Greito maisto restoranas, kuris užkariavo pasaulį


Vargu, ar kuris žmogus nėra girdėjęs žodžio "McDonald's", ar nevalgęs ypatingojo mėsainio, apie kurį sklando daugybė neigiamų gandų. Bet ar kada esate pabandę įsigilinti, kaip susikūrė šis restoranas, nuo ko viskas prasidėjo? Ar kada esate domėjęsi skaičiais, kurie sukasi apie "McDonald's"? Jei ne, kviečiu toliau skaityti bei susipažinti su tai, kas yra pavergę tūkstančių žmonių širdis visame pasaulyje.


"McDonald's" tinklas buvo įkurtas 1940 m. Kalifornijoje, Jungtinėse Valstijose, savininkas - Andrew J. McKenna. 74 metus gyvuojantis greitojo maisto restoranas jau spėjo atidaryti apie 35 tūkstančius restoranų visame pasaulyje, o šiuo metu bendradarbiauja su 119 šalių. Apskaičiuota, jog "McDonald'e" kiekvieną dieną apsilanko virš 70 milijonų žmonių, darbuotojų skaičius siekia beveik 2 milijonus, o kiekvieną sekundę parduodami apie 75 mėsainiai. Galite įsivaizduoti, kiek pinigų uždirba šis restoranas? Tiesa, spėlioti neteks, mat suskaičiuota ir tai - 2013 metais pajamos siekė 28 106 milijardus JAV dolerių.

Nenuskriausta ir Lietuva - šiuo metu šalyje veikia devyni greitojo maisto restoranai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose. Pirmasis "McDonald's" atsidarė 1996 m. gegužės 31 d. sostinėje. 

Ten galima įsigyti mėsainių, sumuštinių, gruzdintų bulvyčių, gaiviųjų gėrimų, pieno kokteilių, kavos, desertų bei salotų. Kas tiesa, tai ne melas - pasirinkimas išties platus. Vien mėsainius sudaro 59 rūšys: su vištiena, su kumpiu, su salotomis, su sūriu, dvigubi mėsainiai, su daržovėmis, vegetariški ir t.t.

• Remiantis "McDonald's" duomenimis, kas aštuntas JAV gyventojas yra dirbęs šiame restorane.

• Atlikėjai Pink taip pat teko darbuotis "McDonald'e".

• Užsisakius tam tikrą patiekalą, galima išsirinkti norimą žaislą. Pripažinta, jog greitojo maisto restoranas yra geriausias žaislių platintojas visame pasaulyje.

• Anglijos karalienė Elžbieta II turi nuosavą "McDonald's" restoraną.

• Kiekvienais metais amerikiečiai kavinėje suvalgo virš 450 milijonų kilogramų jautienos. 

• Žmonės žymiai dažniau atpažįsta "McDonald's" logotipą nei kryžiaus simbolį. 

"McDonald's" restoranų žemėlapis JAV.
Deja, neskubėkite ištirpti mėsainio sūryje. Ne visada skaičiai atskleidžia realų veidą - taip yra ir šį kartą. Nuotraukose pastarieji atrodo lyg paveikslėliai, norisi tuoj pat lėkti į restoraną bei paragauti šio skanumyno. Kad ir kaip bebūtų, tai ir yra nuotrauka... daug kartų dailinta "photoshop" programa. Su skanumynu elgiamasi lyg su žmogumi - tą vienintelį mėsainį profesionalai gamina keletą valandų, stengdamiesi jį padaryti visiškai tobulą. Tik tada jį įamžina nuotraukoje ir pradeda koreguoti programomis. Nereikia priminti, jog restorane mėsainiai pagaminami per kelias minutes. 

Anot virtuvės šefo, J. Oliver, mėsainiai gaminami iš mėsos, kuri tinkama nebent gyvūnams. Riebesnės dalys yra nuplaunamos amonio hidroksidu, kuris žemėje yra naudojamas kaip trąša. Ne gana to, jis kenkia sveikatai. J. Oliver paskelbė karą greitojo maisto restoranui ir mūšį laimėjo - "McDonald's" receptą pakoregavo.


 Žavėtis įspūdingais skaičiais neverta - greitojo maisto restoranas ne veltui yra taip vadinamas. Greitai paruošiamas maistas nėra sveikas ir naudingas mūsų sveikatai. Todėl vertėtų stengtis kuo mažiau lankytis "McDonald's" bei geriau rinktis sveikesnį, natūralesnį maistą. Žinoma, dėl nuostabaus skonio mėsainio, kartais verta nusižengti ir padaryti nuodėmę. Tačiau, merginos, prisižiūrėkime save ir neleiskime sau tuo piktnaudžiauti.
10 Komentarai

 1. Visai patiko. Buvo įdomu, ypač toje vietoje apie įdomius faktus. Pati kartais nuvažiuoju į McDonald's ir tiesa nors ir maistas skanus, tačiau ir labai kaloringas... :D
  spaudžiu visas reakcijas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man patiko :D Viskas įdomu, ir pati tema yra puiki. Tik tiek, kad aš bent jau nemėgstu, kai pavadinimas būna lyg sakinys, ta prasme, tas taškas gale.. Bet tai nieko nereiškia iš tiesų :D Visas įrašas puikus! Spaudžiu visas reakcijas :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Liubov, dėkoju! Taaip, nors ir skanu, bet be proto kaloringa ir nesveika. :D

  Beatriče, tavo tiesa dėl taškų pavadinimo gale. Automatiškai padėjau, dėkui, už pastebėjimą. :D Ačiū, malonu labai! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man patiko, idomus faktai, idomus straipsnis. Ir labai tvarkingas. super

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonime, norėčiau pamatyti argumentus, dėl kurių tau buvo nuobodu. :)

  Dėkoju! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ema, šauniai rašai. Taip ir toliau.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Iš ties straipsnis vienas iš geresnių, kuriuos mačiau paskutiniu metu čia :)
  Šaunuolė, taip ir toliau ! :)

  AtsakytiPanaikinti