Viskas apie kaktusus

Dauguma kaktusų auga labai lėtai, nekeisdami silueto, tik po truputį didindami apimtis. Kaktusams nereikia išskirtinės priežiūros, saulės, o laistyti pakanka tik kartą į savaitę ar net rečiau. Argi nepuiku turėti šitokį nuostabų bei išskirtinės priežiūros nereikalaujantį augalą?

Skirtumai
Šių augalų įvairovė suteikia nuostabią galimybę priderinti juos įvairiose erdvėse. Dygliuoti, pūkuoti... nesvarbu kokie! Kaktusai namus puošia ne tik vasarą, bet ir visus metus! Nors ir atkeliavę iš šiltų kraštų, kaktusai net žiemą puikiausiai išsilaiko, nenuskursta. Svarbu šių gražuolių neperlaistyti ir suteikti pakankamai šviesos!


 Nauja forma
Jei kaktusas jau leidžia šoninius auginius, juos galima genėti taip sukuriant naują, nepriekaištingą, jums tinkamą formą. Jei stulpinis kaktusas auga pernelyg didelis ji patartina pakirpti, kad labiau šakotųsi. O jei augalo stiebas netolygus galima jį peiliu nupjauti storesnėje vietoje, padžiovinti ir vėl kuo puikiausiai pasodinti. Labai keistai nuskambės, tačiau kaktusai taip pat gali būti.. skiepijami! Taip sukuriami nauji, gražūs, fantastiškų bei dar nematytų formų augalai. Ir kaip gi tuos kaktusus skiepyti? Šių augalų skiepijimas yra kur kas paprastesnis nei jūs įsivaizduojate. Tereikia nupjauti du augalus. Atlikusios šį itin lengvą veiksmą prie vieno augalo stiebo pridėkite kito viršūnę. Viskas! 


Žydėjimas
Kaktusų žiedai yra neapsakomo grožio. Jie itin švelnūs, pačių įvairiausių spalvų ir sudaro įspūdingą kontrastą su aštriaisiais spygliais. Orams šąlant metas pražysti iš pačių drėgniausių miškų pakrančių atkeliavusiems neturintiems dyglių kaktusams. Vos pasirodžius pavasariui, pradeda žydėti nuostabiosios mamiliarijos ir parodijos. O dar labiau atšylus orams fantastiškus žiedus parodo ir rebutijos. Vėliau spalvotais žiedais dabinasi nuoguliai ir notokaktusai.


Dekoratyvumas 
  Dekoratyvūs yra ne tik žiedai! Dalis šių spygliais pasipuošusių augalų atkeliavę iš prieatogrąžių. Ten žiemos labai vėsios, todėl ir namie jiems reikėtu pabuvoti šaltai. Vėsus oras kaktusams yra daug svarbesnis nei jūs manote. Šiuo metu augalai ilsisi ir krauna žiedpumpurius, tad oro temperatūra turėtų būti kažkur apie +5-10 laipsnių. Išimtis taikoma tik plaukuotiesiems kaktusams. Žiemą juos laikykite kiek šilčiau. Ideali temperatūra +15 laipsnių. 


Kompozicija
 Kaktusai nuostabiai atrodo auginami po keliolika vienoje vietoje! Taip pat sakoma, jog draugijoje šie augalėliai auga kur kas geriau nei vieni! Tik svarbu parinkti tinkamus kaimynus. Jei nuspręsi šalia auginti kelis kaktusus, būtinai atsižvelk į tai jog jiems turi reikėti panašios šviesos, šilumos bei laistymo. 
10 Komentarai

 1. Patiko! Ačiū, jog leidai paganyti akis į šiuos gražuolius. :D Na, bet manau trūko pabaigos. Ir išvis labai įtraukė. Norėjosi dar skaityti ir skaityti! Na bet gerai.Tik kita kart nepagailėk laiko pabaigai!

  AtsakytiPanaikinti
 2. nenuvalkiotas geras straipsnis. pritarsiu urtei

  AtsakytiPanaikinti
 3. aš myliu kaktusus O STRAIPSNIS APIE JUOS, KAD IR BET KOKS, VISTIEK GERAS, JEI JAME KAŽKAS SAKOMA APIE JUOS. be to, pati oėjau rašyti, bet tu mane aplenkei. ujuj ;D šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man patiko :) Ir labai smagu ,kad buvo nenuobodu skaityti.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man patiko :) Ir labai smagu ,kad buvo nenuobodu skaityti.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man patiko :) Ir labai smagu ,kad buvo nenuobodu skaityti.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas NUSIŠNEKAT,PRISIKABINĖTOJAI2014 m. rugpjūčio 18 d. 14:02

  gERAS

  AtsakytiPanaikinti
 8. Oho, labai gera tema. Net nebūčiau taip pagalvojus, šaunuolė

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tema išskirtinė, nemačiau dar tokios:D Man patiko tekstas, viską gerai aprašiai.

  AtsakytiPanaikinti