„Selfie" ir „Wefie mada!


Žodį „selfie" tikriausiai žino visi. Taip vadinamas žmogaus autoportretas, kurį dažniausiai daro mobiliuoju telefonu prieš veidrodį, arba tiesiog ištiesus ranką prieš save. Tarp jaunimo „selfie" yra labai populiaru. Paaugliai save fotografuoja, ką veikia, kaip atrodo ar kur yra, o nuotraukas dažniausiai platina populiariuose internetiniuose tinklapiuose. Tačiau „selfie" buvo 2013m. mada. Šiais metais vis labiau pradeda populiarėti „wefie". Tai labai panašu į „selfie", tik nuotraukoje esi ne vienas, o su savo draugais. Tai kaip iššūkis - į nuotraukos rėmus sutalpinti kuo daugiau draugų. Ši mada pasaulyje dabar labai populiarėja. 


„Selfie" - asmenukė

Lietuvių kalbininkams nepatiko žodis „selfie", todėl jie sugalvojo sukurti naujadarą šiam žodžiui. Dabar ši svetimybė lietuviškai yra vadinama asmenukė. Tačiau šitaip vadinti įprasti bus sunku. Manau daugelis žmonių pasiliks prie žodžio „selfie". Jis yra jau visiems žinomas ir lengviau įsimenamas. Naujajai madai „wefie", taip pat yra galvojamas naujas pavadinimas, kad šis žodis turėtų lietuvišką reikšmę. Kalbininkai siūlo pavadinti panašiai kaip ir „selfie" - asmenukė, tai „wefie" - grupinukė.


Jokių ribų ir suvaržymo!

„Selfie" ir „wefie" nuotraukas daro visi, kas tik nori. Tam nėra jokių apribojimu: amžiaus, lyties, rasės, išvaizdos ar dar kokių nors. Nesvarbu tu jaunas ar senas, vaikinas ar mergina, storas ar lieknas, nesvarbu koks tavo visuomenės sluoksnis, tu gali save „selfinti" kiek tik nori ir kaip nori. Internete yra paplitę tokio stiliaus nuotraukų net su popiežiumi ar princu Wiliamu ir jo žmona.Žindymo „selfie"

Tai skamba tikrai keistai ir neįtikėtinai, tačiau taip yra. Ši mada atėjo ir į mamyčių pasaulį. Jos sugalvojo save fotografuotis žindydamos kuo įdomesnėmis pozomis.
Tai paskutiniu metu darosi itin populiaru. Galbūt mamos ir persistengia, bet jos tiesiog nori įsiamžinti, kad turėtų linksmų prisiminimų bei nori parodyti, kad žindymas yra natūralus dalykas, kurio nereikia vengti.


Naujos technologijos

Norint palengvinti „selfie" ir „wefie" nuotraukų darymą, internete atsiranda vis daugiau naujų programėlių, kurių dėka įamžinti tokias nuotraukas yra daug lengviau. Taip pat visai neseniai bendrovė „Samsung" pristatė naują, kompaktišką ir lengvą fotokamerą NX mini, kurioje specialiai didiesiems  „wefie“ mėgėjams yra įrengtas 180 laipsnių kampu pasukamas ekranas ir plačiakampis objektyvas.


Psichiatrai apie „selfie" maniją

Daugelis viso pasaulio psichiatrų mano, kad tai yra nenormalu. Pasak jų, toks savęs fotografavimas tėra noras neišsiskirti iš minios. Jie suskirstė  „selfie" į tris stadijas: pirmoji - kai fotografuoji save mažiausiai tris kartus per dieną, bet tų nuotraukų neviešini socialiniuose tinklapiuose. Antroji - taip pat fotografuojiesi mažiausiai tris kartus per dieną, tačiau nuotraukas skelbi internete, nes nori atkreipti į save dėmesį. Na ir trečioji stadija - kai fotografuojiesi mažiausi šešis kartus per dieną, nuotraukas keli į socialinius tinklus bei į jas įtrauki ir kitus žmones, gyvūnus ar net augalus ir kitokius daiktus. O ypač visi psichiatrai sutaria dėl vieno dalyko - ši manija baigsis taip pat greitai, kaip ir visos kitos.Tai pavojinga gyvybei!

Devyniolikmetis britas bandė nusižudyti, nes jam nepatiko nei viena jo daryta  „selfie" nuotrauka. Taip atsitiko todėl, kad jis buvo priklausomas nuo „selfie".  Vaikinas tą dieną padarė apie 200 savo nuotraukų, bet jam nei viena iš jų nepatiko, tad bandė nusižudyti perdozuodamas tablečių. Bandydamas padaryti tobulų savo nuotraukų, vaikinas prarado draugus, išsilavinimą, sveikatą ir vos neprarado gyvybės.
Vieni šią madą priima gerai, toleruoja ir patys įsitraukia į „selfinimą". Kiti tai vertina labai kritiškai. Tačiau daugumai žmonių, o ypač jaunimui, tai yra visiškai natūralus ir priimtinas dalykas. Žinoma, nereikėtų į tai įsitraukti taip, kad atsirastų priklausomybė. Tokių nuotraukų darymas tėra mada, kuri gali greitai nusibosti ir visi ją pamirš. Na, bet pasidaryti keleta savo nuotraukų nėra nuodėmė, tai kaip tik linksmas užsiėmimas.

10 Komentarai

 1. fu, tos mamos su vaikais. išsikalinėjimas kažkoks, neužtenka savo atžalos turėt, ją mylėt, tai dar pasifotkint kvailiausiom pozom užsigeidžia. Neestetiškai atrodo. O pats straipsnis vykęs. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nu su tuo žindymu manau irgi nesąmonė. O ypač ta žiauriausia nuotrauka...

  AtsakytiPanaikinti
 3. is zurnalo trauket? :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Zindymas ? Rimtai? :D Na, aš už visokius natūralius dalykus ir panašiai, bet čia jau labai asmeniški dalykai...

  AtsakytiPanaikinti