Venecija-miestas ant vandens


Ar galite įsivaizduoti savo gyvenamąjį miestą kur vietoj plačių gatvių ir šaligatvių telkšo vandens kanalai? O pro šalį važiuoja ne automobiliai, o plukdomos gondolos? Manau, kad nelabai, tačiau visi šie vaizdai yra būdingi mažam, tačiau labai garsiam Italijos miestui - Venecijai. Šis miestas pastatytas ant vandens ir šiuo straipsniu kviečiu labiau susipažinti su vienu iš romantiškiausių miestų pasaulyje. Miesto istorija
Nuo pat penkto amžiaus, kai buvo įkurta Venecija ji garsėjo savo pirkliais ir amatais, o nuo trylikto amžiaus dėl gero susisiekimo vandeniu tapo įtakinga ir iki penkiolikto amžiaus buvo svarbus jūrų uostas turėjęs įtakos šiaurės Italijoje ir rytinėje Viduržemio jūros dalyje. Tačiau toks ramus laikotarpis nesitęsė amžinai ir dėl nuolatinių turkų antpuolių Venecija prarado savo įtaką ir 1797m. pateko į Austrijos valdžią. Vėliau maždaug po šešiasdešimt devynių metų Venecija pagaliau buvo prijungta prie Italijos, o nuo 1987m. miestas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. 

Venecijos miesto grožis prieš ir dabar
Vienuoliktame amžiuje praturtėjus miestui ir dėl geros geografinės padėties Venecija tapo neapsakomai graži. Imta statyti prabangius rūmus, gondolos (valtelės kuriomis plaukioja) puoštos itin prabangiai, dažnai netgi auksu, tačiau vėliau buvo nutarta, kad visi gondolas turi persidažyti juodai, kad žmonės nedemostruotų savo turtų, tik per vestuves galima papuošti gėlėmis. Dažnas žmogus manuose virš palėpės turėdavo įsirengęs terasą, kurią  naudojo skalbiniams džiauti, o stogai buvo statomi keturių šlaitų ir atlikinėjo itin svarbias funkcijas. Dažnai ant balkonų turėklų galima pamatyti gėlių, kurios suteikia jaukumo jausmą. Tikriausiai bene svarbiausias šio miesto akcentas ir susisiekimo priemonė mieste yra tiltai. Nuo pat miesto gyvavimo pradžios tiltams buvo skiriamas didelis dėmesys. Jų turėklus dailindavo įvairiais raštais, anksčiau puošdavo ir auksu, tačiau kai padaugėjo turistų jo greitai nebelikdavo. Tačiau tai tik dienos grožis, nes naktį, kai sutemsta ir įjungiamas miesto apšvietimas daugelis įsimylėjėlių ir netik ateina pasigėrėti neapsakomu miesto grožiu.TOP 6 lankytinos vietos mieste
1.Didysis kanalas. Tai keturių kilometrų ilgio pagrindinis Venecijos kanalas, kuris teka pro miesto centrą. Prie šio kanalo gyvena turtingiausios miesto šeimos, kurių namus puošia įvairios įmantrios detalės. Beplaukiant gondola pro šią vietą mėgstantiems fotografuoti galima padaryti puikių kadrų atba tiesiog pasigėrėti verdančiu gyvenimu.


2.Švento Morkaus aikštė. Tai labiausiai turistų lankoma vieta Venecijoje. Šioje aikštėje pilna kavinukių kur gali skaniai pavalgyti ir paganyti akis į nuostabaus grožio pastatus. Tačiau svarbiausias šios aikštės akcentas- Švento Morkaus bazilika. Šios bazilikos fasadai, kupolai ir sienos išpuoštos mozaikomis, auksu ir brangakmeniais.
3.Kampanilė. Tai bokštas Piazza San Marco aikštėje, kurio viršuje įrengta apžvalgos aikštelė. Užlipę į šį bokštą galima pasigėrėti Venecijos panorama ir apžvelgti miestą iš viršaus.
4.Rialo tiltas. Tai gražiausias ir labiausiai turistų lankomas objektas Venecijoje. Tiltas kerta Didįjį kanalą, tad aplinkui matyti nuostabus vaizdas. O prie tilto veikia Rialo turgeliai, kuriuose galima nusipirkti įvairių šviežių produktų.


