Paslaptingieji DVAR
Ore vis dar tvyro gandai, jog „DVAR“ grupės įrašus Rusijoje rado kažkoks prašalaitis ir išplatino. Sakoma, kad dainuojama ne žmonių kalba, o pasiklausius grupės dainų klausytojų atsėlina mirtis... Bet ar tai tik gandai? Kas gi iš tikrųjų yra ši, mistikos apipinta, grupė?

Grupę „DVAR“, užgimusią Rusijoje, sudaro pora narių, kurių niekas negali tiksliai identifikuoti. Internete ši grupė, atliekanti elektroninę muziką, konkrečiai neprisistato. Tiesa, neoficialus grupės aprašymas staigiai buvo atsiradęs internete, tačiau taip pat staigiai ir dingo. Galima išpešti tik vieną sakinį pasakyta grupės narių: „DVAR – tai kažkas, kas atėjo sapne“. Jie atkakliai tvirtina, kad muzika girdima sapnuose, o DVAR yra būtybė, primenanti didelę bitę, kuriai ir dedikuojama grupės muzika.

Grupės albumai ir įrašaiPirmieji grupės įrašai pasirodė 1998 m. pavadinimu „Raii“, albumas „Piirah“ buvo išleistas ne rusų, o italų leidybos kompanijos 2002 m. Yra ir kiti „DVAR“ albumai: „Roah“ 2003m., „Rakhilim 2004m., „Taai Liira 2004m., „Hor Hor“ 2005m., „Oramah Maalhur“ 2005 m., Zii 2008 m., Fayah! 2009 m., El Mariil 2010 m. ir  „Deii“ 2012 m. Žvelgiant į datas matoma, kad jie buvo leidžiami itin greitai, tačiau kodėl taip sparčiai - niekas negali paaiškinti. O pavadinimai taip pat atrodo keisti, neįprasti ir netgi šiek tiek šiurpūs. Padaras Dvar, grupės nario sapne, minėjo, kad jam patikima užduotis – misija: sužadinti išrinktuosius, kurie turi perduoti kažkokią žinią pasauliui. Be jokios abejonės – „DVAR“ dėl savo paslaptingumo tapo vienu sėkmingiausių Rusijos tamsiosios muzikos scenos projektų.

Kraupus DVAR pasaulis


„DVAR“ muzika pakito: nuo šaižaus  darkwawe iki griausmingos šokių muzikas, o visa tai sukuria itin šiurpų pasirodymą. Klausant muzikos trūkinėja elektros ryšys: elektriniai prietaisai nustoja veikti, dingsta elektra, kartais net dūžta veidrodžiai. Visa tai būtų įprasta, jei tai būtų sunkusis metalas, tačiau „DVAR“ neturi nieko bendrą su šiuo muzikos stiliumi. Šios grupės mitas kuo toliau, tuo labiau plito ir skatino žmones pirkti jų albumus, o praėjus porai metų pasirodė ir pirmasis „DVAR“ fano tinklaraštis. Žmogus, kuris buvo pasivadinęs Shadow Angel, pasakojo daugybę keistų atsitikimų, kurie įvyko būtent tada, kai jis pradėjo domėtis šia grupe. Shadow Angel rašė, jog praleido daug bemiegių naktų, svarstydamas kodėl viskas taip pasikeitė jam į rankas paėmus „Raii“ albumą. Pasakojo apie tai, jog nuo jo nusisuko visi draugai, artimieji, o „DVAR“ įsileido jį į savo pasaulį ir traukia vis labiau. Angel Shadow padarė juos dievais, garbino. Nors ir silpo jo sveikata, jis tai laikė ženklu. „DVAR“ pasaulį jis apibūdina kaip „pasaulį, kuriame net paprasčiausiai šypsenai nėra vietos. Karaliauja tik liguistas juokas, taip dažnai naudojamas vokalisto, atskleidžiantis aukščiausio laipsnio beviltiškumą. Daugiau tokių albumų kaip „Raii“ greičiausiai nėra – tik jis vienas sugeba per keletą minučių sukurti visišką nusivylimą.“ Laikui bėgant Shadow Angel dingo, o grupė teigia, jog albumo „Raii“ platinimas buvo klaida, nes jis nebuvo skirtas auditorijai.

