Kaip išsiugdyti valią?


Kartais kai norime kažką pradėti, kažkuo užsiimti mums pradeda trūkti kažkokio varikliuko, kuris mus stumtų ir suteiktų stiprybės siekti savo tikslų. Tačiau dauguma darbų numetame šalin, nes mums trūksta jėgų, valios siekti viso to. Valia yra viena galingiausių žmogaus prigimtinių galių, suteikianti pasiekti didelių tikslų. Štai kodėl ji yra tokia svarbi. Šiuo straipsniu supažindinsiu kaip galima išsiugdyti valią ir nepasiduoti.


Kodėl verta turėti stiprią valią?

Kartais žmonės mano, kad silpnavaliai yra labiau mėgstami ir draugiškesni, tačiau jie siaubingai klysta, nes tiesiog žmonėms jie yra ,,patogūs" . Silpnavaliu žmogumi lengva naudotis, nes jis greitai su viskuo sutinka neturėdamas jėgų atsisakyti ir dažniausiai prisiklausęs kitų kalbų, kad jis nepasieks savo užsibrėžto tikslo jis pasiduoda kitų žmonių įtakai. Toks žmogus tikrai nepasieks to ko jis norės, nes neturės valios nekreipti dėmesio į aplinkinių kalbas, o tik valios turintis žmogus sugebės siekti savo tikslų ir būti pavyzdžiu kitiems.  Be to turėdamas valios tapsi daug laimingesnis ir pasitikėsi savimi.


Stiprios valios pamatai:
Troškimai. Visų pirmiausia turime suprasti ko trokštame, nes tik supratę ko trokštame galėsime geriau save pažinti. O, kad pasiektume ko norime turime stipriai to norėti. Troškimai turi būti tikslūs, nes žmogaus organizmas būna perkraunamas jei jame susikaupia daug beverčių tikslų.

Drąsa. Norint ko nors pasiekti reikia išdrįsti to siekti. Reikia atsisakyti to kas trukdo siekti savo užsibrėžtų tikslų. Pavyzdžiui, norint pradėti sveikai maitintis turi drąsiai atsisakyti gazuotų gėrimų, greitojo maisto ir viso kito, kas yra skanu, tačiau nesveika. 

Tikėjimas. Tik iš visų jėgų tikint savimi galima ko nors pasiekti. Tikėjimas savimi ir savo jėgomis gali kalnus nuversti. Jis suteikia jėgų, būtinų visiems tikslams įveikti. 

Energija. Kiekvienas turime pakankamai energijos ir jėgų tikslams siekti, tačiau mes mieliau ją išnaudojame sėdėdami prie kavos puodelio ar tiesiog žiūrėdami televizorių. Būtina išmokti savo energiją tinkamai panaudoti, kad ji nenueitų veltui, juk ir invalido vežimėliuose sėdintys žmonės nuveikia daugybę darbų, kuriems mes kartais nesiryžtame.

Kantrybė. Rezultatai nepasiekiami, nematomi iškarto. Norint, kad jie matytųsi reikia turėti kantrybės, kai iš pradžių nepasiseka ir nepasiduoti. Rezultatai ateina vėliau su dideliu darbu ir atsidavimu. 


Pratimai valiai ugdyti
 • Patogiai atsisėsk. Atpalaiduok raumenis ir penkias minutes pasistenk sėdėti ramiai niekieno netrukdama. Pratimą kartok, kol atpalaiduoti raumenis ir visiškai nurimti sugebėsi labai lengvai, vos atsisėdusi. Pratimo laiką ilgink iki penkiolikos minučių. Šis pratimas moko išlaikyti dėmesį, kontroliuoti nevalingus judesius ir yra naudingas bendram organizmo poilsiui. 
 •  Atsisėsk ramiai. Pakelk galvą, atkišk smakrą ir nuleisk pečius. Tada ištiesk dešinę ranką į dešinę pusę pečių lygyje. Pasuk galvą į dešinę pusę ir nukreipk įdėmų žvilgsnį į dešinę ranką. Tą patį atlik ir su kita ranka. Pamažu šį pratimą ilgink iki trijų minučių. Nukreipusi žvilgsnį į pirštų galiukus, visada galėsi kontroliuoti, ar ranka nedreba.
 • Į stiklinę įpilk vandens ir laikyk tol kol vanduo stiklinėje išliks ramus.
 • Paimk pieštuką ir penkias minutes sutelk į jį dėmesį. Įdėmiai žiūrėk, galvok iš ko jis pagamintas, kaip buvo pagamintas, kaip atrodo. Apie nieką kitą negalvok tik apie tą pieštuką, lyg jis būtų viso tavo gyvenimo tikslas. Šis pratimas padeda nuvyti šalin kitas mintis ir susikoncentruoti į vieną objektą. 
 
