Kaip mokytis?

Greitai žengsime pro mokyklos slenkstį. Kai kam tai asocijuojasi su siaubu, kitiems atvirkščiai - džiaugsmu. Tačiau visiems kirba bent maža vilties kibirkštėlė. Daugelis tikisi mokytis geriau nei praeitais metais. Bet pažadai lieka pažadais, o norai - norais. Viso to problema yra nemokėjimas mokytis.Tai kaip reikia mokytis?


Untitled
Nepasiduok užėjus sunkumams. 
Tai situacijos nepagerins. Siek savo tikslo, nes tai atsipirks. Gal ne šiandien, gal ne rytoj. Turi stengtis ir rezultatai ateis. Pastangos visada atsiperka dukart. 
Jei kažko nemoki - ilgiau pasėdėk prie knygų. Jei turi klausimą - ieškok atsakymo. Jei turi tikslą - eik link jo ir nesustok. 
Mano manymu ilgesnis pasimokymas tikrai išeis į gerą. Atsimink, kad telefonas ir televizorius palauks, o gyventi reikia dabar. 

Turėk darbų sąrašą. 
Mes esame tik žmonės. Negalime visko atsiminti ir visko žinoti. Tad norėdama visus darbus atlikti laiku, turėk jų sąrašą. Padariusi kažkurį dalyką, pažymėk tai. 
Laikydamasi šio patarimo tapsi organizuotesnė ir tvarkingesnė. Ar ne geras jausmas atlikti visas užduotis laiku?
Svarbiausius dalykus pažymėk. 
Mūsų akys išsiskiriančius daiktus pamato pirmiausiai. Tad vertėtų išskirti svarbiausias frazes ir žodžius savo sąsiuviniuose. Taip juos įsiminsi geriausiai ir galėsi gerai pasiruošti būsimiems kontroliniams ir egzaminams.
Nepamiršk kartoti informacijos, nes vieno žvilgtelėjimo neužtenka. Tai dar vienas žingsnis gerų pažymių link. Magic | via Tumblr
Nebijok ieškoti pagalbos.
Jei ko nors nesupranti, nepulk į neviltį. Kiekviena problema yra išsprendžiama, tad jai iškilus paskambink geram draugui ir manau jis tau padės. Nesvarbu koks tai dalykas, ar lietuvių ar matematika. Kažkas turi žinoti atsakymą ir tau padėti. Tiesiog reikia nebijoti klausti. Juk lengviausia pasakyti kad nesupranti, o po to turėsi žiūrėti didelėmis akimis į sunkų egzaminą.


Daryk pertraukėles.
Jos tau padės geriau įsiminti informaciją ir ją geriau pakartoti. Nesvarbu, ar klausysi muzikos, ar tiesiog medituosi - visos tavo mėgstamos veiklos bus į naudą.
Pertraukas rekomenduojama daryti kas 30-60 minučių. Jos turi trukti apie 10-20 minučių. Atsiribok nuo mokslų ir kartojamos informacijos - leisk jai "nusistovėti" tavo galvoje. 
Bet ką veikti per tas pertraukėles? Nupiešk piešinio eskizą, paklausyk muzikos, apsitvarkyk kambarį, pasportuok, išeik į lauką pakvėpuoti grynu oru, pasitikrink el. paštą, pasirašinėk su drauge, perskaityk vieną knygos skyrių, išsinešk šiukšles ar tiesiog užkąsk. Daryk tai, kas širdžiai malonu ir gera. 
Jei nori griežtai laikytis laiko limito - užsistatyk žadintuvą. Tavo mėgstama veikla negali trukdyti mokslams.


Lapelis šen, lapelis ten, ir jau viską atsimeni.
Lipnūs lapeliai irgi yra labai geri pagalbininkai geram mokymuisi. Jie spalvoti ir ryškūs, tad net atsibudusi po baisiausio košmaro vidury juos pastebėtum.
Nesvarbu, ar rytoj kontrolinis, ar testas, nepamiršk to pasižymėti. Tam naudok lipnius lapelius ir tikrai neprašausi. Jų geras savybes galima vardinti ir vardinti. Tad jų naudojimas išeis tik į gerą.


