Rainbow loom

Tikriausiai nustebtumėte, jei paklausčiau, kam naudojamos gumytės. Manau, kad pasipiltų įvairiausių atsakymų: surišti plaukus, sutvarkyti išsimėčiusias kanceliarijos priemones. Tačiau ar žinojote, jog iš gumyčių galima pasidaryti dailią apyrankę?


2011 metais, Malaizijos pilietis Cheong Choon Ng sukūrė žaislo "Rainbow Loom" prototipą. Šio produkto prototipas, pavadinimu "Twistz Bandz" buvo pagamintas iš medinės lentos, smeigtukų ir dantų kabliukų. Šis inžinierius mechanikas investavo 10 tūkstančių dolerių į fabriką Kinijoje, kad galėtų gaminti naują žaislą vaikams. Tada keitėsi ir pavadinimas. "Twistz Bandz" tapo "Twist Band", o šio malaiziečio brolis ir dukterėčia sugalvojo naujausiąjį pavadinimą - "Rainbow Loom".

Žaislas yra nukreiptas į 8-14 metų vaikus ir paauglius. Šis rankdarbių rinkinys yra nominuotas vienu iš trijų geriausių žaislų pasaulyje. Prie šio išradimo populiarumo prisideda ir Google - 2013 metais tai buvo labiausiai ieškomiausias žaislas internete. 
Šios apyrankės jau pasiekė draugystės apyrankių bumo aukštumas. Jas JAV vaikai laisvai keičiasi ir pardavinėja. Tačiau po dvi Niujorko ir Orlando mokyklas jas uždraudė ir jų negalima neštis į pamokas. Anot jų, gumytės labai trukdo mokinių dėmesį ir trukdo susikoncentruoti.
 Šis išradimas jau atnešė milijoninį pelną, nes iki 2013 metų rugsėjo buvo parduota 1,2 milijono vienetų. 

Jeigu jau norite gaminti šiuos papuošalus iš gumyčių, jums reikės turėti "Rainbow loom" rinkinį, kurį sudaro spalvotos gumytės, speciali gaminimo lentelė ir vąšelis. Su paprastu vąšeliu irgi įmanoma dirbti, tačiau patogiau yra turėti specialų, skirtą būtent šiems rankdarbiams. 
Šį rinkinį galima įsigyti Ebay.com, Aliexpress.com, Skelbiu.lt, SuperKrautuvele.lt
 arba užsienyje. Lietuvos parduotuvėse šių rinkinių dar nematyti. 


Keli pavyzdžiai, kaip pasidaryti šias apyrankes:


Mano darytos apyrankės:


Mano manymu, "Rainbow Loom" yra puiki dovana ir labai geras laiko praleidimas. Tad dar kol liko vasaros, geriau ją išnaudoti rankdarbiams, o "Rainbow Loom" yra puikus pasirinkimas!

7 Komentarai

 1. Šaunus straipsnis, tačiau man kažko dar trūko, tik nežinau ko. Tačiau šiaip straipsnis geras ir įdomus, o tavo darytos apyrankės nuostabios! Sėkmės toliau! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tema gera, bet man tos guminės apyrankės nelabai... Aš vistiek likčiau ir liksiu prie klasikinių - siūlo apyrankių. O šiaip, dėkutiz tau, kad parodei ir tokius dalykus, nes pirmą sykį matau. ;D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Mano brolis su savo drauge susitikę.. vient jas ir tedaro. Jau net nusibodo, nes visas duoda man, o aš jas privalau nešioti, kadangi jie iš karto supyksta. Smagu su tais vaikais. O šiaip, visai geras straipsnis. Bent jau man, tikrai nieko nebetrūko. Šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Laabai geras uzsiemimas bet po keliu dienu atsibodo. Jei ka, galima nusipirkti ir colorful, ne tik rainbow...

  AtsakytiPanaikinti
 5. labai patiko, gal kada pasidarysiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Geras straipsnis,bet rašo kad jos pavojingos.Tai nebenaudoju gumyčių..

  AtsakytiPanaikinti