5.Burano sala. Ši sala yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pasimėgauti ramybe ir pasigrožėti puikiais kanalais, nes ši šala kaip tik tuo ir garsėja. Be to Burano saloje labai griežtos taisėklės, viena iš jų, kad namo savininkas negali persidažyti savo namo negavęs svivaldybės leidimo!
6.San Giorgio Maggiore. Tai dar viena sala šalia Venecijos, kurioje yra įsikūręs vienuolynas. Ten galima ne tik sužinoti daug naudingų ir įdomių dalyki, bet ir pasigrožėti miesto panorama.

Kiekvienas miestas ar šalis turi savo išskirtinius ir įdomius bruožus, kurių įdomu pasiklausyti kitiems kam visa tai yra naujiena. Taigi, pateikiu dešimt įdomių faktų apie Veneciją:
 • Venecija neturi kanalizacijos sistemos, visos atliekos keliauja į vandenį ir paskui per potvynius ir atoslūgius išplauna į vandenyną
 • Venecija kitaip dar vadinama ,,La Serenissima" (ramiai graži) arba Adrijos karaliene
 • Kiekvienas metais miestą aplanko ne daugiau kaip penkiolika milijonų turistų
 • Pagal visus tyrimus nuspręsta, kad Venecija po truputį skęsta dėl pakilusio jūros lygio
 • Dauguma turistų sako, kad ir kaip mokėtumėtės orentuotis žemėlapyje, ten vistiek neįmanoma nepasiklysti atvykus pirmą kartą
 • Venecijjoje yra 150 kanalų, kuriuos jungia 409 tiltai,o salose, kurių yra 117, turi virš 3000 siaurų gatvelių
 • Vienintelė vieta kur mieste galima lesinti balandžius yra Švento Morkaus aikštė. Lesindami balanžius kitur galite gauti baudą
 • Mieste yra apie 450 suvenyrų parduotuvių. Dauguma žmonių dirba thrizmo srityje
 • Nusikaltimų, o ypač smurtinių šiame mieste beveik nėra
 • Venecijoje yra mažiau nei dvidešimt santechnikų
Iš viso to galime padaryti išvadą, kad Venecija nėra tik svajonių miestas, kuriame nėra jokių problemų. Šis miestas susiduria su daugybę problemų ir rūpesčių, tačiau kad ir kaip būtų miestas nepraranda savo žavesio ir yra gausiai lankomas turistų. O kaip Jums Venecija? Ar patinka šis miestas?

Iki kito straipsnio, Viktorija

8 Komentarai

 1. Kaip man nepatinka tokie įrašai. Jie neįdomūs. Niekam neįdomu kaip jūs nesuprantat, ir dar sakot, kad jūsų blogas geriausias. Srr :\\

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man įrašas patiko ir tikrai sudomino, bet būk gera, prieš skelbdama dar perskaityk kelis kartus bei ištaisyk klaidas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonime - esam skirtingi žmonės, tad ir interesai skiriasi :)
  Tiesą sakant, buvau išsiilgusi pažintinių straipsnių. Patiko įžanga, tačiau toliau skaitant kai kurie sakiniai pasirodė neaiškūs. Tekste radau gana daug klaidų, tad prieš publikuodama perskaityk porą kartų ;) Spaudžiu ''naudinga'' bei ''ačiū''.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonime-taip, mūsų blogas geriausias, nes čia gali rasti visko kas tave domina. Kaip sakė Eglė visi esame skirtingi ir patinka skirtingi dalykai.:)

  Ema ir Eglė-dėkui už Jūsų pastabas, klaidas pataisiau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man nepatiko šitas straipsnis, nes man tai neaktualu.
  Bet labai džiugu, kad idėjai daug pastangų! Didžiausios sėkmės. ♥

  AtsakytiPanaikinti
 6. Oh, Italija.. Svajoju ten nuvykti. ♥ Ačiū už šaunų straipsnį!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Elija Love-dėkoju, kad įvertinai mano pastangas ;)

  Gabrielė-džiugu, kad patiko! Aš taip pat svajoju ten nuvykti :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. 5.Burano sala. Ši sala yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pasimėgauti ramybe ir pasigrožėti puikiais kanalais, nes ši šala kaip tik tuo ir garsėja. Be to Burano saloje labai griežtos taisėklės, viena iš jų, kad namo savininkas negali persidažyti savo namo negavęs svivaldybės leidimo!
  Radau klaidas !!! *sala , *taisyklės ,*savivaldybės .Be šito ,tai nuostabus straipsnis!

  AtsakytiPanaikinti