpytėmis bei puokšte gėlių rankose, vakare „Tumblr“ dalinasi liūdnomis frazėmis ar netgi užuominomis apie savęs žalojimą. Taip jau nutinka, kad visi, dieną nuo visuomenės slėpę savo tamsiąsias puses, vakarais priešais kompiuterių ekranus virsta vienišais, tačiau bent jau sau atvirais romantikais.

Taigi, sveiki atvykę į „Tumblr“, magišką virtualų pasaulį, kuriame net ir aukščiausio lygio barbės nusivalo makiažą, o turtingiausi kenai nuošaly palieka savo „mersus“. 


Paprastesniais žodžiais, „Tumblr“ - tai blog'inimo platforma, paremta reblog'inimo principu, nedidelės apimties įrašais, nuotraukomis bei įvairiausiais paveikslėlais. Norint valdyti pavydėtiną blogą visai nebūtini nepriekaištingi rašymo ar fotografijos įgūdžiai, tereikia bent šiek tiek kūrybingumo. Eiliniam vartotojui toli gražu nebūtina kelti savo kurtos medžiagos, užtenka pasinerti į beribį, tikrai beribį naujienų srautą bei reblog mygtuko pagalba spręsti, kas labiausiai tiks jo asmeniniam tinklaraščiui. Štai ir atskleista didžioji „Tumblr“ populiarumo paslaptis - blog'inti dar niekada nebuvo taip paprasta! Tinklaraščio turinį gali sudaryti praktiškai bet kas, pradedant nuo mielų kačiukų, baigiant pornografiniu turiniu. Čia leidžiama viskas! Daugumai nesinaudojančių „Tumblr“ sunkiai suvokiama, ką ten galima veikti, o ypač dieną iš dienos. Tikslų atsakymą į šį klausimą įmanoma gauti tik vienu keliu - susikurti paskyrą bei išbandyti viską patiems. Kaip ir kiekvienas socialinis tinklapis, „Tumblr“ platforma turi savų pliusų ir minusų, viskas priklauso nuo to, kokiems tikslams naudosi savo paskyrą. Trumpiau ir aiškiau - viskas priklauso nuo tavęs

Tumblr pliusai 

Geriausia vieta ieškantiems įkvėpimo


Nesvarbu, ar ieškai motyvacijos sveikam gyvenimo būdui palaikyti, ar originalių stiliaus idėjų ateinančiam sezonui,o galbūt tiesiog minčių savo naujam meniniam šedevrui, „Tumblr“ - tai vieta, kuri įkvėpia praktiškai bet kam. Žiūrint į tūkstančius paveikslėlių, vaizduojančių vietas, kuriose svajoji apsilankyti, žmones, į kuriuos lygiuojiesi bei daiktus, kuriuos trokšti turėti - tiesiog negali toliau sukti kompiuterio pelytės žemyn nesusismąsčius. O juk kiekvienas didis darbas ir prasideda nuo svajonės. Ji - tarsi pamatas, kuris privalo būti užtikrintai tvirtas, nes priešingu atveju - viskas sugrius. „Tumblr“ - tai išties didelis veiksnys, įtakojantis svajonių išsipildymą, nes būtent šis portalas ir padeda pastatyti mano jau minėta tvirtą pamatą. Štai, pavyzdžiui, nuotrauką, rastą naujienų sraute, kurioje nuoširdžiai šypsosi neformalų stilių propoguojanti panelė, pradžiai užtektų atsispausdinti ir užsiklijuoti ant sienos, tiesiai prieš akis. Šis žingsnis galbūt ir nenupirks tau naujų drabužių bei nepakeis plaukų spalvos, tačiau kasdien vis labiau įtikins, kad reikia spjauti ant visuomenės nustatytų grožio standartų ir atrodyti taip, kaip atrodyti nori pati. Aišku, seka dar milijonas didesnių ir mažesnių žingsnelių išsvajotųjų pokyčių link, tačiau, kai kasdien keliantis ir einant miegoti esi priverstas matyti savo svajonę - taip lengvai nepasiduosi. Galiausiai, praėjus ilgesniam ar trumpesniam laiko tarpui, nuotrauka reikalinga nebebus, nes žinosi, kad mergina, kurią matai veidrodyje, atrodo kurkas geriau, nei ta ant sienos. Ir tai tik vienas paprastas pavyzdys, kaip gali įkvėpti „Tumblr“!