 
Tik turint stiprią valią ir ją išsiugdžius galima pasiekti įvairiausių tikslų, atlikti įvairius darbus ir niekada nepasiduoti. Tvirtos valios žmonės tampa pavyzdžiu kitiems ir patys tampa laimingesni dėl savo pasiektų tikslų. Niekada netingėk ko nors atlikti, nors tai ir būtų kambario susitvarkymas, nes nuo mažų žingsnių artėjame prie didelių darbų. 
 
Iki kito straipsnio,
Viktorija

13 Komentarai

 1. Visai neprastai, mergyt. Bent jau man kažko pritrūko, straipsnis pasirodė šiek tiek per trumpas ir labai greitai persiskaitė. Išbandysiu tavo pratimus dabar, dėkui ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Puikus straipsnis, tikrai ne per trumpas! Šauni tema ir patarimai :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man straipsnis patiko, tik, galbūt, norėjosi, kad labiau išsiplėstum.
  Ir sutvarkyk skyrybos klaidas.

  Sėkmės!:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Niekam tikęs. stenkis labiau.. :\

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ačiū visoms už komentarus ir pastabas.
  Estera-man pačiai lyg ir trūko kažko, dar galvojau kokių vaizdo įrašų įdėti, tačiau maniau, kad per daug sumalta bus ir panašiai, tačiau taip išėjo jau, bet vis tiek ačiū :)

  Anonime(paskutinis kur pakomentavai)- kitą kartą kai rašysi kodėl nepatiko stenkis akcentuoti kas nepatiko, nes tik tada galėsiu žinoti kur dar reikia tobulėti. Ir beje tikrai stengiaus, per dvi minutes neparašiau, bet vis tiek ačiū už tavo komentarą.:)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Spaudžiu "Naudinga".
  Paklausyk, nesiparink dėl tokių anonimų, jei jie neparašo, kodėl nepatiko, tai dėl to, kad pastumt.
  Anonime nr. 2, nesąmonė rašosi su ą ir ė, genijau tu...
  Patiko pirmoji pastraipa. Ji mane motyvavo ir turbūt įkvėpė proto visiems silpnavaliams.
  Tik taip, klaidelių buvo.
  Ir reikėjo įterpt ne koncentracijos pratimų, bet dar kokį vieną būtent valios, pvz. Pasidėt šokoladą palei nosį ir stengtis jo nevalgyt ar pan.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Žodžiu išreikšiu savo nuomonę. Man šis straipsnis nepatiko. Bent jau pavyzdžiui man tos valios nereikia :DD Bet kitiems. Nelabai patiko įžanga. Ir apie tai ką dabar parašiau, nereikia ant manęs stumti, nes aš tik pasakiau savo nuomonę. Sėkmės rašant toliau. -D.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Visoms labai naudingas ir aktualus staipsnis! Puiki mintis buvo apie tai parašyti, šaunuolė. :) Manau niekas nepraleido šio straipsniuko ir išmėgins tavo patarimus. :) Galima buvo ir išplėsti, bet nebūtina, jeigu daugiau nėra ko naudingo pasakyti, tai ir nereikia. MAN PATIKO!

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas NUSIŠNEKAT,PRISIKABINĖTOJAI2014 m. rugpjūčio 18 d. 14:04

  PATIKO

  AtsakytiPanaikinti
 10. Aktualus straipsnis. Mintis buvo gera, bet turiu omeny man tas pirmas paveiksliukas juokingas pasirodė. Išbandysiu tavo patarimus. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Aktualus straipsnis. Mintis buvo gera, bet turiu omeny man tas pirmas paveiksliukas juokingas pasirodė. Išbandysiu tavo patarimus. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Spaudžiu visas galimas reakcijas :) super

  AtsakytiPanaikinti