Šokiruojantys vaizdai: pirmosios plastinės operacijos


Taip, ankščiau medicina nebuvo užsikėlusi tokios aukštos kartelės kaip šiais laikais. Visi lūpų pripūtimai, krūtų didinimas, veido koregavimas ir odos persodinimas buvo tik nepasiekiama svajonė. Tik dabar atsigulę ant operacinio stalo mes galime gauti tokį rezultatą, kokio prašome. Viskas, ką dabar jau atlikinėja mūsų chirurgai, kadaise buvo pabandyta atlikti patį pirmąjį kartą. Įspėju: jeigu esi silpnesnių nervų, arba tiesiog negali žiūrėti į gan nemalonius dalykus - palik šitą straipsnį ramybėje ir nevargink širdutės. 

 Pirmasis žmogus, kuriam buvo atlikta plastinė operacija
Žmogus, kuris pats pirmasis pasinaudojo plastinės chirurgijos paslaugomis - pirmojo pasaulinio karo britų jūrininkas Walter Yeo. Šis drąsuolis vyras Jutlandijos mūšyje patyrė siaubingų veido sužalojimų. 1917 metais jo veidas buvo atiduotas į plastinės chirurgijos tėvo rankas (taip buvo vadinamas H. Gilliesas, kuris pirmasis pradėjo transplantuoti odos gabalus nuo vienų kūno vietų ant kitų). Ant Walter Yeo veido buvo persodinti odos lopai, paimti nuo jo sėdmenų. Pirmieji bandymai atkuriant nosį
Pirmojo pasaulinio karo kareivis W. M. Spreckley gavo kulką į veidą, kuri daugiausia žalos padarė vyro nosiai. Į ligoninę jis buvo paguldytas 1917 metų sausį. Kiek vėliau, 1920 metais jam buvo atlikta nosies plastinė operacija, kuri, kaip žinoma, buvo pirmoji tokio tipo operacija pasaulyje. 


Pirmoji veido atkūrimo operacija
W. Vicarage - vyras, kuris kentėjo nuo baisių veido žaizdų, patirtų jau minėtame Jutlandijos mūšyje 1916 metais. Pasitelkiant plastinę chirurgiją, jis tapo pirmuoju žmogumi, kuriam buvo atliekama tokia veido korekcija. Antibiotikai šiuo laikotarpiu dar nebuvo išrasti, vadinasi, transplantuoti audinius iš vienos vietos į kitą buvo nežmoniškai sunku, o infekcijos tikimybė milžiniška. Tačiau gydytojas H. Gilliesas išrado vamzdelį, kuris iš vieno audinio į kitą pumpuodavo natūralų žmogaus kraują. Tad infekcijos galimybė buvo išvengiama.Pirmoji krūtų korekcija
Kas gi ta moteris, kuriai pačiai pirmai į krūtis buvo įdėti silikono implantai? Tai namų šeimininkė iš Teksaso T. Lindsey. 1962 metais pavykusi krūtų korekcija suteikė viltį milijonams kitų moterų, kurios dar iki dabar ryžtasi šiai operacijai. Tačiau mažas pastebėjimas: pirmoji moteris, pasidailinusi krūtis - ne aštuoniolikinė mergaitė, kuriai dar net neišsivystę krūtys. Tai jau garbaus amžiaus moteris, kuri tiesiog norėjo pasidžiaugti tuo, ką turėjo jaunystėje. O kas gi dabar dedasi moterų galvelėse, kai jos ryžtasi priimti svetimkūnius pas save į vidų? NiekalaiAnų amžių operacijų su šiuolaikinėmis lyginti neverta. Tačiau prieš darantis operaciją reikėtų labai gerai apgalvoti apie nesėkmes, komplikacijas, infekcijas ir kitus pavojus, kurie tyko ant operacinio stalo. Juolab, kad operacijos nėra visiškai amžinos. Juk tai, kas sukurta žmogaus, niekada neprilygs tam ,kas susiformavo natūraliai. 

5 Komentarai

 1. Tos pirmosios plastinės operacijos buvo padarytos esant rimtam reikalui, o šiandien žmonės naudoja tai kiek kreivai nosytei patiesinti....

  o straipsnis patiko!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnis labai patiko! Buvo tikrai įdomu skaityti ir sužinoti, dėl kokių gi priežasčių įvyko pirmosios plastinės operacijos. Šaunuolė! :)
  O dėl šių dienų - manau, čia kiekvieno asmeninis reikalas bei pasirinkimas, ar koreguoti tai, ką turi, ar ne. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ohoho! Vaizdai tikrai ne iš maloniųjų, bet skaitymas tikrai neprailgo ir buvo įdomu. Mane sudomino. Gerai padirbėta. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Oho..! Jei jau ryzosi zmones darytis nosies plastine operacija matyt vaizdelis buvo nekoks.. Gerai, kad dabar taip nebuna:))
  O del pasidariusiu- manau, kad kiekvieno situacija individuali, o be to, gydytojai nerekomenduoja darytis, jei nera butinybes juk!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tikra tiesa, kad pirmosios plastinės operacijos buvo naudojamos rimtam reikalui esnt, o dabar kas tik nori ir ką tik nori gali koreguoti. Esamas net 3d modeliavimas, kurios metu realistiškai pateikiama plastinės operacijos simuliacija, atliekama specialios programos pagalba.

  AtsakytiPanaikinti