Galimybė susikurti savo unikalią asmeninę erdvę (na ir kas, kad virtualią?)Visiems be išimčių norisi turėti kažką tokio, kas priklausytų tik mums. Vietą, kurioje galėtume bent trumpam atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, ar pasislėpti, kai, rodos, aplinkui griūva visas pasaulis bei žinoti, kad čia - saugu. Jeigu asmeniniu kambariu tenka dalintis su kitu šeimos nariu, o daugiabučių rajonas nesudaro tinkamų sąlygų romantiškam sodeliui, „Tumblr“ - puiki alternatyva. Milijonai paauglių iš viso pasaulio šiame socialiniame tinkle gali pailsėti nuo viešai demonstruojamo savęs bei atrasti tą tikrąjį. Kaip? Tiesiog reikia susikurti aplinką, kurioje neegzistuotų jokie suvaržymai reikšti mintis bei nekankintų bjaurus klausimas - „ką pagalvos kiti?“. Mama neleidžia kambario sienų apsiklijuoti tavo mėgiamų įžymybių plakatais, nes tai nepatiks tetulei ir dėdulei, kurie čia apsilanko kartą per porą metų? Na ir puiku, asmeniniame „Tumblr“ blog'e niekas, tikrai niekas neuždraus publikuoti tai, kas daro tave laimingu. Karts nuo karto (o gal ir kasdien?) norisi brūkštelti į dienoraštį vieną kitą įdomią mintį, tačiau įkyrusis mažasis broliukas tuoj pat visą šį sąmojį suseks, išaiškins ir pasidalins su likusiais šeimos nariais? „Tumblr“ parašytos mintys niekur nedings ir nepasieks žmonių, kuriems nederėtų to skaityti, jei tik nenorėsi. Na, o jeigu išvis nesidalinsi blog'o nuoroda, didelė tikimybė, kad tavo slapčiausių minčių ir išgyvenimų iš pažįstamų rato nesužinos niekas. Savo asmeninį tinklaraštį galima nudažyti bet kokiomis spalvomis, tiesiogine ir netiesiogine šių žodžių prasme, taip ir sukuriamas tas išsvajotasis savitumas bei privatumas. Gyvenime nevisada viskas išeina taip, kaip nori, visi turime daugiau ar mažiau problemų, tačiau asmeninėje „Tumblr“ paskyroje laukia vien didelis gėris. 


Puikūs šansai įsilieti į mėgstamų žmonių ar dalykų fanų bazes


Ne, „Tumblr“ nėra portalas, kuriame lankosi tik nuo pasaulio norintys atsiskirti individai, kaip iš pradžių gali pasirodyti. Čia susirenka tikrai be galo įvairūs žmonės su tikrai be galo įvairiais pomėgiais ir tų pomėgių dėka atranda vieni kitus. Juk išties labai geras jausmas, kai randi žmogų, gyvenantį kitame pasaulio krašte, tačiau besidomintį tais pačiais dalykais, kaip ir tu. Visada įdomu su bendraminčiais padiskutuoti, „pasverti“ nuomones bei galbūt netgi sužinoti kažką naujo. O jeigu tokių žmonių būtų ne vienas, ne du, o šimtai ir tūkstančiai? Gera žinia visiems, pamišusiems dėl kokios nors knygų serijos, mistinio serialo ar populiarios dainininkės, „Tumblr“ fanų bazių - devynios galybės, ir pačių įvairiausių, tereikia paieškoti. „Tumblr“ naudotojai kuria ne tik asmeninio pobūdžio blog'us, bet ir teminius, pritaikytus visiems, suinteresuotiems pasirinkta tema. Sunku nupasakoti, koks nuostabus jausmas, kai randi aktyvų tinklaraštį, kuriame talpinama daug daug medžiagos apie tavo mėgstamiausią grupę. Nė nepastebi, kaip įsilieji į diskusijas komentaruose bei rašai tinklaraščio įkūrėjui asmeninę žinutę, jog nori susipažinti. Dar šauniau yra tai, kad tokį blog'ą gali sukurti ir pats, o tuomet telieka rinkti informaciją bei pildyti pildyti ir dar kartą pildyti, nes apie tikrai mėgstamą dalyką jos niekada nebus per daug!

