Kaip įgauti pasitikėjimo savimi?

Pasitikėti savimi – tai gerbti ir mylėti save tokį, koks esi, nesistengiant lyginti su kitais; tai tiesiog pozityvus savęs ir kitų vertinimas. Tik pasitikintis žmogus gali būti laisvas. Tik pasitikintis savimi žmogus gali gyventi be baimės ir išnaudoti visą savo potencialą bei išlaikyti harmoningą santykį su savimi.  Pasitikėjimas savimi kiekvienai merginai prideda žavesio. Sakoma, kad pasikeitus iš vidaus, nejučia ima keistis ir išorė. Jeigu jausiesi gražesnė ir geresnė, tai ir kitiems tokia atrodysi. Tikėti savimi, savo jėgomis yra pats svarbiausias dalykas, kurio turime išmokti gyvenime. Tai priklauso nuo daugelio dalykų - tėvų auklėjimo, patirties, pasiekimų ir t.t., tačiau jo galimą įgauti ir pačiai. Pasikeisti ir tapti geriausia savo versija visai nesunku, tereikia valios ir didelio noro. Nuo ko pradėti?


1 žingsnis: Pakeisk savo požiūrį.                                     
• Visų pirma - užuot ieškojusi savyje trūkumų, pabrėžk teigiamas saybes. Paimk lapelį ir susirašyk 20 dalykų, dėl kurių patinki sau, ir nuolat šį sąrašą pildyk. Būk dėkinga už tai ką turi - o turi tikrai daug. Nepamiršk, kad tu esi jauna, graži ir sveika - milionai žmonių pasaulyje norėtų atsidurti tavo vietoje.
• Nustok lyginti savo išvaizdą su kitų - kiekviena esame unikali ir nuostabi. Paauglystė ir jaunystė - gražiausi gyenimo metai. Šiuo laikotarpiu ir pati esi gražiausia, todėl būtų apmaudu jeigu jį praleistum jaudindamasi, kad nepakankamai gražiai atrodai.
• Pasakyk "STOP" savo vidiniam kritikui. Visi smegenų kertelėje turime viskuo nepatenkintą ir nuolat burbantį žmogutį, kuris mums šnabžda savo skundus. Ar dažnai girdi kažką viduje sakant:
*Tinginė! Gana sėdėti ir nieko neveikti, nuveik ką nors naudingo!
*Kodėl negali būti tokia graži/protinga/drąsi kaip ta mergina?
*O prisimeni tą gėdingą įvykį praeitą vasarą, kai tu...
Gera žinia ta, kad neprivalai to klausyti. Tiesiog mąstyk apie ką nors naudingesnio.
• Daugelis paauglių yra susikoncentravę į save. Savimi pasitikintys žmonės kalbėdami su žmogumi nukreipia visą savo dėmesį į jį, nuoširdžiai domisi, ir klauso ką jis kalba .Žmonės, kuriems trūksta pasitikėjimo savimi, atvirkščiai, galvoja apie save: "Kaip aš atrodau? Ką pasakyti? Ar nenusišnekėjau? Ką jis apie mane pagalvos? " Neužsidaryk ir nesusitelk į save. Būk atviresnė su žmonėmis.
• Nesureikšmink to, ką apie tave mano kiti. O dar geriau būtų išvis nekreipti dėmesio. Visiems neįtiksi, todėl visada atsiras žmonių, norinčių tave sumenkinti. Visada prisimink, kad jeigu yra kalbančių tau už nugaros, vadinasi tu - priekyje!


2 žingsnis: Pakeisk savo aplinką                                       
Apsupk save pozityvia energija. Norėdama pasitikėti savimi, pirmiausiai turi gerai jaustis.
• Rūpinkis savo išvaizda. Graži išvaizda yra tarsi nebyli rekomendacija. Daug lengviau pasitikėti savimi, kai jautiesi graži. Nebūtina stengtis taptii panašiai į supermodelius, užtenka rūpintis savimi ir neapsileisti.
• Susitvarkyk kambarį. Tvarkingas kambarys = Tvarkingos mintys. Palaikyk jame švarą. Tam, kad kambarys būtų tvarkingas, užtenka išmokti jo nesujaukti ir viską laikyti savo vietose, taip pat kas keletą dienų plauti grindis ir nuvalyti paviršius. Kai viskas bus savo vietose, nereikės skubant ko nors ieškoti ir jaudintis.
• Pakeisk ir papildyk savo grojaraštį. Sunku būti gerai nusiteikusiai, jeigu tavo grojaraštyje ant repeat'o groja liūdnos ir į depresiją varančios dainos. Įkvepianti muzika suteikia trumpalaikio pasitikėjimo savimi pliūpsnį, kurio gali prireikti ruošiantis į pasimatymą ar prieš egzaminą.
• Rask veiklą, priemones, kurios tave įkvepia. Tai gali būti mėgstama muzika, knygos, sportas ar kita veikla, o gal tiesiog mielas minkštas meškiukas ar bendravimas su žmonėmis. Raski savo įkvėpimo šaltinį.
• Išmok pastebėti grožį ir jį įvertinti. Eidama namo atkreipk dėmesį į dangų, žolytę, medžius, pastebėk kaip slenkant metų laikams keičiasi gamta, kambaryje pasimerk gėlių. Daryk viską, kad nuteiktum save pozityviai, nes niekas kitas to už tave nepadarys!