Dainų žodžiai - bevertis alfabeto kratinys?Jeigu klausytumėte šios grupės įrašų girdėtumėte šnabždantį ar klykiantį vokalistą, tačiau dainos žodžių nepavyktų suprasti. Tai tarsi įvairių kalbų mišinys. Europos mistikai išgvildeno tai, kad kalba, kuria kuriamos „DVAR“ dainos yra ne bet kokia, o angelų. Taip kalbant nerasime nė vieno šalies, tai tarsi tarpinė „nežmoniškoji“ kalba, atsiradusi iš „kitų sferų“. „DVAR“ ne šiaip sau raidžių kratinys... Šifruojant pagrindinę grupės žinutę „Taai Liira“, gaunama frazė „I am the Gift of God“ – Aš esu Dievo dovana. Pasitaiko atvejų, jog besiklausantiems „Taai Liira“ sukyla baimės jausmas. Jie jaučiasi lyg per kambarį būtų perėjusi priešiška energija. Senais laikais, buvo tikima, kad žodžiai turi tam tikrą energiją ar net galią. O skaitant žodį iš kitos pusės, yra galimybė, jog energija ar galia taps atvirkščia. Žmonės paklausę šios grupės dainų dažnai pradeda jaustis neigiamas emocijas. Pasiklausius grupės vokalisto balso, kuris primena varnos krankimą, yra jaučiama baimė, nerimas, depresijos požymiai, kiti psichikos sutrikimai, žmonės teigia, jog neįmanoma sustoti klausyti. Vienintelis vaistas – sunkusis rokas.

Kiekvienas paklausęs „DVAR“ reiškias skirtingas nuomones: vieniems tai gali pasirodyti visiška nesąmonė, kiti gali jausti tam tikrą diskomfortą ar baimę. Taigi, tikėti tuo ar ne – jūsų pasirinkimas.


O pabaigai, keletas „DVAR“ įrašų (jautrių nervų žmonėms, ypač tiems, kurie šventai tiki šiais gandais, patariu nespausti „play“ mygtuko):

10 Komentarai

 1. Įdomu! :D Skaitant atrodo, kad viskas čia virš realybės, visi faktai - tik išsigalvojimai, bet iš kitos pusės skaitau ir prižadu sau neklausyt tų dainų, nes aš tiiiikrai bailė ir iš dalies tikiu. :D Spaudžiu reakcijas, gerai padirbėta. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. čia yra žiauriai įdomus dalykas. paklausiau visų trijų įrašų ir tikrai pasijutau nekaip... galvoje dar ilgia skamba tas keistas balsas ir keistos frazės. tiesiog jeigu turite silpnus nervus, patariu nesiklausyti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikrai labai baisu skaityti. Atrodo, kad kažkas atsitiks... Labai bijau... :DDD Pasiklausiau 1-os dainos. Šiek tiek įsigandau. Po to 3-ią. Bet jau bijau toliau spaust ,,play'' mygtuką... Nors man nėra ko prarasti. ;(

  AtsakytiPanaikinti
 4. Wow... Kaip ir nebaisu, bet klausyt vistiek nesinori... Iš dalies tikiu ;D.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nenoriu klausytis, nes šiek tiek baugoka net pasidarė..

  AtsakytiPanaikinti
 6. Oho.. taip ir nori paklausyti tu dainu ir irasu, bet bijau :DD

  Ne nu rimtai bijau :/

  AtsakytiPanaikinti
 7. Nebijokit, jokių ten super baisių garsų nėra. Ir po vieno karto tikrai nenumirsit :)
  Manau čia visa paslaptis tame, kad mūsų pasąmonė pasiklausius tokių dalykų jų tikrai nepamiršta, o prisimena (kaip ir žiaurias siaubo filmų scenas, beje). Ir kartais, pačiu netinkamiausiu momentu tikrai išnyra tokių dalykų padariniai, tad tokia muzika žavėtis ar jos pastoviai klausyti tikrai nereikėtų, nes tai turbūt tikrai gali iki beprotystės priverst :D Paklausėt vieną kartą ir užtenka, tuo labiau, kad garsai malonūs ausiai tikrai nėra.
  Žodžiu, paslaptis visa glūdi mūsų pasąmonėje.
  Taip pat dar vienas dalykas - neišeina iš galvos tie keisti garsai? Roko įsijunkit. Man Mansonas, kaip visada, viską sugebėjo akies mirksniu išmušt iš galvos.
  O šiaip straipsnis tikrai geras. Jau buvau girdėjus apie grupę, tačiau labai nedaug.

  AtsakytiPanaikinti
 8. juokauji? gryn skaitytas kažkur straipsnis

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimas rašo visišką tiesą. Viskas tik mūsų pasąmonėje. :D Ir taip, rokas padeda nuo šios muzikos.
  Gintarija, parodyk nuorodą tada, kur skaitei gryyynaai tokį patį straipsnį.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Seip as klausau dvar jau nuo 8 metu ir man nieko neatsitiko , tai visiska nesamone...

  AtsakytiPanaikinti