Ieškok informacijos ne tik knygoje, bet ir internete. 
Vadovėliai nepateikia visos reikiamos informacijos bei faktų. Tad prieš kontrolinį, testą ar darydama projektą naudokis internetu.
Nors internetas ir yra pasaulinis kompiuterių tinklas, kuris apglėbia visą pasaulį, ne viskas yra tiesa. Net Vikipedijoje atsiranda straipsnių, kurie pataisomi tik po kelių metų, o prieš tai klaidinga informacija buvo šventai tikima. Todėl praverstų keli informacijos šaltiniai. Tai padės žinoti geriausią informaciją. 

Kiekviena pamoka yra svarbi ir kiekvienai reikia vienodai ruoštis. 
Nerūšiuok pamokų į įdomias ir neįdomias, lengvas ir sunkias, svarbias ar bevertes. Visos pamokos yra vienodos. Jei kažką moki - pakartok informaciją, Tai tau nepakenks. Mokykis nežiūrėdama į laikrodį. Mokykis iki tol, kol jau tai moki. 
Nesėkmės griauna silpną žmogų, tad nepasisekus mokykis daugiau, norėk stipriau ir tikėkis geriausio. Neverta nuleisti rankų!

Be proud of yourself!!!! :)Daryk tai, kad galėtum savimi didžiuotis. 
Kad gautum dešimtuką, reikia pasimokyti. Tad atsimink, jog tai gali padaryti. Pasistenk dėl savęs, kad galėtum savimi didžiuotis. Pirma tai daryti turi tu, po to tave vertins kiti. Kaip sakiau, pastangos veltui nenueina. Jos tikrai atsipirks. Tikėkis kad šiandien, rytoj, poryt. Gal kitais metais, tačiau nenustok tikėti. 
Visi yra kažkam gabūs, bet gabumams talento neužtenka. Reikia dirbti, dirbti ir dar kartą dirbti. 
Nepamiršk savęs apsidovanoti. Nors ir mažu niekučiu. Maža motyvacija įkvepia didelius darbus!Mokykla nėra košmaras, tad imk iš jos viską, ką gali. Čia nesėdėsi amžinai, Džiaukis tuo. Ne visi pasaulio vaikai gali gauti tokią galimybę, kokią turi tu. Naudokis ja. 
Mokslas - raktas į sėkmę ir gerą gyvenimą ateityje. Deja, bet šiuolaikiniame pasaulyje gyvybiškai svarbus pajamų šaltinis. "Kaip pasiklosi, taip išmiegosi" - tai byloja lietuvių liaudies išmintis. Ir jie neklydo! 
Atsimink, kad dar nevėlu taisyti padėtį. Todėl mokykis šiandien ir džiaukis rytoj. 12 Komentarai

 1. Na, man straipsnis labai patiko. Nuostabūs paveikslėliai, geras išdėstymas. Beje, tavo prisistatymas taip pat labai šaunus. :) Kuo didžiausios sėkmės toliau!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai geras straipsnis, mergyt! Man labai užkliuvo išdėstymas, bet gerąją prasme. Super. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Straipsnis labai labai patiko. Patarimų daug ir labai geri. Šaunuolė, taip ir toliau! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Straipsnis tiesiog puikus, suteikė motyvacijos gerai mokytis ir nepasiduoti,šaunuolė, sėkmės tau toliau! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puikus straipsnis :) Būtinai pasinaudosiu patarimais ;) Spaudžiu visas reakcijas!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Viskas gerai, tik mano nuomone, sakiniai per trumpi, nelabai skaitosi. pvz

  Mūsų akys išsiskiriančius daiktus pamato pirmiausiai. Tad vertėtų išskirti svarbiausias frazes ir žodžius savo sąsiuviniuose

  galėtum sujungti

  Mūsų akys išsiskiriančius daiktus pamato pirmiausiai, todėl vertėtų išskirti bei pabraukti svarbiausius dalykus.

  Pastebėjau, kad vengi skyrybos ženklų, gal bijai, kad ne ten padėsi kablelį? :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man labai patiko, Vilte! Galiu Tau tarti nuoširdų AČIŪ, kadangi motyvavai mane. Linkiu dar labiau tobulėti. c:

  AtsakytiPanaikinti
 8. Artėjant mokslo metams labai reikia motyvacijos, šis staipsniukas jos suteikia. Ačiū tau, man patiko. :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Nuostabus straipsnis! Ačiū Tau. :)

  AtsakytiPanaikinti