Pažintis su šokiais

Šokis - viena populiariausių pasaulyje užsiimamų sporto rūšių. Žmonės, kurie aukoja save šiam malonumui teigia, jog tai padeda atsipalaiduoti, pamiršti dienos rūpesčius bei  įtampą, išreikšti emocijas ir, dėmesio, merginos, šokiai puikiai degina riebalus! Tai dar ne viskas: ši sporto šaka taip pat gerina kraujotaką, šalina širdies kraujagyslių sutrikimus, šokėjai jaučiasi dvasiškai tvirčiau, yra kupinesni energijos, ilgiau miega, be to, nėra monotonijos - nuolat mokomasi nauji žingsniai, judesiai, pozicijos bei patys pasirodymai.


Šokio rūšių yra labai daug, tačiau susipažinsime tik su pačiomis populiariausiomis:


Klasikiniai šokiai. Ši rūšis dažnai vadinama baletu, kuriam reikalingi specialūs sceniniai drabužiai: merginos dėvi specialius triko, pūstus sijonus bei puantus. Vaikinai rengiasi įvairiau, tačiau dažniausiai tai būna aptempti marškinėliai/triko bei tamprės. Ši šokių rūšis yra viena sudėtingiausių, jau vien dėl to, jog yra skirti specialūs šokių bateliai, kuriuose stovima ant pirštų. Baleto meistrai privalo būti lankstūs, plastiški, egzistuoja tam tikros pozicijos bei elementai. Pasirodymai labai dažnai būna emocingi, skirti vaidinimui teatruose. Vienas žinomiausių baleto artistų Lietuvoje - Nerijus Juška.

Sportiniai šokiai. Juose pasirodoma poromis arba su komanda. Programa skirstoma į tris disciplinas: Lotynų Amerikos šokius, standartinius šokius arba pastarųjų šokių daugiakoves. Lotynų Amerikos šokius sudaro čia čia čia, džaivas, rumba, pasadoblis bei samba. Į standartinius šokius patenka valsas, tango, vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas. Šokėjų apranga gali būti įvairi, priklausomai nuo pasirinkto šokio tipo, tačiau merginos dažniausiai renkasi sukneles, o vaikinai - marškinius bei kelnes. Žymiausi šių šokių atstovai yra "Žuvėdra", Jūratė Norvaišienė, Justina Žemaitytė ir kiti. 

Liaudies šokiai. Kiekviena šalis turi savo tradicinius šokius, ne išimtis - Lietuva. Šokėjai rengiasi savo regiono tautinius drabužius, kuriuos sudaro: karūnos/vainikėliai, marškiniai, liemenės, ilgi sijonai/kelnės, prijuostės bei tautiniai batai/vyžos/klumpės. Lietuvių tautiniai šokiai skirstomi į keturias grupes:
  1. Aukštaitijos regiono - būdingi rateliai bei žilvičiai, dažniausiai būna lėto tempo.
  2. Suvalkijoje daugiau remiamasi žaidimais, linksmais momentais, nevengiami  linijiniai ratai.
  3. Dzūkijoje dominuoja senesni šokiai, kurie siejami su tam tikromis apeigomis. 
  4. Ištirta, jog labiausiai šokti mėgo žemaičiai, todėl čia sukurta daugiausia pasirodymų, kurių neturi kiti regionai.
Šiuolaikiniai šokiai. Kitaip vadinamas modernu - išsivystęs iš baleto, ėmęs nepaisyti pastarojo pagrindų. Šio šokio pradininkė Lietuvoje yra Danutė Marija Nasvytytė. Ypatingas tuo, jog dažniausiai šokama be batų - basomis kojomis, tinkama bet kokia muzika, o kartais pasirodymai atliekami ir tyloje. Šiai šokių rūšiai ypač būdingos emocijos. Naudinga pradedantiesiems, kadangi dirbama su tokiu kūnu, koks jis yra iš prigimties, nereikalaujant didelio lankstumo.

Hiphopui būdinga tam tikra muzika, graffiti, o šokėjų apranga paprastai susideda iš plačių, apsmukusių drabužių. Šios rūšies meistrai ruošia ne pasirodymus, o kovoja vienas prieš kitą improvizuodami. Ypatingas tuo, jog galima maišyti keletą šokio stilių, tačiau treneriai negali per daug duoti valios kūrimui ir mokymams, mat, kaip ir minėta anksčiau, šokėjas privalo susitelkti į save bei duoti laisvę improvizacijai. 


Jūs susipažinote tik su penkiomis šokių rūšimis, bet būtent jos yra labiausiai paplitusios ir populiariausios pasaulyje. Verta žinoti, jog egzistuoja gatvės šokiai, linijiniai šokiai, erotiniai šokiai, house šokiai bei daugybė kitų. Tik nuo jūsų pačių priklauso, kurioje šokių grupėje labiausiai jausitės savimi ir galėsite visiškai atsiskleisti. Patariu išbandyti kiek įmanoma daugiau, nes tik tada turėsite platesnę pasirinkimo galimybę. 

8 Komentarai