ŽINUTĖ: Sveika atvykusi į TEENAGEDREAMS.LT portalą, kuriame rasi: patarimų, kaip tvarkytis su savo jausmais ir plaukais, knygų ir filmų apžvalgų bei rekomendacijų, naujos muzikos savo grojaraščiui, receptų ir diy įrašų, plepaliukų apie vaikinus, drauges, santykius su tėvais, linksmų testų, sužinosi naujienas apie žvaigždes ir pasaulį, galėsi prisidėti prie portalo tobulinimo ir smagiai praleisti laisvalaikį! Tad nieko nelauk, mes turime visko labai labai daug - panaršyk mūsų portalą ir atrask tai, ko ilgai ieškojai - nuostabią bendraamžių merginų kompaniją!

Sumuštinių istorija + keli receptai


Sumuštiniai – koks tai gardus žodis! Ar žinote, kad sumuštinių istorija driekiasi net iki I a. pr. Kr.? O atrodo, kad tai toks paprastas ir kasdienis užkandis!

Gardžioji pradžia
Pirmą kartą sumuštinius paminėjo vargšas, tačiau labai žinomas išminčius – Hilelis. Tai jis sugalvojo tarp dviejų paplotėlių, dar žinomų kaip „macai“, dėti neapsakomo skonio mišinį iš traiškytų riešutų, obuolių, prieskonių bei žinoma vyno ir valgyti tai su karčiosiomis žolelėmis.
 
Iki Renesanso nebuvo jokių šakučių, tad bet koks daiktas, kurio pagalba maistą buvo galima pernešti į burną, buvo laikomas indu. Storos duonos riekės buvo atnešamos ant padėklų, kad duoną būtų galima mirkyti į padažus kuriuos beje patiekdavo kartu su mėsa. Trumpiau tariant, duona, pagal tuometinę paskirtį buvo it stalo įrankis, tačiau išradus šakutę valgyti rankomis tapo labai nemandagu. 

D. Montagu, ketvirtasis Sandwich'o grafas atnaujinęs duonos, kaip indo koncepciją. Legendose pasakojama, kad Montagu buvo itin azartiškas ir galėjo lošti ištisas valandas, net nesikeldamas pavalgyti. Manoma, jog vieną dieną žaidimo metu grafas Montagu paprašė, kad jam atneštų mėsos gabalą, įdėtą tarp dviejų duonos riekių. 

Skaniausi receptai 
Sumuštinis „French Dip“

Šis skanėstas gaminamas iš keptos jautienos arba ėrienos išpjovos. Patiekiamas su lengva prancūziška bandele, padažytą padažu likusiu po mėsos kepimo.

„Horseshoe“
Tai vienas storiausių čia paminėtų sumuštinių kuris susideda iš dviejų arba net trijų duonos riekių, tarp kurių dedamas steikas (dar žinomas kaip keptas kumpio didkepsnis).

„Hot Brown“
Gaminamas naudojant vištieną, čili pipirus, bekoną ir gardųjį „Mornay“ padažą. Pradžioje sumuštinis dedamas ant grotelių, kad išsilydytų sūris. Vėliau dedami likusieji ingredientai. 

 „Sūrainiai“
Bandeles perpjauname pusiau, apatinę jų dalį patepame majonezu (arba pomidorų padažu), uždedame pakepinto kumpio, šiek tiek pomidoro ir vieną lapelį sūrio. Uždėjus viršutinę bandelės dalį dedame į mikrobangų krosnelę ir šildome kol sūris išsilydys (arba į orkaitę).

„Su avokadu“
Ant duonos uždedame plonai pjaustyto avokado,  tada sūrio ir galiausiai pomidoro. Sumuštinį pagardinti druska ir pipirais, galima uždėti šiek tiek šviežių bazilikų. Ant viršaus uždėjus kitą duonos riekę kepti sumuštinių keptuvėje.

„Karališki“
Pirmiausia reikia įkaitinti orkaitę iki 180 °C temperatūros. Prancūziško batono viršų nupjauti ir išimti dalį minkštimo. Grietinėlę suplaukus su kiaušiniais dėti kumpio kubelius bei smulkiai supjaustytus svogūno laiškus. Galima pagal skonį pagardinti druska, pipirais ar net sezamo sėklomis. Gauta mase pripildyti batoną ir kepti orkaitėje apie 20 min.

„Sloksniuotos tešlos“
Atšildžius tešlą lakštus padėkite ant miltais iškloto stalo. Tada tešlą aptepkite riebalais ir garstyčiomis. Sutarkavus sūrį ir supjausčius pomidorą bei agurkus ant tešlos sloksniuokite įdarą: uždėjus sūrį pabarstykite pipirais, prieskoniais. Sudėjus keptuvėje apkeptą kumpį atsargiai suvyniokite tešlą. Kepinį aptepkite kiaušinio plakiniu ir apibarsčiusi pipirais kepkite apie 15-20 minučių.
 

DALINTIS:

6 komentarai:

Saulė rašė...

skurdus straipsnis. Tikėjaus įdomių receptų. :)

Estera Pran rašė...

Perskaičius pirmuosius sakinius pasidarė įdomu, bet vėliau visi mano norai pradingo. Nieko ypatngo. Aš, kaip ir Saulė, tikėjausi daugiau įdomesnių receptų :)
Spaudžiu: Ačiū!

Viktorija Miau rašė...

Rašiau vienus pirmųjų sumuštinių receptų, tad visiškai tikiu, jog jie nebuvo tokie išskirtiniai kokių tikėjotės, kad ir kaip ten bebūtų labai stengiausi šiandien be prisistatymo parašyti bent viena straipsnį. Turbūt per tą skubėjimą. Kita kart rašant straipsnius būtinai į tai atsižvelgsiu. Ačiū. :)

Viktorija J. rašė...

Prie sumuštinių receptų šalia galėjai pridėti ir jų nuotrauką, kaip jie atrodo. Neskubėk taip :) sėkmės ir toliau ;)

Viktorija Miau rašė...

Truputį papildžiau straipsnį. :) Viktorija, keturios nuotraukos apačioje ir yra šių išvardintų sumuštinių, visų nesudėjau, bet visada jei bus noro galima pasidomėti ir rasti internete, bet ačiū, žinosiu! :)

♠ ✿ ❀ ❁ pardon, pussycat ❃ ❊ ✤ ♞ rašė...

šriftas tai katastrofa švelniai tariant.

MĖNESIO ATRAKCIJA

MĖNESIO ATRAKCIJA
Kiekvieną mėnesį čia pateiksime tau vis kitokią įdomybę, kurią privalai išbandyti! Šį kartą "Teenage Dreams" kviečia tave pasitikrinti, kiek procentų būtų galima įvertinti tavo pasitikėjimą savimi. Rezultatais būtinai pasidalink pokalbių laukelyje, esančiame žemiau!

Etiketės

Online

Tinklaraščio archyvas

Mūsų draugai

Google