Kaip atrodyti stilingai, kai šalta?

O, šaltasis sezone, kodėl taip greitai pasiekei Lietuvą? Ir kodėl gi mes neturime tokios galimybės valdyti orus? Na, bet kaip sakoma, nėra prasto oro - yra tik prasta apranga. Taip, sutinku su šiuo teiginiu, nors, gerai padiskutavus, turėčiau prie ko prikibti. Dabar susirinkome čia vienu tikslu - aptarti aprangą, kai lauke jau minusas. Nė viena iš mūsų nenori atrodyti kaip daugiasluoksnis svogūnas, prisivilkęs bala žino kiek drabužių, kurie visi matosi. Arba dar blogiau - vaikščioti kaip meškiukui, į šonus išskėtus rankas ir vos pralįsti pro durų staktas. Ne, nekomfortiška. Reikia kažko lengvo, tačiau, kad būtų šilta. Ką gi, teks ieškoti aukso viduriuko.

Mėgstančioms patogumą
Jeigu mėgsti atrodyti gerai, tačiau tau svarbus ir patogumas, rinkis marškinius. Tačiau vien marškiniai tinkami esant aukštesnei temperatūrai, tad ant marškinių apsivilk megztinį (1 numeriu pažymėta paveikslėlyje). Bangliško stiliaus ne tik šildys, tačiau sukurs tau įvaizdį ir be to, galėsi po ja paslėpti neklausančius plaukus (2 nr.). Kelnes rinkis tas, kurios tau patogiausios. Mergaitiškumą aprangai suteiksi į ausis įsiverdama masyvius auskarus (4 nr.) ir pasidažydama lūpas raudonai atrodysi tiesiog kerinčiai. Batus taip pat rinkis tinkančius šaltesniam sezonui. Svarbu, kad jie būtų lengvi.  Renkiesi eleganciją?
Pasitempusi ir visada mergaitiška atrodysi su sijonėliu ar suknele. Tačiau šaltis nukrečia vien pagalvojus, jog reikės būti nuogom kojom, rankom ar apnuogintu kaklu. Šaltam orui rinkis ilgus megztukus/tunikas (1 nr.). Jų yra visokių, o tame tarpe ir labai šiltų, todėl pasitarnauja visais sezonais. Prie ilgo megztuko/tunikos, derink  šiltas tampres (2 nr.). Aprangą pagyvinsi įsigijusi pirštines, kurios nedengia pirštų. Be to, ir mokykloje smagiai su jomis jausiesi, kadangi jos nevaržys tavo rankų ir galėsi rašyti. Tam, kad atrodytum pritrenkiančiai, plaukus pasileisk. Gali pakeisti jų formą į priešingą, pavyzdžiui, jei turi garbanas - ištiesink jas, o jei turi tiesius plaukus - sugarbanok. Tačiau nedaryk to kasdien, nes tai kenkia plaukams. Batus rinkis aukštu aulu, o į ausis įnešk truputį auksinio žėrėjimo (7 nr.).

Nori vilkėti sijonėlį? 
Kad galėtum būti super mergaitiška ir elegantiška, rinkis švelnių, pastelinių spalvų megztuką arba šiltą palaidinę. Sakydama šiltą, turiu omenyje tikrai šiltą, o ne trikotažinį skudurėlį. Taip pat rinkis storos medžiagos sijoną, kuris būtų klostuotas (pvz. nr. 2). Tampres rinkis vienspalves, geriausiai  juodai pilkos spalvos. Rakinę derink prie tamprių ir kepurės, o manikiūrą darykis tokį patį švelnų, kaip ir megztukas. Avalynę pasirinkti galimybė yra tau. Tik jokiu būdu nesirink ilgaaulių batų, kurie susilieja su tamprėmis. 

Kaip teisingai vilkėti trumpus megztukus?
Jeigu nuspręsi vilkėti trumpą megztuką, visų pirma tau reikės dar vieno dalyko - džinsų arba kelnių aukštu liemeniu. Kad pilvas nebūtų plikas, jie proporcingai papildys vienas kitą. Kitas svarbus dalykas - diržas. Jį būtinai turi įsiverti, kad neatrodytum, lyg nebaigusi apsirengti. Diržą rinkis klasikinį, su masyvia sagtimi (5 nr.). Prie tokios aprangos labiausiai tinka ilgaauliai, vidutinio ilgumo batai, pageidautina su sagtimis. Viską papildys klasikinio stiliaus kuprinė, šiuolaikiškas laikrodis ant rankos ir ryškiaspalviai, kitokie auskarai. Plaukus susirišti į ponio uodegėlę - pats geriausias variantas šiuo atveju. Jeigu tavo megztukas aukštu kaklu - šaliko nebesidėk, tačiau jeigu kaklas plačiai atviras - šaliką derink prie batų. 


Ach, šaltasis sezonas nėra jau toks ir blogas, ar ne? Minkšti megztukai, šiltos tamprės, šaliai, pirštinaitės, kepuraitės ir kiti gėriai, su kuriais atrodome labai gražiai. Svarbiausiai tinkamai pasirinkti ir nepersistengti. Nebijok eksperimentuoti, nes tik tai darant galima išmokti profesionaliai derinti drabužius tarpusavyje ir išugdyti jausmą, kuris neleidžia rengtis bet kaip. 

6 Komentarai

 1. Ačiū, ačiū ir dar kartą ačiū :)))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai geras straipsnis, tik gaila, kad mano mokykloje privalomi švarkai... Pastebėjau klaidelę, kai rašei apie trumpus megztukus vietoj aprangos parašei parangos :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kur galima gauti tokių ilgų megztukų?
  Niekur nerandu.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonime, tokių ilgų megztukų/tunikų galima asti kiekviename miesto turguje.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Puikus trumpas straipsnis, tik man asmeniškai nelabai patiko pirmasis derinys. Puošnūs auskarai prie tokios aprangos neitin tinka, o Ugg'ai išvis labai įdomūs batai :D Bet čia tik mano nuomonė :)

  AtsakytiPanaikinti