DIY: Maisto idėjos


Visoms pasitaiko, jog po kelis kartus varstome šaldytuvo duris, tačiau '' nieko skanaus'' nerandame. Dažnai tiesiog patingime ką nors pasigaminti. Viskas atrodo per daug sudėtinga. Tam, kad tokios situacijos pasikartotų vis rečiau, pateiksiu keletą maisto gaminimo idėjų.

Kiaušinis krepšelyje

Į mažą puodelį arba keksiukų formelę įdėk skrudinimui skirto batono riekelę. Keptuvėje šiek tiek pakepink šoninę. Ją gali pakeisti dešra ar kokia kita mėsa. Šoninę įdėk taip kaip parodyta nuotraukoje. Tuomet įmušk kiaušinį ir pabarstyk mėgstamais prieskoniais. Kepk tol, kol iškeps kiaušinis.


Bananiniai blynai

Tereiks vieno banano ir dviejų kiaušinių. Juos sutrink iki vientisos masės ir kepk! Valgyk su jogurtu, uogiene arba vienus! Šie blyneliai puikiai tiks besilaikantiems dietos, sportuojantiems.

   


Picos rutuliukai

Tingint gaminti, visuomet pasitarnauja šaldyta tešla. Iškočiok tešlą su stikline išspausk apskritimą. Jo viduje dėk riekelę dešros, gabalėlį sūrio ir vėl dešros. Viską apgaubk tešla taip, kaip parodyta nuotraukoje. Rutuliuko viršų pabarstyk mėgstamais prieskoniais. 
 Vietoj šaldytos tešlos, gali naudoti picos tešlą. Taip pat į vidų gali dėti ir daržovių.


Prancūziški rageliai

Šaldytą tešlą iškočiok taip, kad ji taptų apskritimo formos. Ją supjaustyk trikampiais. Į kiekvieno trikampio platesnę dalį su šaukšteliu dėk ištirpintą šokoladą. Susuk ragelį kaip parodyta nuotraukoje. Kepk kol viršus gražiai paruduos.

Avižiniai sausainiai

Pusę puodelio avižų sutrink su dviem bananais. Į skardą su šaukštu dėk gautą mišinį. Tokius sausainėlius kepk 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15 - 20 minučių. Jei mėgsti, į tešlą gali įdėti riešutų, razinų ar džiovintų vaisių.Kepta duona

Įpjauk duoną taip, kaip parodyta nuotraukoje. Į tarpelius dėk sūrį, svogūnų laiškus ar bet ką kitą ką sugalvoji. Kepk orkaitėje tol, kol duona paskrus, o sūris išsilydys.
Sūrio rulonėliai

Tai dar vienas labai paprastas receptas. Iškočiok batono riekę, nupjaustyk plutelę, uždėk sūrio ir susuk. Tam, kad rulonėlis neišsiskleistų, gali jį persmeigti dantų krapštuku. Tokį rulonėlį kepk tol, kol batonas paskrus, o sūris išsilydys.


Šie paprasti patiekalai tiks tiek tuomet, kai skrandį graužia kirminas, tiek šventės metu, kuomet norisi svečius nustebinti.

9 Komentarai

 1. Labai puikios idėjos, kaikurias būtinai pasidarysiu, sėkmės ir toliau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai pabandysiu blynelius. Skanu...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Niam. Puiki įdėja, visad maniau jog gero straipsnio pagrindas - nenuvalkiota,įdomi tema. Visos knopkės po straipsniu pažymėtos.
  Beje, išbandykit vieną labai skanų receptą. Išplakit kiaušinį su cukrum,toje masėje išvoliokit batono riekes ir kepkit. Skanu,sotu ir greita ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ačiū Jums :)
  Egle, buvau užmiršus šį receptą :o o jeii kaip užsimaniau

  AtsakytiPanaikinti
 5. Super. Skaitant seilė tįso, o pamačius dar nuotraukas - nebegalėjau susitvardyti..
  Spaudžiu visas įmanomas reakcijas, šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai patiko straipsnis, man visos šios idėjos labai pravers. Ačiū tau!

  _________________________
  justepievose.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti
 7. Naudingi receptai, pravers. Dėkui už idėjas! :)

  mielasvaikis.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti
 8. Dariau bananinius blynus! OSUM, jei ne daugiau :D!
  Spaudžiu visas reakcijas. :))

  AtsakytiPanaikinti