Tumblr minusai

Smarkiai propoguojama lieknėjimo manija Graži mergina - labai liekna mergina, ir ne kitaip. Jeigu „Facebooke“ didžiausiais panelių privalumais laikomi didelė krūtinė bei riestas užpakaliukas, tai užkietėję „tumbaholikai“ į šiuos dalykus praktiškai nekreipia dėmesio. Kur kas svarbesni čia yra išsišokę raktikauliai, klubų kaulai bei svarbiausia ir labiausiai paplitusi lieknėjimo maniakių tendencija - garsusis tarpas tarp šlaunų (kuo didesnis, tuo geresnis). Viso šio naujojo „grožio kulto“ priežastis niekada nebus iki galo aiški, bet daugiausia įtakos tam turėjo, manoma, lieknučiai, tiesiog perkarę, tačiau visada pribloškiamai atrodantys modeliai. Iš pažiūros, atrodo, kas čia tokio, jeigu panelės tiesiog nori padailinti savo figūrą? Deja, tai palaipsniui tampa liga, su kuria jaunoms merginoms tenka ilgai ir sunkiai kovoti bei toli gražu ne visos išsikapsto. Tiksliau, tai kova su pačia savimi, nes nuo valgymo sutrikimų kenčiančių merginų viduje dažnai kunkuliuoja dvi asmenybės, viena - norinti pasveikti, o kita - numesti dar daugiau svorio. Kaip manote, kuri pusė laimės, jeigu vos įsijungusi mėgstamą socialinį tinklapį mergina pamatys devynias galybes idealizuojamų skeletų? 

Idealizuojama savižudybė bei savęs žalojimas


Pasaulyje yra daug paauglių, kenčiančių nuo depresijos, patyčių, įvairių priklausomybių, gyvenančių asocialiose šeimose bei turinčių panašaus tipo sutrikimų. Visa tai veda prie savęs žalojimo ar netgi savižudybės, kuri yra didžiulė socialinė problema. Daugybė į savižudybę linkusių paauglių apie tai drįsta prabilti tik „Tumblr“, kur gali laisvai dalintis nuotraukomis bei frazėmis, nusakančiomis jų būklę, su bendraamžiais, patyrusiais panašių išgyvenimų. Paaugliai - be galo geri aktoriai, puikiai gebantys rytais apsišarvuoti dirbtine šypsena bei ja nuo smalsių aplinkinių žvilgsnių gintis kone ištisą dieną. „Man viskas gerai“ - populiariausias melas, kartojamas visą laiką ir visiems, kol galiausiai prieinama iki to, kad „Tumblr“ tampa vienintele vieta, kur drįstama nusiimti laimingų žmonių kaukes. Tačiau baisiausia yra tai, kad visi šie dalykai... idealizuojami. Tai tarytum tikro romantiko, suaugusio, nepriklausomo žmogaus bruožai, kurie kažkokiu būdu kitiems atrodo patrauklūs. Dabar savižudybė - savotiška meno forma, o riešus „puošiantys“ randai - tendencija. Susidaro įspūdis, kad būti sveikam ir džiaugtis gyvenimu - išėję iš mados.

