Kai už lango šviečia skaisti Saulė visai nesinori eiti ir tvarkytis kambario. Dauguma mieliau laiką praleistų su draugais ar užsiimtų kita veikla. Tačiau, kad ir kaip būtų tvarkytis reikia, o gyventi netvarkoje visai nesinori. Viena gera žinia ta, kad susitvarkius šiandien kitą dieną liks vis mažiau ir mažiau darbo kol galiausiai įprasi tvarkytis. Be to jei neturi ką veikti, tai tvarkymasis prastumia dieną.

 KAMBARIO TVARKYMO TVARKA
 • Atitrauk naktines užuolaidas ir atidaryk langą 
Atitraukus naktines užuolaidas į tavo kambarį įeis daugiau Saulės šviesos ir jis taps daug šviesesnis bei mielesnis. Atidarius langą kambarys puikia išsivėdina ir tai pat suteikia gaivumo, naktį lengviau užmigti.
 • Sudėk visus daiktus į vietas
Tavo kambarys tikrai atrodys gražiau jei visi daiktai bus savo vietose. Be to juos lengviau rasi, negu, kad ieškodama po visą kambarį ir dar labiau jį sujaukdama.
    

 • Sutvarkyk drabužius
 •  
  Kiekvieną kartą įėjus į kambarį yra malonu, kai drabužiai sudėti savo vietose ir nesimėto ant žemės ar stalo. Tad nepatingėk ir nešvarius išmesk plauti, o švarius sulankstyk ir padėk į spintą.
 • Paklok lovą
 Paklota ir sutvarkyta lova visada suteiks tvarkingumo jausmą kambaryje. O jei dar turi derantį užtiesalą viskas atrodys nuostabiai. 


 • Išmesk šiukšles
Šiukšlės - tikrai nepuošia tavo kambario. Ilgiau užsilaikiusios jos gali skleisti nemalonų kvapą ir pakenkti sveikatai. Tad jei pas tave mėtosi kokie popieriukai būtinai juos paimk ir išmesk.
 • Sutvarkyk stalčius
Jei neturi didelio noro tvarkyti visą stalčių gali tik išimti nereikalingus daiktus ir gražiai sustumti į krūveles. Tačiau būtų gražu jei bent kartą į savaitę pilnai ir iki galo susitvarkytum stalčius.
 • Iššluok kambarį
Gražus ir nežeminas kilimas teikia grožio ir yra vienas iš pagrindinių kambario akcento dalių. Šluoti patartina, kai žemių yra mažai, nes taip taupoma elektra.
 
 • Nuvalyk dulkes
Valyti dulkes derėtų kiekvieną dieną šlapiu ar drėgnu skudurėliu nuo kiekvienos lentynos ir daikto. Tai gana nuobodus ir erzinantis darbas, tačiau labai būtinas, nes ilgalaikis jų nevalymas kenkia kvėpavimui. Nepamiršk palangių!

 • Išplauk grindis
 Smagu, kai grindys yra nedulkėtos ir švarios. Grindis plauti kiekvieną dieną nebūtina, užtenka kartą į savaitę.

  
Patarimas: jei turi sesę ar brolį su kuriais dalijatės vienu kambariu galite pasidaryti tvarkaraštį, kas kuriuos darbus tą dieną darys. Taip bus greičiau ir mažiau vargo.
 
Nepamiršk! iš vakaro pasidarydama kai kuriuos darbus nereikės ilgai vargti kitą dieną, liks daugiau laiko sau. Nepatingėk ir palaikyk tvarką savo kambaryje.
 
 
Taigi, užbaigiu šį straipsnį ir laukiu nuomonių bei komentarų. Ar patiko? Nieko netrūko? Ką galėčiau pakeisti ar pan.?
Iki kito straipsnio, Viktorija!