ŽINUTĖ: Sveika atvykusi į TEENAGEDREAMS.LT portalą, kuriame rasi: patarimų, kaip tvarkytis su savo jausmais ir plaukais, knygų ir filmų apžvalgų bei rekomendacijų, naujos muzikos savo grojaraščiui, receptų ir diy įrašų, plepaliukų apie vaikinus, drauges, santykius su tėvais, linksmų testų, sužinosi naujienas apie žvaigždes ir pasaulį, galėsi prisidėti prie portalo tobulinimo ir smagiai praleisti laisvalaikį! Tad nieko nelauk, mes turime visko labai labai daug - panaršyk mūsų portalą ir atrask tai, ko ilgai ieškojai - nuostabią bendraamžių merginų kompaniją!

Ebola

Ebola - tai dabar viena iš pagrindinių temų, kuria kalba tiek jaunimas, tiek suaugusieji. Tikriausiai kiekviena mūsų skaitytoja jau yra girdėjusi apie šį pavojingą virusą, kuri nusinešė ne vieno žmogaus gyvybę. Ši tema yra aktuali visiems Žemės gyventojams, todėl nusprendžiau ja pakalbėti ir TD blog'e.


Kas yra Ebolos virusas?
Ebola (dar vadinama EHF arba Ebolos hemoraginė karštinė)  – tai sunki, dažnai ir mirtina infekcinė liga, kuria suserga kai kurie primatai bei žmonės.

Kaip atsirado Ebolos virusas?
Iš tiesų, dar nėra visiškai žinoma, iš kur atsirado šis virusas, tad spėjimų bei teorijų yra įvairių. Pavyzdžiui, yra sakoma, kad ši liga iš pradžių buvo zoonozė, tai yra, gyvūnų liga. Šia teorija tiki gana daug žmonių, nes yra daug požymių, patvirtinančių šį faktą - Ebolos virusas buvo rastas šikšnosparnių kūno skysčiuose, šunyse, antilopėse, kituose miško gyvūnuose, ypač beždžionėse. Taip pat yra ir kiek keistesnių, bet neaišku, ar neteisingų spėjimų - kad, pavyzdžiui, vienas mokslininkas išrado Ebolos virusą vien tam, kad sumažintų populiaciją, išsaugotų gamtą nuo žalojimo. Yra ir kitų spėjimų, tačiau ar kažkuri iš jų tiesa, dar nėra nustatyta.
Bet žinoma, kad Ebolos pavadinimas atsirado iš upės, esančios Kongo Demokratinėje Respublikoje. Toks upės ir pavadinimas - Ebola.

Kaip ši liga gydoma? Ar įmanoma nuo jos apsisaugoti?
Nuo šios ligos skiepų dar nėra, o ir specialaus gydymo šiai ligai pritaikyto nėra. Bet ji valdoma šiomis priemonėmis: 
• Ankstyvas sergančiojo aptikimas, izoliavimas bei simptominis gydymas;
• Griežtos infekcijos kontrolės priemonės;
• Tinkamas personalo pasiruošimas - elgesys, apranga ir kt.;
• Savalaikis sąlytį turėjusių asmenų atsekimas, jų stebėjimas.

Ar Lietuvoje jau yra žmonių, kurie užsikrėtę šiuo virusu?
Kol kas, pagal duomenis, tokių žmonių nėra.

Kokie yra Ebolos viruso simptomai?
• Pradedama stipriai, staigiai karščiuoti;
• Svaigsta galva;
• Jaučiamas silpnumas;
• Skauda galvą, pilvą, krūtinę, raumenis, sąnarius;
• Viduriuojama;
• Išberiama;
• Parausta akys;
• Prasideda išorinis bei vidinis kraujavimas.