Neigiamą įtaką darantis „Tumblr mergaitės“ įvaizdis

„Oho, ši mergina atrodo lyg iš „Tumblr...“ - tokių nominacijų karts nuo karto sulaukia neeilinės praeivės gatvėje, arba tiesiog interneto platybėse populiarios merginos. Kyla klausimas, kokia gi vis dėlto yra ta išsvajotoji „Tumblr“ mergaitė? Pavadinkime ją Ana ir skubėkime susipažinti.
Ana aukšta ir pavydėtinai liekna, neturinti ypatingų moteriškų privalumų. Merginos oda šviesi, kiek išblyškusi, tai suteikia jai daugiau paslaptingumo. Anos plaukai natūralių žemės spalvų, ilgi, tačiau kiek išsitaršę, demonstruojantys pašėlusį jos gyvenimo būdą. Antakiai - labai svarbi įvaizdžio detalė. Ana juos turi ryškius, tvarkingus, tačiau ne dirbtinai, neatrodo lyg katik iš salono. Didžiausias Anos privalumas - didelės ir be galo išraiškingos akys, dažniausiai spinduliuojančios, deja, liūdnomis emocijomis. Ši mergina kosmetikos priemonių praktiškai nenaudoja, juk ji stulbinamai atrodo ir natūrali. Tiesa, padūmavūsių akių makiažas nesiskaito, su juo „Tumblr“ herojė, galima sakyti, gimusi. Anos veidą puošia ryškūs skruostikauliai, ilgas ir plonas kaklas užsibaigia įspūdingais raktikauliais. Laisvi, patogūs, tačiau ryškūs, originalūs ir stilingi drabužiai puikiai tinka prie itin plono Anos kūno sudėjimo. Marškinėlius puošia kokios nors, dažniausiai, roko grupės pavadinimas ir emblema, o siaurutės kelnės aukštu liemeniu arba trumpas klastuotas sijonukas tik dar labiau pabrėžia ilgas bei neįprastai plonas Anos kojas. Visą šį įvaizdį tituluoja kone svarbiausia detalė - nepaprastai stilingi batai, pradedant sportbačiais, baigiant aukštakulniais, nes Ana visus juos padaro patraukliais. Kaip bebūtų keista, merginos apranga, pasirodo, toli gražu nereikalauja daug pinigų, juk Ana tokia kūrybinga, jog sugeba savo garderobe puikiai pritaikyti, galima sakyti, šiukšles, rastas visuomenės apleistuose skudurynuose. 
Atrodo, nieko čia blogo, juk graži išorė dažnai tapatinama su gražia siela, o ypač, kai šio tipo mergina nėra blizgučių, soliariumų bei padirbinių auka. Na gerai, einam toliau. 


Ana toli gražu nėra laiminga paauglė. Jos kaulėta figūra - ne genų, o ilgo badavimo rezultatas. Ji kenčia nuo valgymo sutrikimų, tačiau dabartinė figūra juk verta šios kainos. Ana nenešioja palaidinių trumpomis rankovėmis, nes slepia savo randuotas venas. Dienomis ji atrodo laiminga, arba bent jau mažiau liūdna nei vakarais, kai su ašaromis bei peiliuku rankose žiūri į savo atvaizdą veidrodyje. Vis ryškėja depresijos simptomai, kuriuos galėjo įtakoti palaidas Anos gyvenimo būdas. Mokyklos ji nekenčia, pamokos bei pažymiai merginai nerūpi, visas gyvenimas juk prasideda mokyklą pabaigus. Vietoj pietų - kava ir cigaretės, jau seniai tapusios Anos kasdienybe. Vakarais laukia kur kas didesnis išbandymas jaunos merginos sveikatai - alkoholis bei narkotinės medžiagos, neretai perduozojamos. Anos santykiai su tėvais beviltiški, namie artimų ji neturi, tik draugų rate ir, žinoma, „Tumblr“ ji gali pajausti kažką panašaus į laimę. 
Šios „herojės“ gyvenimas daugumai gali pasirodyti pasibaisėtinas, ir nebūtų čia kuo stebėtis, tačiau „Tumblr“ ji - daugybės paauglių idealas. Maištinga siela, individuali asmenybė, nepaklusni romantikė, gyvenanti tik šia diena ir visiškai negalvojanti apie savo ateitį. Puikus pavyzdys jaunoms merginoms, ar ne? 
Apibendrinant, galima pasakyti, jog nepaisant visų minusų, „Tumblr“ yra tikrai puikus bei naudingas socialinis tinklapis, tačiau, nepaisant ir visų pliusų, čia tyko nemažai pavojų, kaip ir, beje, visame internete. Bet vis dėlto, susikurti paskyrą ir pabandyti visa tai išgyventi savo kailiu verta be išimčių kiekvienam, nes kiekvienas „Tumblr“ atranda vis kažką naujo ir kitokio. 

