Ką daryti, kai nori užsidirbti ?

  

    Prasidėjus vasarai, jaunimas ne tik traukė prie jūros ar ežerų, bet ir suskubo ieškotis darbo. Mat mums augant didėja ir mūsų poreikiai. Vasara siūlo begalę festivalių bei koncertų, o ir pačiam pakeliauti norisi. Artėjant rugsėjui žadi užsirašyti į šokių pamokas, planuoji žiemos atostogas ar tiesiog nebenori būti išlaikoma tėvų? Nors vasara jau skaičiuoja paskutinį savo mėnesį, atsižvelgiant į savo gebėjimus bei jau minėtus piniginius poreikius, verta apsvarstyti ne vieną darbo perspektyvą. Štai keletas jų.


Sezoninis darbas

   Sezoninis darbas yra bene populiariausias. Jaunimas, vasarą atsitraukęs nuo mokslų, mielai ieško darbo įvairiuose kurortiniuose miestuose. Atostogautojų pamėgtose vietovėse apstu darbo pasiūlymų: ieškomi padavėjai, pardavėjai, paslaugų reklamuotojai, maisto prekeiviai. Taip pat ieškoma atrakcionų prižiūrėtojų, skrajučių bei kvietimų išnešiotojų. O kur dar viešbučių bei kaimo turizmo sodybų kompleksai! Lietuvių pamėgti festivaliai taip pat gali pasiūlyti darbo vietą, jei tik mokėsi ieškoti. Be to, dalyvaujant darbo pokalbyje, nepamiršk pabrėžti savo stipriųjų pusių. Galbūt gerai plaukioji, moki nardyti ir galėtum tapti puiki gelbėtoja?..

Darbas iš namų

   Jei savo darbo laiką esi linkusi planuoti pati ar neturi galimybės dirbti kurorte, gali kibti į darbą prie savo rašomojo stalo. Šiais laikais ypač populiarus darbas internetu: prekyba savo rankų darbo bižuterija ar senais drabužiais, darbas įvairiuose internetiniuose portaluose, savo pirtelės nuoma ar vaikų bei augintinių priežiūra. Taip pat pastebima didelė fotosesijų, makiažo bei manikiūro paslaugų paklausa. O galbūt domiesi kulinarija ir galėtum suruošti gimtadienio vaišes? Svarbu žinoti, ką moki geriausiai ir pasidomėti aplinkinių poreikiais. Šiuolaikinės technologijos gali atverti plačias darbo perspektyvas!

Individualus darbas

   Kalbant apie asmeninius gebėjimus, neatmeskime ir namų mokymo galimybės. Mokslų metų pradžia vis dažniau prasideda įvairių korepetitorių paieškomis. Ypatingai vyresnių klasių mokiniai pastebi savo spragas ir baiminasi artėjančių gimnazistų egzaminų. Galbūt
tau puikiai sekasi kalbos? O gal matematikos uždavinius gliaudai it riešutus? Pasidomėk, ar tavo pažįstamams reikia pagalbos kremtant karčias mokslų šaknis. Galbūt uždarbis nebūtų itin didelis, atsižvelgiant į turimą kvalifikaciją, tačiau tai vis šis tas. Na, o jei tavo stiprioji pusė ne mokslai, o, pavyzdžiui, menai, gali imtis muzikavimo ar piešimo pamokų. Tavo draugas svajoja išmokti groti gitara, o tai instrumentas, su kuriuo negali skirtis? Pasisiūlyk tapti mokytoja! O jei dėl kažkokių priežasčių užmokestis už mokymą nėra įmanomas, galima tartis dėl pamokų mainų. Tuomet abi pusės bus patenkintos, nes nei vienai nereikės išlaidauti.

Kitos darbo perspektyvos

   Jei vasarą nusprendei ilsėtis arba sezoninis darbas tau neatrodo patraukliai, peržvelk nuolatinio darbo skelbimus. Tai puikus pasirinkimas, norintiems padirbėti įvairiais metų laikais. Darbo spektras įvairus – nuo paprasčiausio padavėjos ar teatro prižiūrėtojos darbo iki darbo pagalbininke kontoroje ar miesto kultūros rūmuose. Darbą galima rinktis ir pagal savo planuojamą studijuoti sritį, mat tai būtu naudinga tavo ateities karjerai. Ieškant darbo prisimink ir savo pomėgius. Galimas daiktas, kad domėjimasis mada ar augintinių priežiūra gali pagelbėti tau pokalbyje su darbdaviu. Beje, stabilus darbas – tai kelias ir į stabilų biudžetą.

Keletas patarimų

   Neatsisakyk praktikos pasiūlymų.
Tai – savo įgūdžių tobulinimas bei
puiki investicija į ateitį. Juk kiekviena darbo vieta prasideda nuo praktikanto kedės.
   Taupymo politika taip pat protingas žingsnis. Kas mėnesį atsidėdama nedidelę pinigų sumą ar kaupdama dovanojamus pinigus gali užsitikrinti ne tik santaupas neplanuotoms išlaidoms, bet ir konkretiems ateitiems planams. Įvairios prislopintos užgaidos gali išaugti į tvirtą pinigų medį.
   Lengvas uždarbis? Kodėl gi ne? Nuplauk automobilį, prižiūrėk kaimynės augalus, sudalyvauk blusturgyje ar konkurse su piniginiu prizu, tapk reklamos veidu ar kvepalų mėginėlių siūlytoja. Tokių darbo pasiūlymų tiesiog apstu.


   Nebijok pakeisti darbą, jei šis nusižengia tavo moralei, kenkia tavo sveikatai ar kvepia nešvariu uždarbiu. Blogos darbo sąlygos ar reikiamų sutarčių nebuvimas vėliau gali labai skaudžiai atsiliepti. Galų gale, leisk sau išbandyti ir kitą veiklą, jei senoji nebetenkintų.


   Darbas turi tokią savybę, jog retai pasirodo pats. Paprastai reikia leistis į jo paieškas. Tačiau nebūtinai toli – esu įsitikinusi, kad ir savo aplinkoje rastum būdų užsidirbti. Reikia tik didelio noro ir trupučio pastangų. Juk nėra nieko nuostabiau už paties uždirbtus pinigus, o ką jau kalbėti apie tavo nedidelių svajonių išsipildymą.

4 Komentarai

  1. Straipsnis naudingas ir informatyvus. Tik kitą kartą lygiuotę pasirink lygią, o šiaip labai gerai, sėkmės toliau, puikus straipsnis ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Gerai rašai, man patinka. Straipsnis sklandus, įdomus bei naudingas. Ačiū!
    P.S. Taip pat, tavasis prisistatymas sužavėjo! Linkiu sėkmės toliau. :)

    mielasvaikis.blogspot.com

    AtsakytiPanaikinti