3 žingsnis: Pakeisk savo elgesį                                          
• Jeigu dar to nedarai, pradėk sportuoti. Tai yra patarimas Nr.1 žmonėms, kurie labai nepasitiki savimi. Tik sportuojantys supras koks jausmas apima po sunkios treniruotės - kai pasieki savo tikslą apima ne tik nuovargis, bet ir naujų jėgų antplūdis. Nors pradžioje bus sunku, tačiau jeigu nepasiduosi, jausiesi taip, lyg galėtum nuversti kalnus.
• "Fake it, until you make it" - ši frazė reiškia, jog jeigu pradėsi elgtis taip, kaip elgiasi savimi pasitikintys žmonės, po truputį ir pati tokia tapsi.
• Kuo mažiau kritikuok ir apkalbėk kitus žmones. Kituose mes pastebime tas blogąsias savybes, kurių norėtume atsikratyti savyje. O tai reiškia, kad nustojusi kritikuoti kitus, ir pati pradėsi jaustis geriau.
• Pasitikintys savimi žmonės kitų nemenkina, priešingai jie pasidalina savo pozityvia energija. Sakyk kuo daugiau komplimentų. Tačiau būk atsargi - jeigu per daug ir nenuoširdžiai girsi žmones jiems į akis, jie gali pamanyti kad padlaižiauji. Yra ir kitas būdas - girk žmones jiems už akių. Tai lyg atvirkštinis procesas apkalboms, tačiau jo pasekmės tik teigiamos, nes gali būti beveik tikra, jog pagyrimai pasieks ausis to, kam jie skirti.
• Atkreipk dėmesį į savo laikyseną. Pagalvok, koks žmogus tave greičiau sužavėtų - susigūžęs, susikuprinęs, įsmeigęs žvilgsnį į grindis, ar pasitempęs, iškėlęs galvą? Pasistenk stovėti tiesiai, nebijok užimti šiek tiek erdvės.
• Ką darai, daryk gerai. Šį ne kartą girdėtą posakį verta įsiminti. Apgalvok viską, ką stengiesi daryti. Ir daryk tai kiek įmanoma geriau. Vertink pastangas ir procesą, o ne rezultatus.

4 žingsnis: Pakeisk savo bendravimą                                
• Pasitikintys savimi žmonės nebijo bendrauti ir nesėdi nuleidę akis bijodami, kad tik kas neužkalbintų. Būna, jog kartais nenori su niekuo kalbėtis (ypatingai, jeigu esi intravertė), tačiau jeigu šis nenoras kyla dėl nepasitikėjimo savimi, būtina kažką keisti. Tam pakanka žinoti keletą auksinių taisyklių. Nors šie patarimai seni kaip pasaulis, bet jie veikia!
• Stenkis kuo daugiau laiko praleisti naujų žmonių rate. Kai draugės tave kur nors kviečia, neišsisukinėk, jeigu žinai jog vistiek tądien tinginiausi ir nieko neveiksi. Ir neapgaudinėk pati savęs, kad nori pailsėti ir pabūti viena. Išsimiegosim kai pasensim! Būdama tarp žmonių lengviau įveiksi savo baimes ir išmoksi bendrauti.
• Šypsokis. Šypsena pralaužia ledus bet kokiame pokalbyje. Besišypsantys žmonės atrodo linksmesni, draugiškesni ir labiau savimi pasitikintys.
• Kalbėdama žiūrėk žmonėms į akis. Lakstančios po patalpą ar nudelbtos žemyn akys rodo, kad žmogus arba nesiklauso, arba yra nepatikimas.
• Kalbėk lėčiau. Žmonės greitina pokalbio tempą kai yra susinervinę. Atrodo tokia smulkmena, bet tai gali stipriai pakeisti, kaip kiti tave vertina.
• Neleisk baimėms tavęs valdyti. Jeigu bijai ką nors daryti (užkalbinti patikusį žmogų, kur nors sudalyvauti), paklausk savęs, kas blogiausio gali nutikti? Lengva pasiduoti neaiškioms baimėms ir mažai tikėtiniems scenarijams. Kai iš tikrųjų pagalvoji, kas gali nutikti, jeigu tau nepasiseks, viską matai daug aiškiau. Supranti, kad gyvenimas tęsis, kad ir kas benutiktų, todėl baimė šiek tiek sumažėja.

Vaizdo įrašai apie pasitikėjimą savimi:                                                                                                                                                                                                  

12 Komentarai

 1. Puikūs ir naudingi patarimai, šaunu! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nuostabus straipsnis! Man labai patiko, kad šie patarimai nėra nuvalkioti, kaip dažniausiai būna tokiuose straipsniuose apie pasitikėjimą. Tikrai labai padėjai, manau, kad ne tik man, bet ir daugeliui kitų merginų, kurioms stinga pasitikėjimo savimi. Šaunuolė, tikrai ačiū tau.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Superinis straipsnis! Labai patiko, šaunuolė! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nieko gero.. nusibodusi tema. viskas tas pats :|

  AtsakytiPanaikinti
 5. Vau. Labai patiko. Esu labai kukli, nedrąsi, bijau prieiti prie žmonių ir užkalbinti...manau man pravers...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man labai patiko tavo straipsnis , matau ,kad nemažai pastangų įdėta. Spaudžiu visas keturias reakcijas ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Nuostabi 1-oji pastraipa, patarimai geri. :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai gražus išdėstymas, o tai labai šaunu, nes kuo gražiau padaryta tuo labiau norisi skaityti! :) Geras straipsnis, man patiko ;)

  AtsakytiPanaikinti