14 Komentarai

 1. Labai šaunus straipsnis, tik galėtum gale prideti tau patinkančuų blog'ų sąrašėlį. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tereseee, tu turi rasymo dovana! Priesingai mei kitos merginos, tau nereikia.informacijos internete, kopijuoti kazkokiu tai testu, pasitelkus visa "orginaluma" nukopijuoti teksto eame, siek tiek pakeitus zodzius. Zmogus,kuris siekia ateityje kazko, kas susije su zurnalistika (tu), turi moketi pqrasyti is galvos, parasyti IS SAVES. Turi TAI ir, apskritqi, man pqtinka tavo siek tiek ciniska puse, atsiskleidzianti straipsniuose. Sake kazkada viena mergina is TD, kad ilgai rasai viena straipsni. Bet juk kokybe svarbiau, nei kiekybe! Tik klaidu darai nemazai, del ju tobuleti dar daug kur. Bet siaip - turi ta cinkeli, kurio siaip neissiugdysina, nori rasyti, o buna, kad gali. Tuir noei, ir, svarbiausia, gali. Sekmes tobulejant, laaabai patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Iš kur pas tave toks didelis talentas? Tu privertei mane neatitraukti savo akių nuo straipsnio. Tema pasirinkai labai gerai, nes man atrodo, kad dar nesu skaičiusi straipsnių apie tumblr. Jetau, šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū už naudingą straipsnį. ♥
  Daugiau tokių! Pagaliau detaliai sužinojau kas yra Tumblr ir kodėl jis toks populiarus. Šaunuolė! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. ... tikrai, tai vienas iš geriausių,skaitytų mano straipsnių ...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū ačiū ir dar kartą ačiū už tokius komentarus, jie tikrai man reiškia be proto daug. ♥
  Beata - buvo tokia mintis, bet vėliau pagalvojau, kad man patinkantys blogai kitiems gali ir nepatikti, plius nuklysčiau į asmeniškumus, o baigtųsi tuo,kad pareklamuočiau ir savąjį:D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Woow, man irgi taaaaip patiko!! Šaunuolė, Terese, tiesiog šaunuolė!!!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Iš pradžių, kai pamačiau tavo straipsnio apimtį, pamaniau, neskaitysiu, bet kai vis dėlto pradėjau skaityt, išties įtraukė ir, jei atvirai, likau sužavėta puikiu minčių dėstymu, vaizdingais posakiais ("išsireiškimais"). Nerealus straipsnis. Man labai patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Gerai dėstai mintis, bet jau klaidų tai vajė vajė..

  AtsakytiPanaikinti
 10. odieve sėdžiu apšalus VISKAS ABSOLIUČIAI VISKAS atitiko, tai ką aš galvoju
  man patiko kaip apibudinai tą vintaž grundž merginą
  na tiksliau viskas patiko.
  man patinka tavo rašymo stilius.

  +ppl folov mn fab tumblr http://parafinas.tumblr.com/

  +3 reakcijos!

  AtsakytiPanaikinti
 11. ačiūū dar kartą ♥
  Goda - kaip faina, kad atitiko apie tą merginą, nes galvojau, kad aš tik viena išsigalvoju tokias nesąmones:D be to, pafollowinau tave:p
  Anonime - jeigu kalbi apie gramatikos klaidas, parašyk, taisysiuos!:)

  AtsakytiPanaikinti