Kaip išvengti Ebolos viruso?
Žmonėms, kurie žada vykti į šalis, kuriose registruojama ši liga, patariama vengti bet kokio fizinio kontakto su sergančiais žmonėmis ir gyvūnais, jų krauju ar kūno skysčiais, o pastebėjus aukščiau išvardintus simptomus bei kylant įtarimui, nieko nelaukiant ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Įdomūs faktai:
• "Facebook" įkūrėjas Mark Zuckerberg su žmona paaukojo 25 mln. dolerių kovai su šiuo virusu.
•  Šiuo metu per savaitę užregistruojama apie 1000 naujų Ebolos karštligės atvejų, tačiau šių metų gruodį Vakarų Afrikoje per savaitę bus nustatoma vis naujų apie 5000-10 000 naujų Ebolos virusų atvejų.
• Šiuo metu išskirti 5 skirtingi Ebolos virusai: Ebola-Zaire, Ebola-Sudan, Ebola-Côte d’Ivoire, Ebola-Bundibugyo(sukelia ligą žmonėms) bei Ebola Reston(nesukelia žmonėms ligos)
• Mabalo Lokela - tai 44 metų amžiaus mokytojas, kuris pirmasis užsikrėtė Ebola.
• Iš tiesų, tik 10-50 proc. žmonių pasveiksta užsikrėtę šia liga, priklauso nuo gydymo sąlygų, sąlyčio su užkrėstuoju tipo(t.y., prisilietimų kiekis ir pan) bei nuo paciento imuninės sistemos būklės.

Būkime saugios ir pasirūpinkime, kad ir mūsų artimieji būtų sveiki!

Mabalo Lokela
Mabalo Lokela
DALINTIS:

7 komentarai:

kate moteris rašė...

Šaunuolė, labai patiko!
Tik nereikia taip dažnai rašyti tekstų, pasilik kitai savaitei. Nes pernelyg perdėtas dažnumas nieko gero tau neduos. :)
Sėkmės tobulėjant.

Anonimiškas rašė...

Oooi, kaip man baisu tokie virusai.. :/ Tikiuosi Lietuvos nepasieks. Nes taip bijau užsikrėsti.
O šiaip, labai informatyvus, geras straipsnis!

Ema rašė...

Prieš paskelbdama skaityk dešimt kartų, kol įsitikinsi, jog nebėra jokių klaidų. "apie šią pavojingą virusą". Bent jau gimines pasistenk suderinti. :D O tekstas visai nieko. :)

Beatričė B rašė...

Ačiū :D
Man irgi baisu :D
Ema, atsiprašau, nepastebėjau.

Raminta Nežinoma rašė...

Dabar ši tema gana aktuali :) Tad gerai, kad prašei apie tai :)

Anonimiškas rašė...

Na taip, reikia informuoti žmones, perspėti, kad nevyktų į tolimas šalis, labiau pasisaugoti, medikams - pasiruošti. Tačiau nereikia isterikuoti, nes tai išmuša aplinkinius iš vėžių, ir koks tolkas gyventi baimėje? Tarkim mano draugė kliedė ir kliedė, verkšleno, jog susirgo ebola, nes matai, kraujas iš nosies bėga... Reikia būti realistiškiems, ir optimistiškiems. Manau, Europoje neišplis, tas pats su Amerika. Čia net klausimo kilti neturėtų (ypač jei galvojate optimistiškai). Juk Afrikoje skurdžios šalys, benamiai konteineriuose knisasi, ir ne po vieną ir ne po du. Vienas su kitu liečiasi, vienas kito maistą valgo, todėl ten ir išplito. :( Gaila, bet jau siunčiamos pajėgos. Yra daug baisesnių virusų.

Kamilė Skurdenytė rašė...

Labai jau pavojingas virusas :/...

MĖNESIO ATRAKCIJA

MĖNESIO ATRAKCIJA
Kiekvieną mėnesį čia pateiksime tau vis kitokią įdomybę, kurią privalai išbandyti! Šį kartą "Teenage Dreams" kviečia tave pasitikrinti, kiek procentų būtų galima įvertinti tavo pasitikėjimą savimi. Rezultatais būtinai pasidalink pokalbių laukelyje, esančiame žemiau!

Etiketės

Online

Tinklaraščio archyvas

Mūsų draugai

Google